Sanatorium MALWA Polanica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
finex13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 08 lut 2014 17:57

Sanatorium MALWA Polanica Zdrój

Post autor: finex13 »

Witam proszę o opinie na temat sanatorium MALWA w Polanicy Zdr. Wybieram sięz NFZ w połowie lutego. Pozdrawiam
finex13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 08 lut 2014 17:57

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr kto był

Post autor: finex13 »

finex13 pisze:Witam proszę o opinie na temat sanatorium MALWA w Polanicy Zdr. Wybieram sięz NFZ w połowie lutego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 23 lut 2011 08:25
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Ewusia »

finex13, w Polanicy byłam w marcu 2011 roku. Sanatorium Malwa widziałam jedynie z zewnątrz - duży obiekt, na obrzeżach miasteczka, dosyć daleko do centrum. W pobliżu Malwy znajduje się huta szkła, gdzie można zakupić śliczne drobiazgi, no i popatrzeć na produkcję. Sama Polanica cudowna, o każdej porze roku. Mój ulubiony miś kamienny szczególnie piękny zimą. Miłego pobytu życzę:)
finex13
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 08 lut 2014 17:57

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: finex13 »

Ewusia ...dziękuję za te kilka zdań. Wiesz zdjęcia w necie widziałem ale ciekawy jestem co dzieje się WEWNĄTRZ! :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Mask »

Dostałem skierowanie do Malwy, od 8 lipca.
Finex13, napisz proszę parę słów o tym miejscu.
Może ktoś jeszcze zna to sanatorium?
ewakacz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 14 lis 2011 12:48

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: ewakacz »

Witam! W zeszłym roku była w Polanicy. Niestety osobiście nie byłam w tym sanatorium ale poznałam osoby które tam przebywały. Pokoje są przeważnie dwu osobowe-nie duże ale czyste i schludne,jedzonko smaczne i w odpowiedniej ilości, baza zabiegowa na miejscu ale dość uboga. Sanatorium położone jest w lesie więc zdrowo acz kolwiek dość daleko do centrum miejscowości-30 min. w szybszym tempie. Polecam jechać tam samochodem gdyż od dworca PKS spory kawałek!! Pozdrawiam i życzę wybierającym się tam kuracjuszom udanego pobytu. ;) :) :serce:
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Mask »

Ewakacz, dziękuję za informacje o Malwie.
To miejsce wyobrażam sobie, 8-) - tak jak napisałaś :)
Na forum jest mało ludzi...niestety, którzy byli w Malwie.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Mask »

Wróciłem z Malwy. Pobyt jak zwykle udany :D
Okolica przepiękna, dokładnie zjeździłem na rowerze trzy pasma górskie (Góry Bystrzyckie, Stołowe i Orlickie) :D

Małe podsumowanie:

Oczywiście kawa, herbata, cukierek na powitanie :)
Na samym początku zaskoczyło mnie to, że po rejestracji, pani z recepcji odprowadziła mnie do pokoju (odprowadzano wszystkich) i udzieliła krótkiej informacji o sanatorium :)
Każdy dostał kartę informacyjną o badaniach, co przynieść na pierwsze badanie, opłatach, zabiegach, usterkach w pokojach, dyżurach pielęgniarek, alarmie medycznym.... :)
Zabiegi podobne jak w innych sanatoriach. Można było odrabiać wcześniej z czego regularnie korzystałem. Około 9:30 byłem po zabiegach i ruszałem w góry na rowerze :D

Sanatorium jest kilka miesięcy po remoncie. W pokojach TV (5zł/doba), radio. Na dole TV za darmo. Czajniki po 4 szt. na każdym piętrze.
Codziennie od 10 do 12 kawa parzona z mleczkiem, gratis dla chętnych (nigdzie tak nie miałem) :D
Kuchnia przepyszna, jedzenia dużo :) Pomimo tego, że przejechałem po okolicznych górach prawie 600km, to nic nie schudłem :evil: :evil: :evil: (a jazda w górach to ciężka orka).
Zgłaszałem, że się spóźnię na obiad lub kolację i ciepły posiłek czekał na mnie po powrocie z trasy :D (w innych sanatoriach zabierano mi posiłki do pokoju-i jadłem już zimny!).

Dla niektórych, jedynym mankamentem Malwy może być odległość od centrum Polanicy-2km. Kto nie chciał spacerować, zapisywał się na busik, który chyba za 2zł woził chętnych.
Są do wypożyczenia rowery za 3zł/godz. lub 12zł/dobę.

Zorganizowali nam trzy wieczorki taneczne, dwa ogniska z kiełbaską i potańcówką. Można było samemu robić ogniska, pobrać wzmacniacz i były imprezy z tańcami (pozdrowienia dla solenizantek, Ani i Marty!-impreza była do 24).

Nikt nas nie ścigał, że mamy być w pokojach o 22. Gdy kończyły się w Polanicy tańce lub koncerty, to wracaliśmy około 23 i nie było żadnego problemu. Nawet raz pani pielęgniarka przepraszała nas, bo zamknęła bramę o 22:55.

W Malwie budują niewielki basen (otwarcie we wrześniu), powiększają przestrzeń zabiegową (borowiny i zabiegi mokre przeniosą koło basenu) a na zwolnione miejsca dokupią sprzęt i zwiększą różnorodność zabiegów.
Malwa przystosowana jest dla niepełnosprawnych na wózkach-podjazdy, winda, koło basenu "winda" na schodach.

W tym sanatorium czułem się gościem a nie petentem. Bardzo miło i przyjaźnie traktowano kuracjuszy na zabiegach i w części hotelowej :D

Jestem bardzo zadowolony z pobytu w Malwie i gdy może jeszcze kiedyś dostanę tam skierowanie to z przyjemnością tam wrócę :D :D :D
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Mask »

Zapomniałem napisać o internecie.
Jest kilka komputerów dostępnych dla kuracjuszy. WiFi działa na parterze i na piętrach ale tylko blisko ruterów.
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium MALWA Polanica Zdr

Post autor: Leon43 »

Miałeś swój rower czy wypożyczalniai? Są możliwości trzymania gdzieś własnego bike?
ODPOWIEDZ