Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

arbuz177 dokładnie, to jest XXI w. , ale nie każdy potrafi to zrozumieć.
To powinien być standard no ale cóż, widocznie nie kazdy żyje w tym samym przełomie czasowym :D :lol:
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: mary jo »

Witam! wybieram się niedługo do Wysowej,do IZC właśnie i mam pytanie.Jaka jest szansa na jednoosobowy pokój?
Dzwoniłam tam ale pani jakoś tak enigmatycznie...I nie wiem,czy szczególne schorzenia,czy specjalne wymogi?
Będę wdzięczna za jakieś info :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtussr
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 12 mar 2013 23:23
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: wojtussr »

myślę że nie będzie z tym problemu, także na spokojnie jedź a na miejscu się wszystkiego dowiesz
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: mary jo »

:o dzięki za taką optymistyczną odpowiedż!od razu lepiej się patrzy na świat :D nie mogę się już doczekać :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24526
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: ewasz »

Mary jo, będziesz z pewnością zadowolona.
Moja córa też tam była nawet na tym samym turnusie co Arbuz ;) i sobie bardzo chwali.
Niestety nie może opisać bo nie jest na NS.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu.
Nie bez znaczenia jest towarzystwo, z którym przyjdzie spędzić te 3 tygodnie ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) jakby na to nie patrzył jest to były Hotel Glimar,i coś z tego hotelu zostało,wiadomo że stawka żywieniowa inna ale wyposażenie pokoi i cała infrastruktura hotelu pozostała,miejscowość bardzo spokojna z dala od wielkich miast i kurortów ze swoim klimatem,czystym powietrzem i wspaniałymi wodami mineralnymi,Pozdrawiam i Miłych Pobytów Życzę :)
mary jo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2409
Na forum od: 13 mar 2015 22:05
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: mary jo »

Witam!właśnie wróciłam z IZC.Nie będę się rozpisywać o Wysowej ale muszę wspomnieć,że to przepiękne miejsce,mnie zauroczyło :) małe górki dookoła.lasy,trasy turystyczne takie bardziej spacerowe,cisza i spokój,czyste powietrze i świetne wody mineralne.Nie jest to miejsce dla ludzi,którzy preferują modne kurorty i gwarne deptaki.To jest wieś-cztery sanatoria,dwa sklepy,poczta,kościół,cerkiew i piękny,zadbany Park Zdrojowy z pijalnią,kawiarnią i basenem.
Sanatorium b.przyzwoite-obsługa miła,personel medyczny również,ordynator to sympatyczny,otwarty człowiek i dobry lekarz psychiatra/byłam w grupie psychosomatycznej/.Jedzenie dobre ale przesadzają z wędlinami i ratowałam się nabiałowymi zakupami.Są pyszne surówki i często owoce.Polecam pyszne domowe ciasta w budce koło kościoła zdrojowego :)
Ogólnie,ośrodek zadbany,czysty ale panie sprzątające traktują pokoje b.powierzchownie,a w łazience po sprzątaniu unosił się zapach brudnej szmaty :shock:
Zajęć dużo i różnorodne:terapia zajęciowa,gimnastyka,relaksacja,psychoterapia,muzykoterapia,choreoterapia,wykłady.Zostaje niewiele czasu dla siebie.
Pokoje przyjemne/najlepsze te z balkonami i na południową stronę/wyposażenie ok.Internet b.kiepski.Parking 144 zł za turnus :shock: tv 60 zł,basen płatny-w recepcji są karnety 7 zł za 75 min.ale fajny/jacuzzi,sauna parowa i sucha,czysto/Na dole kawiarnia,disco 19-22,o 22 pielęgniarka sprawdza pokoje.
Dla mnie pobyt bardzo udany,w pięknym miejscu,w dobrych warunkach.Z wielką przyjemnością pojechałabym tam po raz kolejny.
Do tego wspaniała wiosna i świetni ludzie :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24526
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: ewasz »

Mary jo - cieszę się, że pobyt był udany i jesteś zadowolona :)
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: forumowicz »

wojtussr pisze: Pensjonariusze są porzuceni sami sobie, jeśli chodzi o wybór starosty danej grupy (wręcz owy starosta nie został wybrany)
co dla osób które są po raz pierwszy może być trudne, gdyż te osoby całkowicie nie wiedzą co mają robić.
Kto to jest "starosta danej grupy"? Ma on jakieś uprawnienia?
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Wysowa-Zdrój "Instytut Zdrowia Człowieka" Wysowa 95

Post autor: stokrotka »

Pink pisze:
wojtussr pisze: Pensjonariusze są porzuceni sami sobie, jeśli chodzi o wybór starosty danej grupy (wręcz owy starosta nie został wybrany)
co dla osób które są po raz pierwszy może być trudne, gdyż te osoby całkowicie nie wiedzą co mają robić.
Kto to jest "starosta danej grupy"? Ma on jakieś uprawnienia?
Byłaś 15 razy w sanatorium i nie wiesz kto to starosta grupy ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