kolejka do sanatorium...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

Witam,w styczniu dostałam skierowanie do sanatorium,miałam numer 45 tys z haczykiem;)Teraz mam 17 tys z haczykiem..Czy wszyscy mają takie straszne numery i tak długo czekają?:(Tak się zastanawiam czy w ogóle uda mi się wyjechać..podobno półtora roku ważne jest tylko skierowanie..:(
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: Selene »

Witaj Magdo!

Ja dostałam potwierdzenie w marcu z nr 28550
Na dziś jest to 15200. Wyliczyłam że powinnam wyjechać
w czerwcu przyszłego roku. Ten termin mi odpowiada.
Jeżeli chcesz wyjechać wcześniej to spróbuj załatwić sobie
ze zwrotów. Ja ot tak zadzwoniłam i zaproponowano mi wyjazd w styczniu
ale odmówiłam bo tego terminu nie lubię. Dla mnie za zimno.

Pozdrawiam

Selene :P
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

Dziękuję za odpowiedź :D W kolejce"już"mam nr 16215... :) Może też na wiosnę uda mi się wyjechać.Jeśli tym razem skierowanie mi przepadnie,to następnym nie będę już zważać na porę roku i zacznę od razu czyhać na zwroty..;)Na razie cierpliwie poczekam. :D pozdrawiam
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witam! Podany nr "kolejki" nie ma nic wspólnego z kolejką oczekujących na wyjazd poszczególnych przyszłych kuracjuszy.Proszę odczytać kolejny wpis - cyt" Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia".Życzę wytrwałości !!!
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

W takim razie nie wiem już-czy to dobrze czy źle. :cry: Czy będę czekała dłużej niż wychodzi mi z obliczeń :) ,których dokonuję za podstawie tempa zmiany numeru w kolejce..A może krócej? :o A może w ogóle się nie doczekam.. :cry:
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: tenia53 »

Witam, wg mnie nie jest tak, że nr w kolejce nic nie znaczy, ja w ub.roku śledziłam zmiany mojego numeru ( przez ostatnie ok. pół roku)i faktycznie gdy był już około 300- z dnia na dzień pokazała się informacja o przydziale miejscowości i daty rozpoczęcia turnusu. Faktyczny okres oczekiwania wyniósł blisko 18 m-cy, tak że miałam szczęście, nie musiałam uaktualniać swojego skierowania. Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu w oczekiwanym przez Ciebie terminie.
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Witam ! "Znaczy, znaczy" .Proszę odczytać rozporządzenie zmieniające czas oczekiwania na leczenie sanatoryjne który został wydłużony do 18 m-cy od terminu ostatniego pobytu w sanatorium. Po 12 mcach od daty ostatniego pobytu do czasu oczekiwania można zawsze złożyć ponowny wniosek + 18 mcy oczekiwania co daje sumę czasową 30 miesięcy.Proszę odczytać ale ze zrozumieniem odnośnik o którym wspomniałem w jednym z wcześniejszych moich postów. .Z nr kolejki która jest wpisana na piśmie Z NFZ nie odczyta Pani decyzji o przydziale kolejnego skierowania na leczenie sanatoryjne.Wytrwałości !
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: tenia53 »

Oj wydaje mi się, że strasznie zagmatwałeś temat. W znowelizowanym rozporządzeniu jest tylko podany czas 18 m-cy - jako sugestia dla lekarza wypisującego wniosek, tak aby pacjent korzystał z wyjazdu nie częściej jak po 18 m-cach od ostatniego pobytu. A druga odrębna sprawa to okres ważności wniosku (myślę ze ze względu na możliwą zmianę stanu zdrowia pacjenta)- konieczna jest weryfikacja wniosku po 18 m-cach oczekiwania ( należy złożyć nowy wniosek). Kolejka jak zapewnia NFZ jest wówczas zachowana. Ja to tak zrozumiałam, być może coś przeoczyłam ale ogólnie u mnie i kilku moich znajomych korzystanie z przeglądarki internetowej wniosków sprawdziło się. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry !
18 mcy od ostaniego pobytu , tak zgadza się, Dobrze myślalem , raz jeszcze odczytałem rozporządzenie .Pisząc na kompie niewłaściwie to ująłem, sorka..Osobiście nie spotkałem się nigdy co do powtórki badań z uwagi na przedawniony termin przydziału msca w sanatorium , taka sytuacja nigdy mnie nie dotyczyła z uwagi na mój stan zdrowia.A więc reasumując : 18 mcy od ostatniego pobytu + od 16 do 18 mcy oczekiwania co do czasu i msca wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe w moim przypadku , z dopiskiem w piśmie - Narodowy Fundusz Zdrowia zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian czasu oczekiwania. Życzę dobrego wypoczynku !
magdalena32
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 27 lis 2010 19:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: magdalena32 »

Skierowanie ważne jest 18 miesięcy o dnia wystawienia.Niezależnie od tego,kiedy<i czy w ogóle>było się w sanatorium.Pod koniec stycznia ubiegłego roku złożyłam wniosek :roll: ...dzisiaj mam dokładnie 12767 numer w kolejce ;) Jestem z Małopolski-podobno w naszym regionie wyjątkowo długawe te kolejki..ehhh..Jeśli do czerwca NFZ mnie nie skieruje,to niestety..cała zabawa zacznie się od początku :? Chyba,że cudownie ozdrowieję-i kręgosłup przestanie boleć..pozdrawiam
Zablokowany