Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: forumowicz »

AgaC pisze:Przecież Dario wyraźnie napisał,że żartuje.
Gdy ja zacznę żartować, to dopiero będzie ciekawie ;)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: ewasz »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Dagna »

A wiecie, że jakoś odechciało mi się jechać - jak pomyślę o dźwiganiu tobołów z rzeczami zimowymi na 24 dni..... :| Pistoletu nie będę brała ;) ale chyba jakieś zatyczki do uszu koniecznie. Lubię się pobawić i potańczyć ale wszystko w swoim czasie, za dużo hałasu mnie strasznie męczy, a tu znajoma znajomej, która tam była powiedziała, że kawiarenka jest baardzo głośna. Pokój zmieniała - dobrze, że można było. A wieczorki są przecież codziennie, więc migreny murowane. I z jednej strony pociągi z drugiej kawiarenka i jeszcze ten trwający remont - jak tu odpocząć. No zobaczymy. Może nie będzie tak źle.
Piotr16
Posty: 1
Na forum od: 03 lis 2015 08:19

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Piotr16 »

A to nie można zwrócić uwagi żeby ciszej muzykę puszczali - w końcu to szpital. Pacjenci powinni mieć spokój. A co do dźwigania, lepiej wziąć więcej koszulek z krótkim rękawem i ze 3 bluzy zamiast ciężkich swetrów. Ja też w styczniu jadę. Na leczenie każda pora roku jest dobra.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Dagna »

Widocznie nie można skoro nikt nie odpisał ;) cisza też jest wymowna. Pojadę i napisze jak było.
Aniolek
Posty: 1
Na forum od: 22 gru 2015 19:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Aniolek »

k-renia2 pisze:Witam,ja też na styczeń 2016 mam,podczytuje komentarze zobaczymy jak będzie ;)
Witam, jedzie ktoś z okolic Poznania w dniu 07.01.2016?
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Dagna »

Byłam prawie cały styczeń. Akurat mrozy były więc kto pierwszy "farelkę" dostał a reszta marzła w pokojach. Pokoje różne i lepsze i gorsze, można prosić o zmianę jak coś wolnego mają to zamienią. Łazienki ze starożytnymi wannami, z prysznicem - z kabiną lub bez, niektóre czyste , niektóre z pleśnią, no i zapach z kanalizacji też skłaniał do pielgrzymek do recepcji, żeby coś innego może jednak dali ;) . Pokoje 1,2,3 osobowe z łazienką albo studio. W pokoju ręcznik, czajnik, taca, talerzyk szklanka i łyżeczka, wiec lepiej sztućce wziąć jak ktoś podjada. TV i radio prehistoryczne raczej, ale w niektórych pokojach i nowsze telewizory były i więcej programów niż te 6 przydziałowych - opłata oczywiście taka sama więc skorzystali farciarze. Jedzenie całkiem smaczne. Raz tylko podali rybę z warzywami na kolacje, która prosiła wręcz o podgrzanie a poza tym słynny klopsik chyba tylko 2 razy był. Kawiarnia wrażenie jakiejś taniej spelunki robi zwłaszcza jak przygaszają światło no i niestety nie zawsze czysto na stoliku a i podłoga się lepiła. Nie wiem czy to norma ale na moim turnusie miejscowi przychodzili, pili i zaczepiali, trzeba poza tym rzeczy pilnować bo jakoś do cudzych kieszeni za często sięgali, zwłaszcza panie, w trakcie tańca ze "znieczulonymi" kuracjuszami, bo panowie tylko kurtki palaczy zostawiane na krzesłach sprawdzali. Zabiegi jak wszędzie. Zamieszanie też jak wszędzie bo wiele osób wciska się na inną godzinę. Jedyne zastrzeżenie, że na tej sali ze sprzętem nikt nie pilnował ale w sumie nawzajem sobie pomagaliśmy i jakoś nikt nie zginął :) A i kuracjusze sami się "podwieszali" czy jak to się fachowo nazywa do ćwiczeń w odciążeniu, a moim zdaniem bez nadzoru to nawet nie powinni wchodzić do środka. Mieszkańcy też korzystają tam z rehabilitacji i kilka razy taka krewka pańcia zaglądała za wszystkie zasłonki szukając swojego miejsca więc raczej się zasłaniać. Na basenie tylko 3 razy była ciepła woda w prysznicach więc nikt nie korzystał i po tygodniu wiadomo jak woda wyglądała. Woda w basenie raz za ciepła raz za chłodna większość turnusu bardzo przeziębiona na koniec była. Niektórzy antybiotyki dostali.Podsumowując luksusów się nie spodziewajcie ale nie jest źle - personel życzliwy to duży plus. Trochę ich za mało i na prądach czeka się bo nie ma kto podłączyć. Miasto nieatrakcyjne, nie ma gdzie pójść, spacerowanie ulicami szybko się znudzi, palą śmieciami więc okien za bardzo nie dało się otworzyć. Cukiernię polecam, dobra kawa i ciastka ale tylko w tygodniu czynna do wieczora. Jak ktoś bardziej sprawny albo zmotoryzowany to do kina do Ciechocinka można wyskoczyć po obiedzie. A w weekend do Torunia. Można też brać przepustki do domu.
Koniecznie zabrać ze sobą:
-ręcznik
-sztućce
-własną książkę bo tam tylko kilka harlequinów nowszych a reszta książek archiwalna
-odświeżacz powietrza do łazienki
-zatyczki do uszu - straszne echo z korytarza, bez zatyczek spanie mniej więcej od 1 do 6 rano, ale w niektórych pokojach są szczelniejsze drzwi albo przedsioneczki jakby
-jakieś leki na przeziębienie i chore gardło jakby nie było komu pójść do apteki :) oj spory utarg przy nas mieli
Życzę miłego pobytu i powrotu do zdrowia.
Awatar użytkownika
rysia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 02 lut 2013 18:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: rysia »

Dagna :kwiat: to co piszesz :cry: to masakra.Pozdrawiam. :shock:
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: basiat »

Jednym słowem : " WSPÓŁCZUJĘ" kuracjuszom Aleksandrowa Kujawskiego. Nie chciałabym tam trafić :( :(
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Aleksandrów Kujawski, ktoś był?

Post autor: Adela »

ojoj,a ja mam nizinne :( po blisko 3 latach czekania ?! takie coś ? kochany NFZcie nie wysyłaj tam :(
Zablokowany