kolejka do sanatorium...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1455
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: seti36 »

Witam moje oczekiwanie się już zakończyło zadzwoniłem dziś do NFZ tu i zapytałem o zwroty zaproponowali mi Lądek Zdrój oś. Jubilat .Po dzwoniłem poszperałem i po 20 minutach oddzwoniłem ze borę.A tak bym musiał czekać do grudnia Życzę cierpliwości w oczekiwaniu .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: darek »

Drodzy Mili
Numerkito tylko informacja.
Najważniejszym Jest schorzenie i ile dany NFZ wykupił skierowań od Danych innych Funduszy
Wg informacji uzyskanych w miesiącu kwietniu i opisanych w Śląskim Funduszu
Nasz kupuje nie od poszczególnych ośrodkow Tylko i wylącznie od Funduszy regionalnych-Jako pakiety
Wszystko poprostu zależy jakie schorzenie w danym roku jest TOPOWE!!! taki % wykupują znam przypadek ,ze leczenie Cukrzycy insulinozaleznej zakwalifikowanej jako poszpitalne od marca wtedy nr 985 dzis ma nr 702! przy złożonym wniosku
( XII wplyw a w I- nadanie nr) po pobycie w XI-2011 w szpitalu gdzie wg informacji takie winny byc rozpatrywane jako ...przyspieszone
Niestety limit na cukrzyce insulinozależna byl poprostu bardzo maly i do końca roku pozstalo okolo 200 skierowania Natomiast Fundusz ma nie zrealizowanych od Stycznia ..700 i jest ..Problem.
Gdy bylem teraz w Sanatorium -Moj wspólokator Człowiek mający "dużo Czasu" w styczniu 2012 zlozyl a 5 dni przed wyjazdem dostal ze zwrotów Fakt wg opisów byl w Funduszu codziennie jako ..PIERWSZY!
MOŻNA I TAK
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

seti36 pisze:Witam moje oczekiwanie się już zakończyło zadzwoniłem dziś do NFZ tu i zapytałem o zwroty zaproponowali mi Lądek Zdrój oś. Jubilat .Po dzwoniłem poszperałem i po 20 minutach oddzwoniłem ze borę.A tak bym musiał czekać do grudnia Życzę cierpliwości w oczekiwaniu .
Seti36, jak długo byłeś w kolejce od złożenia wniosku o sanatorium zanim zadzwoniłeś do NFZ? Ja oczekuję dopiero od 21 lutego i zastanawiam się czy też mogę spróbować wystąpić z taką prośbą jak Ty :?: :) . Pozdrawiam. Basia
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: violet58 »

Zależy kiedy ostatni raz byłaś w sanatorium, jeżeli nie minęło 18 miesięcy od powrotu nie masz po co dzwonić. Jeżeli minął półtoraroczny okres karencji dzwoń śmiało, podobnie jak w przypadku
kiedy jedziesz pierwszy raz.
Dobra rada, naucz się PESELu na pamięć :lol:
Pozdrawiam
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Peselki i inne dane osobowe mam "obcykane" :) jestem przygotowana na każdą ewentualność. W lutym minął rok od powrotu z Krynicy. W lutym też złożyłam kolejny wniosek. Wg kolejki wyjadę nie wcześniej niż wiosną 2013. Więc jak mam zrobić, dzwonić do NFZ :?: :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: violet58 »

Ze mną nie chcieli gadać dopóki nie minął rok od dnia powrotu z sanatorium, " proszę dzwonić po 15 maja....". Wtedy obowiązywał przepis o tym, że leczenie uzdrowiskowe nie częściej niż raz na 12 miesięcy. Skoro w lutym minął rok, to dodaj sobie jeszcze 6 miesięcy i w sierpniu próbuj zadzwonić. Zresztą próbować zawsze warto. A nuż się uda wcześniej, jak ma im przepaść to może przymkną oko. Kiedyś czytałem na forum, że gdzieniegdzie nie są tak rygorystyczni.
Powodzenia
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: violet58 »

- Dzień dobry :)
- Kto z Państwa ostatni w kolejce :?: , No ta ja będę za Panią/Panem. :|
Dzisiaj, po blisko 1,5 miesięcznym okresie oczekiwania odezwał się NFZ :D
" W oparciu o analizę .... lekarz specjalista zakwalifikował Pana(ią) na..
UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH
Przewidywany czas oczekiwania na realizację skierowania ,,, wynosi 15-18 miesięcy :-(
jednocześnie informujemy, że jest Pani/Pan 39821 osobą w kolejce :cry:
Trzeba cierpliwie czekać, w styczniu 2013 minie 18 miesięcy - powalczymy o zwroty :-)
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1455
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: seti36 »

Witaj Basiu.
Ja czekałem w kolejce 16 miesięcy a miałem czas oczekiwania 18 miesięcy po tym czasie wniosek do weryfikacji .Ale jak się dowiedziałem to każdy NFZ ma inny czas oczekiwania.W Śląskim niby jest 18 a faktycznie to się czeka 24 miesiące. Najlepiej zadzwoń do swojego NFZ tu i tam się dowiesz wszystkiego , a może też się załapiesz na wyjazd ze zwrotów tak jak JA.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: darek »

ok

Wypoczynek w kurotrach dzielimy na :

ZUS
-UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH -21 dni
-UZDROWISKOWA REHABILITACJA DOROSŁYCH W SANATORIUM - 28 dni
-UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH -21 dni
-UZDROWISKOWA REHABILITACJA DOROSŁYCH W SZPITALU UZDROWISKOWYM TURNUSY - 28 DNIOWE

ZUS -Prewencja rentowa
oraz
KRUS

Zadam teraz Bardzo przewrotne pytanie??

Czy leczenie Szpitalne to leczenie Sanatoryjne ??
czy leczenie prewencji ZUS to rowniez leczenie sanatoryjne

Z terminologi j.polskiego jak i co niektorych prac NFZ każde z tych leczen podlega innym klasyfikacjom
czyli wracając np po leczeniu Szpitalnym mogę nawet przed czy zaraz po starć się o wyjazd ..sanatoryjny i oczywiście odwrotnie po 21 dniowym sanatorium "pobyc w Klinice czy Szpitalu " i przy wypisie zasugerowac leczenie ..poszpitalne -jezeli oczywiście się zakwalifikuje
Wiem bo znam wiele Osob ,ktore pomimo Systemu komp i numerkow co roku sa na ..Kuracji
PROSZE o wyprowadzenie z..Błędu kiedy "przesadzilem !!"
pozdrawiam
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witaj Darku,
myślę, że w tym o czym piszesz jest dużo racji. Są ludzie sprytni, którzy często wyjeżdżają na "leczenie" . Dlatego też lubię pytać, uważnie słuchać i korzystać z ich doświadczeń. Leczenie poszpitalne w sanatorium nie jest może wielkim rarytasem (dyscyplina, obchody lekarskie), ale są za to bezpłatne, co jest bardzo ważnym argumentem, aby się o nie starać. W ten sposób skorzystałam w IV/V z leczenia w ramach prewencji rentowej ZUS (niestety wersja stacjonarna w miejscu zamieszkania, ale jestem bardzo zadowolona - dużo dobrych zabiegów), a teraz odczekuję w kolejce z NFZ (okres oczekiwania liczony od II to 12-18 miesięcy, kwalifikacja UZDROWISKOWA REHABILITACJA DLA DOROSŁYCH W SANATORIUM UZDROWISKOWYM). Może pójdę za przykładem Kolegi o nicku Seti36 i poproszę o skierowanie ze zwrotów.
Pozdrawiam serdecznie :)
Zablokowany