Sanatorium po szpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: sztani »

Dzięki teraz wiem już chyba wszystko zrobię tak jak mówisz Poznanianko . Ja nie mam doświadczenia i dlatego te pytania .Pozdrawiam serdecznie jeszcze raz.Udanego pobytu w sanatorium Czy jak mój lekarz prowadzący napisze ,rejon górski to wezmą to pod uwagę.?Pozdrowienia również dla Darka z poprzednich postów.
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: cieszyn »

lekarz wypełniając wniosek o poszpitalne do NFZ powiedział mi że zaznaczanie tych rubryk odnośnie pobytu nie ma sensu poniewaz oni i tak sami Ciebie wyslą. Lekarz nie zaznaczył mi nic. Ja przed samym wysłaniem i tak zaznaczyłem ze chciałbym pojechac w rejon nadmorskim - mieszkam w woj. pomorskim. Odpowiedz z NFZ była taka ze wysłano mnie do Jeleniej Góry. Wiec na swoim przykładzie wiem ze pisz co chcesz a oni i tak swoje.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: sztani »

Przepraszam a Ty gdzie skladaleś wniosek w Gdańsku? i ile teraz się czeka
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: sztani »

Cieszyn na jakie schorzenie jechałeś i składałeś papiery i ile trwał turnus?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: darek »

Panowie

NFZ ma w swej ofercie poprzez kontrakty z Ośrodkami sanatoryjnymi podpisane umowy.
Na kilka form leczenia najpopularniejsza jest leczenie Sanatoryjne , ale i na dane schorzenia.
Wiem ,że np pewne sanatorium w Kolobrzegu nie mam podpisanego kontraktu z danym Funduszem i nie obsluguje go.
Tak sam ma się do schorzeń ,jest kilka klasyfikacji i tzw podgrup np w dane sanatorium obsługuje np Diabetykow ,ale z T-1 i nie przyjmuje z T-2 co jest tańsze w utrzymaniu i zapewnieniu standaru pobytu.

Piszecie Panowice ,ze fundusz nie sugeruje się wpisami we Wniosku !!

Możecie być w błędzie ,ale skoro dany Fundusz nie ma wykupionych skierowań z Danym schorzeniem , to nic nie poradzi się .
Słyszałem - bylem Świadkiem gdy kuracjusz śląskiego funduszu z pewna choroba chciał zamienic się na leczenie do Wysowej zamiast Kołobrzegu jednakże małopolski NFZ nie wyraził Zgody .
Okazało się ,że Wysowa nie ma podpisanej umowy ze śląskim na leczenie pewnych Schorzeń
A co do oczekiwań wszystko zależy od ilości podpisanych umow i schorzeń -schorzenia mniej topowe mają troszę wieksze szanse niż te bardzo popularne ...sprawdzone!!!!
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: sztani »

Darek a czy schorzenie; operacja kręgoslupa lędzwiowego ( 15.04) i zaraz mam artroskopię kolana (18.06) jest szansa na wyjazd po szpitalny Ja poproszę lekarza o rejon Góry bo je po prostu kocham ,może dostanę? Pozdrawiam P.S. Morze mam na codzień
cieszyn
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 10 lut 2013 10:08
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: cieszyn »

ja wysyłałem do Gdanska, odpowiedz dostałem po miesiacu z pozytywna odpowiedzia. Automatycznie dostałem termin i miejsce. Jestem po złamaniu kosci ramiennej i barku - S42. Ja sie bardziej kierowałem mozliwoscia dojazdu dlatego chciałem morze.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium po szpitalne

Post autor: darek »

Do "sztani"

Niestety nie jestem lekarzem ballenologiem czy prac NFZ czy też ZUS
Podałem tylko fakty oczywiste a ktore sa ogolnie wiadome tylko ,ze Latwiej nam o nich zapomniec
co do schorzeń podanych i Symboli chorobowych tak jak wczesniej napisałem duzo zalezy ile i jakie Twoj Fundusz wykupil USŁUGI
ODPOWIEDZ