sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tadeusz Kolinski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 21 maja 2013 10:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: Tadeusz Kolinski »

Skleroza nie boli, Szanowne Dziewczynki...
Zapomniałem odpowiedzieć na drugie pytanie.
"Czy na skierowaniu podałeś swoje życzenie co do miejscowości uzdrowiskowej?"
Lekarz mój I kontaktu wypełnił jakąś miejscowość górską oczywiście, nie pamiętam nawet, może Busko Zdrój (tam też nie byłem).
Ale to nie ma znaczenia, myślę ze znaczenie dla mnie (najważniejsze) ma to, że zarówno w I jak i w II sanatorium byłem po skierowaniu gdzie zaznaczyć kazałem - GÓRY. Gdybym dostał jakichś Kołobrzeg czy inny nie daj Boże - Sopot to pewnie zrezygnowałbym z przyczyn oczywistych... Zarówno w przypadku I jak i II sanatorium, miejsce dostałem takie którego sie nie spodziewałem - najważniejsze że GÓRY! I teraz w sierpniu rezerwacja na necie na wrzesień pie.. (o pardon!) pendolino do Krakowa i szwagropolem do Krynicy do NŁM.
Pozdrówka dla wszystkich Dziewczynek zakochanych w Krynicy... 8-)
Marcepan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2011 12:26

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: Marcepan »

Witam :) czy naprawdę jest tam tak źle. Czy wiekszość pokoi jest bez łazienki? A jak turnusy zus też bez łazienki :?:
Tadeusz Kolinski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 21 maja 2013 10:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: Tadeusz Kolinski »

Tak jak w każdym sanatorium , tak i w NŁM są pokoje z łazienkami i bez. Ja wróciłem z drugiego już pobytu w NŁM z Krynicy tym razem pełnopłatnego czyli tzw komercyjnego i wziąłem sobie 1os pokój bez łazienki ale z umywalką, taki sam jaki dostałem w poprzednim pobycie z NFZ. (w odróżnieniu od Ustronia i sanatorium Złocień gdzie jest połowa? pokoi bez umywalek gdzie do jednej umywalki wspólnej przypada 8 kobiet - była tam moja ślubna w VI 2016 na pobycie z NFZ). Jedzenie jak poprzednio w 2016 super, a łazienka za ścianą na korytarzu. Teraz będę się starał z NFZ ze zwrotó znowu do Krynicy i może mi się uda do NŁM. Dokładny opis NŁM dałem w innym moim poście bardzo obszernym, trzeba poszukać.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam-nie wiem czy sobie żartujesz-czy uroki Krynicy zniwelowały ten standard pokoju-ważne aby rehabilitacja odniosła pozytywny skutek,Pozdrawiam :)
Tadeusz Kolinski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 21 maja 2013 10:25
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: Tadeusz Kolinski »

Do Andrzeja1955: Nie rozumiem, wyjaśnij dlaczego mam żartować? Uroki Krynic nie miały co niwelować bo standard pokoju jest OK, w każdym razie o 100 lat wyższy niż ten Złocień w Ustroniu... A rehabilitacja też OK. Zrzuciłem ze 106,2 kg do 95,5 kg przez te 3 tygodnie. Czyli plan wykonany.
Może w tym roku ze zwrotów trafię na NŁM...
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam-to miło że jesteś zadowolony z pobytu-przecież o to w tym wszystkim chodzi-ja odnosiłem się tylko do standardu pokoju bez pełnego węzła sanitarnego-jeżeli to Ci odpowiadało to wszystko jest OK,Pozdrawiam :)
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium Nowe Łazienki Mineralne Krynica Zdrój

Post autor: Szpaczek »

Dzień dobry wszystkim, Mam pytanko, czy w NŁM leczą psychosomatykę?
ODPOWIEDZ