Sanatorium Elektron Ustroń

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: yona »

Jak wygląda umeblowanie w pokojach w ramach NFZ oczywiście. Czy pokoje (trójeczki) są duże tzn. jest wystarczająco i wygodnie dla 3 osób?
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: yona »

:?: :?: :?:
Awatar użytkownika
basiczek25
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 22 lip 2014 20:11
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: basiczek25 »

yona pisze:Jak wygląda umeblowanie w pokojach w ramach NFZ oczywiście. Czy pokoje (trójeczki) są duże tzn. jest wystarczająco i wygodnie dla 3 osób?
Witam "yona" z tego co przeczytałam jesteś już po turnusie w Elektronie w Ustroniu.... Proszę napisz mi jakie tam są warunki,mam nadzieję,że zabiegi też są ok...ja wybieram się we wrześniu i bardzo się dziwię,że o tym sanatorium tak mało informacji...Pozdrawiam i czekam na jakieś wiadomości od Ciebie.... :) :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ewa11 »

Witam, byłam w Elektronie w czerwcu. Ogólnie jestem zadowolona, choć zabiegi podstawowe jak w każdym sanatorium, prądy laser, magnetron, okłady borowinowe, kąpiele, gimnastyka, basen w sanatorium obok, więc jak widzisz bez szału. Personel miły. Zabiegi ( oprócz basenu) można bez problemu przekładać, więc po obiedzie do kolacji czas wolny. Okolica piękna, jest gdzie spacerować. Do centrum ok.1.5 km. Jest też dużo organizowanych wycieczek przez miejscowe biuro podróży. Pokoje dwójki i trójki ładne, ale jedynki w studio to malutkie klitki bez balkonu. W niektórych nawet szafa nie mieściła się. W większości pokoi lodówki. Ręczniki dwa, duży i mały. Czajnik na korytarzu. W pokojach telewizory na kartę 4 zł doba. opłata klimatyczna 3 zł dzień.Kawiarni nie ma. Na parkietoterapię można chodzić obok do Wilgi, Kosa, Równicy, Jaskółki. Jedzenie smaczne, choć dla niektórych może nie wystarczające. To tak pokrótce to wygląda, myślę że Ci się spodoba,życzę miłego wypoczynku.
Awatar użytkownika
basiczek25
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 22 lip 2014 20:11
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: basiczek25 »

ewa11 pisze:Witam, byłam w Elektronie w czerwcu. Ogólnie jestem zadowolona, choć zabiegi podstawowe jak w każdym sanatorium, prądy laser, magnetron, okłady borowinowe, kąpiele, gimnastyka, basen w sanatorium obok, więc jak widzisz bez szału. Personel miły. Zabiegi ( oprócz basenu) można bez problemu przekładać, więc po obiedzie do kolacji czas wolny. Okolica piękna, jest gdzie spacerować. Do centrum ok.1.5 km. Jest też dużo organizowanych wycieczek przez miejscowe biuro podróży. Pokoje dwójki i trójki ładne, ale jedynki w studio to malutkie klitki bez balkonu. W niektórych nawet szafa nie mieściła się. W większości pokoi lodówki. Ręczniki dwa, duży i mały. Czajnik na korytarzu. W pokojach telewizory na kartę 4 zł doba. opłata klimatyczna 3 zł dzień.Kawiarni nie ma. Na parkietoterapię można chodzić obok do Wilgi, Kosa, Równicy, Jaskółki. Jedzenie smaczne, choć dla niektórych może nie wystarczające. To tak pokrótce to wygląda, myślę że Ci się spodoba,życzę miłego wypoczynku.
:kwiat: Witam Ewa 11 i dziękuję za krótki opis Twojego pobytu w Elektronie.ja jadę 3 września...Napisz jak wyglądają pokoje...zarezerwowałam sobie trójeczkę...O jedzenie się najmniej martwię,bo nic mi się nie stanie jak trochę schudnę,wystarczy,że teraz w domu do późna się objadam,hi,hi,hi...Napisz mi jeszcze czy od dworca autobusowego jest daleko,bo ja będę z Katowic jechała autobusem...czy jest taxi,bo z walizą nie dam rady chyba iść na nogach???? Bardzo się cieszę i dziękuję,że się odezwałaś,bo już się wystraszyłam,że tam nikogo nie będzie,hi,hi,hi... :lol: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ewa11 »

Witam, nie widziałam trójki, ale słyszałam że są duże i wygodne no i mają balkon, a to latem ważne bo jest gdzie suszyć ubrania. Panie z recepcji kwaterują osoby w podobnym wieku. A odnośnie dotarcia do sanatorium to radzę taxi, koszt różnie, jedni płacili 15 zł a inni 17zł zależy kto wiezie. Pieszo to trochę daleko z walizką, Elektron jest najdalej, no i trzeba pod górkę częściowo po kamieniach, więc możesz pogubić kołeczka w walizce :) Jest też droga okrężna gdzie jeżdżą samochody ale to ok. 3 km. Jedziesz w dobrym czasie, początek września to jeszcze lato. Życzę miłego pobytu :) :kwiat:
Awatar użytkownika
basiczek25
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 22 lip 2014 20:11
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: basiczek25 »

