Busko-Zdrój san.Zbyszko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Anka »

Witaj Andrzeju
chyba już wróciłeś z kuracji.Czekam na opis sanatorium Zbyszko,może coś napiszesz?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: andrzej1955 »

Witam Aniu :kwiat: rzeczywiście czas szybko biegnie i już sporo czasu upłynęło od mojego pobytu w Zbyszku,chciałem przeprosić że trwa to tak długo,ale jakoś nie mogę się pozbierać po tym pobycie,na pewno wkrótce opiszę swoje spostrzeżenia z pobytu bo po to tu głównie jesteśmy aby dzielić się nimi ze wszystkimi forumowiczami,Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Sanatorium Zbyszko to obiekt utworzony z prawdopodobnie dwóch pensjonatów,zakwaterowanie dość sprawne-bez jakiejkolwiek możliwości wyboru pokoju,wizyta u lekarza-bardzo sympatyczny i rozpiska zabiegów w dniu następnym,zabiegi wszystkie na miejscu ale te tzw. suche i masaże w łączniku między budynkami na 1 piętrze,a pozostałe na parterze w budynku drugim-trochę to skomplikowane ale wynika to z tego że są to dwa połączone budynki-troszkę czasu zajmuje oswojenie się z poziomami i umieszczonymi gabinetami zabiegowymi,stołówka na parterze-dwa pomieszczenia-jedno z klimatyzacją a drugie bez-dlaczego nie wiem,w budynkach windy-ja nie korzystałem ze swojej-forma dodatkowego zabiegu-ciekawostką jest że była tylko do 2 piętra-na 3 trzeba było się wdrapywać,pokoje bardzo różne od jedynek z pełnym węzłem san. i balkonem do 3-jek bez sanitariatów-przydzielane według jakich kryteriów Bóg to jeden wie i troszkę despotyczna oddziałowa której wydawało się że jest przedszkolanką w przedszkolu i może dzieciom wszystko nakazać-nie było tak źle i czasami była nawet sympatyczna.Posiłki smaczne i urozmaicone-dla mnie wystarczające-choć zdarzyła się jedna awantura bo obiad był zimny,dwa razy w ciągu turnusu zafundowano Nam grilla z kiełbaskami,skrzydełkami i kaszanką,wieczorek zapoznawczy zafundowano Nam w Viktori,zabiegi wykonywane solidnie przez młodą,sympatyczną i kompetentną kadrę,osobiście chciałem wyróżnić masażystę z gabinetu numer 1 p.Grzegorza który naprawdę bardzo dobrze zna się na swoim fachu,generalnie cały personel bardzo miły i uśmiechnięty,ręczniki wymieniane tylko raz na turnus,pościel niestety nie, w pokojach płatny telewizor,czajnik,sztućce,talerzyki i szklanki ,parking bardzo ciasny -płatny 5 zł.za dobę-nie honorowana karta parkingowa bo parking....prywatny :lol: a turnus z NFZ,dostęp do lekarza na co dzień,sumując jest to średniaczek adoptowany po to by przynosił zysk,przy bardzo bogatej ofercie Buska i okolicznej konkurencji wypada dość blado,jeżeli ktoś miałby szczegółowe pytania w kwestiach tu nie wymienionych to jestem do dyspozycji,Pozdrawiam
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Anka »

Witaj Andrzeju
ponoć w Zbyszku jest basen jak ta sprawa wyglada- czy jest to basen tylko rehabilitacyjny czy udostępniany wszystkim?

Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: andrzej1955 »

Tak Aniu-jest basen rehabilitacyjny-nic o nim nie pisałem bo nie korzystałem z ćwiczeń,podobnie jak z sali do ćwiczeń gdzie prowadzono gimnastykę-opinie o prowadzących na ogół pozytywne :!: internet w budynku-zasięg bardzo różny i często wyłączany,prelekcje kilku zaproszonych lekarzy,nieodłączna-powinna być usunięta z sanatoriów-forma sprzedaży różnych specyfików i patentów-zwykłe naciąganie i mącenie w głowach-skutkujące stratami finansowymi :!: jak już ktoś wcześniej pisał drzwi otwierane za pomocą kart magnetycznych-ja swoją zmieniałem dwa razy-złośliwość rzeczy martwych ;)
ANIKA
Posty: 1
Na forum od: 04 sie 2016 13:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: ANIKA »

Pani Mary i Pan Josef !!
Bardzo dobrze że nie przyjedziecie,tu nie potrzeba takich jak wy. Jestem obecnie w Sanatorium Zbyszko. Nie mam innych slow jak to że jestem w raju. Wszystko na 6 z plusem. Nie piszcie proszę takich opinii jak napisaliście bo na ich podstawie byłam skłonna zrezygnować. Jak można pisać takie bzdury!!! Nie będę się rozpisywać bo słowo Raj chyba wszystko określa. Pozdrawiam wszystkich ))
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: andrzej1955 »

