swieradow

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: swieradow

Post autor: malgorzatas »

Myślę Gosiu że wszystko da sie załatwić...porozmawiaj tylko jak przyjedziesz z siostrą oddziałową..jak ja byłam to wiem że ludzie jeździli na przepustki..jak mieli blisko
i tez wyjeżdżali wcześniej ...ale mogło sie cos zmienić...pozdrawiam :kwiat:
maciuszkina
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 04 sie 2014 20:04
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: swieradow

Post autor: maciuszkina »

Witaj Gosiu.
Swój pobyt w Domu Zdrojowym zakończyłem we wrześniu. Z wyjazdem do domu w sobotę nie było problemu pod warunkiem ze kupisz kopertę aby przesłano Ci wypis i najważniejsze ZUS czy NFZ, jezeli ZUS zapomnij o powrocie wczesniej ale na pocieszenie(rekompensata) ZUS-owcy mają ręczniki. Pozdrawiam
Gosia 81
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 29 paź 2014 17:26
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 20

Re: swieradow

Post autor: Gosia 81 »

Witam :kwiat:
Dziękuje za info:) Mój wyjazd sponsoruje NFZ,ręczniki to najmniejszy problem i tak zawsze biorę swoje:).Fajnie jeśli uda się wyjechać wcześniej żeby już weekend spędzić w domku:)
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: swieradow

Post autor: Ela50+ »

Witaj Gosiu będziemy w tym samym terminie w Wacławie. Ja będe miała blisko do domu. I marzy mi sie powrot zamiast w poniedzaiałek już w sobotę. Zabaczymy może uda sie porozmawiać. Pozdrawiam.
Gosia 81
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 29 paź 2014 17:26
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 20

Re: swieradow

Post autor: Gosia 81 »

Spakowana,zestresowana :o ,za godzinkę wyjazd do Świeradowa.
Pozdrawiam!!! :kwiat:
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: swieradow

Post autor: krzycholu »

Po stażu widze że to 21 raz do sanatorium , więc stresu chyba juz nie ma.... :D
1-szy raz to byl stres.... :roll:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23844
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: swieradow

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Gosia Ela 50 są obecnie na kuracjuszami w Świeradowie czekamy za wpisem zdajcie nam relacje :roll:
Pozdrawiamy życzymy dalszej kuracji :roll:
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świeradow

Post autor: Ela50+ »

Już wróciałam z Wacława. Wacław to szpital uzdrowiskowy. W zależności od wpisu na skierowaniu można na pobyt otrzynamć L-4. W naszym wypadku (NFZ) ponieważ turnus kończył się w poniedziałek śniadaniem, zabiegi były (54) do soboty wyjazd w niedzielę nie nasuwał żadnych trudności. Nawet obsługa( sprzątaczki i kuchnia) była zadowolona z wcześniejszego wyjazdu.( pomimo wyjazdu naszego po obiedzie już rano wymieniono pościel dla nowych kuracjuszy?) Taka dziwna polityka. Chciano nas się szybko pozbyć. Z całego turnusu do poniedziałku zostało kilka osób.
W niedzielę są wycieczki i tylko na wycieczki organizowane przez biuro z Domu Zdrojowego ( jest lista) i prowiant. Jeżeli chcesz sama jechać na wycieczkę to możesz , ale bez porowiantu.
Jeżeli chcesz pójść na wycieczke w góry, to możesz prędzej odrobić zabiegi za zgodą prowadzących.
Grają 2 razy w tygodniu w "Magnoli" (naprzeciwko)( jest tam jeszcze troche Niemców) za darmo - tylko płacisz za napoje. W innych dniach grają w innych restauracjach. 6 grudnia Urząd Miasta ma imprezje i zapalone zostaną iluminacje świateczne.
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świeradow

Post autor: Ela50+ »

Jeżeli chodzi o zabiegi to w Wacławie są kompiele radoczynne, prady itp. i gimnastyki. Na większośc zabiegów chodzi się w klapkach i dresie. Jak nie ma miejsca w Wacławie to 10min. do Domu Zdrojowego. W lecie na wiosne i wczesną jesień takie spacerki są bardzo fajne. Park jest ładny zadbany mozna posiedzieć w słoneczku na ławeczkach. Obecni koczą remont ul.Zdrojowej więc będzie jeszcze piekniej i dojazd będzie łatwoejszy ( bez objazdów). Nakompiele mineralne i borowinowe chodzi sie troche dalej za Dom Zdrojowy do Goplany(2 min) (mineralne, świerkowe) i Zakładu Borowinowego jeszcze 2 min. dalej.
W Świera\fowei wszędzie jest blisko. Tylko czasami pod gfórkę , ale z powrotem to juz z górki.Pozdrawiam.Ela
krzycholu
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 121
Na forum od: 25 wrz 2014 16:19
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Świeradow

Post autor: krzycholu »

Ela50+ pisze:Już wróciałam z Wacława. Wacław to szpital uzdrowiskowy. W zależności od wpisu na skierowaniu można na pobyt otrzynamć L-4. W naszym wypadku (NFZ) ponieważ turnus kończył się w poniedziałek śniadaniem, zabiegi były (54) do soboty wyjazd w niedzielę nie nasuwał żadnych trudności. Nawet obsługa( sprzątaczki i kuchnia) była zadowolona z wcześniejszego wyjazdu.( pomimo wyjazdu naszego po obiedzie już rano wymieniono pościel dla nowych kuracjuszy?) Taka dziwna polityka. Chciano nas się szybko pozbyć. Z całego turnusu do poniedziałku zostało kilka osób.
W niedzielę są wycieczki i tylko na wycieczki organizowane przez biuro z Domu Zdrojowego ( jest lista) i prowiant. Jeżeli chcesz sama jechać na wycieczkę to możesz , ale bez porowiantu.
Jeżeli chcesz pójść na wycieczke w góry, to możesz prędzej odrobić zabiegi za zgodą prowadzących.
Grają 2 razy w tygodniu w "Magnoli" (naprzeciwko)( jest tam jeszcze troche Niemców) za darmo - tylko płacisz za napoje. W innych dniach grają w innych restauracjach. 6 grudnia Urząd Miasta ma imprezje i zapalone zostaną iluminacje świateczne.
No to ładnie. .. jak dzwonilem i pytalem czy moge przyjechac wczesniej odpowiedziano mi ze jest to niemozliwe bo tego samego dnia co konczy sie turnus zaczyna nastepny....
ODPOWIEDZ