ewa11 pisze:Witam, nie widziałam trójki, ale słyszałam że są duże i wygodne no i mają balkon, a to latem ważne bo jest gdzie suszyć ubrania. Panie z recepcji kwaterują osoby w podobnym wieku. A odnośnie dotarcia do sanatorium to radzę taxi, koszt różnie, jedni płacili 15 zł a inni 17zł zależy kto wiezie. Pieszo to trochę daleko z walizką, Elektron jest najdalej, no i trzeba pod górkę częściowo po kamieniach, więc możesz pogubić kołeczka w walizce :) Jest też droga okrężna gdzie jeżdżą samochody ale to ok. 3 km. Jedziesz w dobrym czasie, początek września to jeszcze lato. Życzę miłego pobytu :) :kwiat:
:kwiat: :kwiat: Dziękuję Ewa....na pewno skorzystam z taxi,,,,bo nie lubię pod górkę wchodzić,a na dodatek jeszcze z walizką (szkoda kółek)...już jestem bardzo zadowolona,nastawiam się,że musi być fajnie,nie ma innej opcji...a dlatego byłam bo jestem po raz pierwszy nie tylko w Ustroniu ale także w sanatorium....Jeszcze raz wielkie dzięki,napisze może w trakcie pobytu,albo po powrocie...Już się cieszę :) :) :) Pozdrawiam najcieplej i życzę milutkiego weekendu :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
basiczek25
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 22 lip 2014 20:11
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: basiczek25 »

basiczek25 pisze:
ewa11 pisze:Witam, nie widziałam trójki, ale słyszałam że są duże i wygodne no i mają balkon, a to latem ważne bo jest gdzie suszyć ubrania. Panie z recepcji kwaterują osoby w podobnym wieku. A odnośnie dotarcia do sanatorium to radzę taxi, koszt różnie, jedni płacili 15 zł a inni 17zł zależy kto wiezie. Pieszo to trochę daleko z walizką, Elektron jest najdalej, no i trzeba pod górkę częściowo po kamieniach, więc możesz pogubić kołeczka w walizce :) Jest też droga okrężna gdzie jeżdżą samochody ale to ok. 3 km. Jedziesz w dobrym czasie, początek września to jeszcze lato. Życzę miłego pobytu :) :kwiat:
:kwiat: :kwiat: Dziękuję Ewa....na pewno skorzystam z taxi,,,,bo nie lubię pod górkę wchodzić,a na dodatek jeszcze z walizką (szkoda kółek)...już jestem bardzo zadowolona,nastawiam się,że musi być fajnie,nie ma innej opcji...a dlatego byłam bo jestem po raz pierwszy nie tylko w Ustroniu ale także w sanatorium....Jeszcze raz wielkie dzięki,napisze może w trakcie pobytu,albo po powrocie...Już się cieszę :) :) :) Pozdrawiam najcieplej i życzę milutkiego weekendu :kwiat: :kwiat: :kwiat:
:kwiat: Witam... mam jeszcze kilka pytań do osób,które były w Elektronie w Ustroniu... czy mam brać swoje kijki do chodzenia???... kiedy uiszcza się opłatę za sanatorium??? czy jak dotrę na miejsce o godz.11.20 to nie będzie za późno,bo jak czytam w innych postach niektórzy doradzają przyjazd do sanatorium dzień wcześniej... Myślę,że jak na te pytania mi ktoś odpowie, to już będę coraz więcej wiedziała o moim sanatorium w Ustroniu.... Dziękuję i życzę dobrej nocy... :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: ewa11 »

Witam, :) opłatę za sanatorium uiszcza się zaraz po zameldowaniu lub po ,,rozgoszczeniu" się w pokoju, można płacić kartą, ale za klimatyczne płacimy gotówką. Do sanatorium można przyjechać do godz.18.00, ale gdy przyjedziesz wcześniej to masz większy wybór pokoi, a na końcu to co zostanie :( Nie wiem czy kijki można wypożyczać, najlepiej jak zadzwonisz do sanatorium to Ci powiedzą. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz :D postaram się Ci odpowiedzieć :kwiat:
Awatar użytkownika
basiczek25
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 22 lip 2014 20:11
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Elektron Ustroń

Post autor: basiczek25 »

:kwiat:
ewa11 pisze:Witam, :) opłatę za sanatorium uiszcza się zaraz po zameldowaniu lub po ,,rozgoszczeniu" się w pokoju, można płacić kartą, ale za klimatyczne płacimy gotówką. Do sanatorium można przyjechać do godz.18.00, ale gdy przyjedziesz wcześniej to masz większy wybór pokoi, a na końcu to co zostanie :( Nie wiem czy kijki można wypożyczać, najlepiej jak zadzwonisz do sanatorium to Ci powiedzą. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz :D postaram się Ci odpowiedzieć :kwiat:
Witam Ewuniu i dziękuję za odp. Na razie chyba o wszystko popytałam,już o detale nie będę pytać... w połowie sierpnia zadzwonię do sanatorium i dokładnie dopytam...Pokój (trójeczka) zarezerwowałam przez telefon,ale nie wiem czy to będzie się liczyć przy rozdziale pokoi...Jeszcze raz dziękuję,nic mi teraz do głowy nie przychodzi...mam jeszcze trochę czasu,jak coś to zapytam...milutkiego niedzielnego popołudnia życzę... :kwiat: :kwiat: :)
ODPOWIEDZ