ANIKA pisze:Pani Mary i Pan Josef !!
Bardzo dobrze że nie przyjedziecie,tu nie potrzeba takich jak wy. Jestem obecnie w Sanatorium Zbyszko. Nie mam innych slow jak to że jestem w raju. Wszystko na 6 z plusem. Nie piszcie proszę takich opinii jak napisaliście bo na ich podstawie byłam skłonna zrezygnować. Jak można pisać takie bzdury!!! Nie będę się rozpisywać bo słowo Raj chyba wszystko określa. Pozdrawiam wszystkich ))
Zapewne masz rację ANIKO-czy jak Ci tam :o lepiej żeby Pani Mary i Pan Josef nie przyjeżdżali bo zajmą Ci dużo miejsca w raju którym jesteś-nazywanym San.Zbyszko- i z 6 z plusem zrobi się to na co naprawdę zasługuje ten obiekt-TZN.........3-mizerną :!: :!: :!: a tak na marginesie to ciekaw jestem co najbardziej w tym RAJU Cię Zachwyciło :!: proponuję poczytać kilka opinii o innych sanatoriach-żeby nauczyć się je pisać a nie narażać się na śmieszność-a przy okazji wystawiać jeszcze gorszej niż jest opinii na temat tego obiektu-takie wpisy na pewno niczego nie zmienią-labiryntów i komplikacji w przemieszczaniu się na zabiegi,pokoi bez węzła sanitarnego,małego płatnego parkingu,bo to jest nie do przeskoczenia :!: :!: :!: dużym plusem jest młody,życzliwy i kompetentny personel-i jest to jedyny plus tego obiektu :!: z niecierpliwością czekam na dalsze Twoje relacje Aniko z innych rajów w których będziesz przebywać-może ktoś z forumowiczów się skusi i je też odwiedzi-niedawny kuracjusz san.Zbyszko-pełne namiary u Administratora Forum
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: andrzej1955 »

Witam,odświeżam temat bo ciekaw jestem czy ....Anika-czy jak tam jej jest,wróciła już z tego raju w którym przebywała-po ilości wpisów wnioskuję że jak na razie był to jej pierwszy....raj,i w dalszym ciągu-może jestem niepoprawnym optymistą-ale jednak jestem,że podzieli się z Nami innymi opiniami ze swoich pobytów sanatoryjnych-nie koniecznie w....raju :roll: Pozdrawiam Wszystkich czytających,a szczególnie Kompetentną i Sympatyczną Kadrę Fizykoterapeutyczną :)
Grudzen_2016
Posty: 1
Na forum od: 03 gru 2016 11:43
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: Grudzen_2016 »

Witam.
Odnośnie sanatorium Zbyszko to na bieżąco chcę przekazać informacje. Co do bazy zabiegowej mam bardzo dobre opinie. Zabiegi fajne a obsługa przy nich miła i profesjonalna. I na tym koniec pochwał. Obiekt mało ciekawy tak jak poprzednicy pisali labirynty i schody. NIE DAJCIE SIĘ ZAKWATEROWAĆ W POKOJACH 101 - 125. Ciągłe pokonywanie schodów bez windy, ja tak miałam na 3-cie piętro. A najgorsze ciągle strzelające zamki na kartę w drzwiach, nie dające ciszy w dzień i możliwości np. drzemki, a zabiegi miałam codziennie od 7 mej czasem 7.20 i rozstrzelone co 2 lub 3 godziny. Całe dopołudnie bez możliwości spaceru. Ogólnie nie chcę tu już wrócić, ale na fundusz to człowiek ma nikły wpływ na wybór. Pozdrawiam i mimo wszystko zdrowotnie po zabiegach jest lepiej.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: Busko-Zdrój san.Zbyszko

Post autor: wikul »

Nie byłem w sanatorium Zbyszko i może to i lepiej. Ale z zainteresowaniem przeczytałem opinie o tym sanatorium. Z grubsza można je podzielić na dwie grupy. Tych którzy byli i starali się obiektywnie napisać o plusach i minusach i tych "podstawionych" (najczęściej po raz pierwszy na tym forum) którzy starali wcisnąć innym jaki to nieprzeciętny raj i szczęście które ich spotkało. A ci którym się nie podoba nie powinni w ogóle zabierać głosu. Tych drugich łatwo rozpoznać. Bardzo trafnie i zabawnie podsumował/a ich abawe.
"Coś tu trąci "Misiem" i trenerem II klasy u prezesa Ochódzkiego. Pozwolę sobie zacytować z oryginału: "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!". W przypadku cytowanego postu mam wrażenie, że mamy do czynienia z przykładem samouwielbienia, samozadowolenia i autoreklamy ukrytych pod postacią enigmatycznego forumowicza/kuracjusza "705" (wspaniały personel, pani dyrektor i pani kierowniczka?) Nic nie ma na temat pobytu, warunków, a ten ton.... Więc pytam skąd "Bardzo wiele wiem...."? Z funduszy NFZ korzystają i świadczeniodawcy, i świadczeniobiorcy, i chodzi też o to, żeby były one wykorzystywane racjonalnie i efektywnie. Korzystając z dopłat NFZ nie jest się kuracjuszem II klasy, a w sanatorium nikt nie oczekuje ***** ale normalności.
Pozdrawiam W.
ODPOWIEDZ