Rymanów Zdrój - Zimowit

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1225
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: zawiela »

Opis rewelacja.Trzeba mieć dar,do takiego streszczenia.Ja w życiu tyle bym nie napisała...kulałam z polaka :lol:
Wielki bukiet :kwiat: :kwiat: :kwiat: w podzięce.Wstaw do wazonu...eeeee wazonu nie ma...do butelki po...pepsi :P
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Hipokryt »

Genialny opis zarówno Ośrodka jak i miasteczka, więc wielkie słowa uznania.
Do tego jeszcze piękny fotoalbum, więc taka relacja jest jak reklama tego pięknego miejsca. Z pewnością zachęciłaś innych do odwiedzenia Zimowita oraz poznania Rymanowa i okolic. Ciekawe co na to kierownictwo Ośrodka albo nawet i sam wójt gminy? Maja bezpłatną reklamę, więc coś powinno od nich trafić w nagrodę i do Bożenki :lol:
Jeszcze raz wielki szacunek i uznanie :)
Skoro można pytać to...
BozenaMat pisze: 14 paź 2018 20:54 A jak macie jeszcze jakieś pytania, to śmiało. Postaram się odpowiedzieć.
...to oczywiście mam kilka pytań:
1. Czy ośrodek jest dostosowany dla niepełnosprawnych na wózkach?
2. Ile takich osób mogą przyjąć wraz z opiekunami?
3. Czy przyjmują grupy zorganizowane i do ilu osób?
4. Czy na terenie ośrodka jest pomieszczenie typu świetlica, w które w dzień prowadziłoby się zajęcia a wieczorem balety?
5. W jakim wieku są tam goście i czy są mile widziani rodzice z dziećmi?
6. Czy przyjmują tam również zwierzęta?
Na razie dość tych pytań. Być może to nie wszystkie? Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam - Marek
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Bibi ...... :kwiat: ...... to ja dziękuję za zainteresowanie się tym moi pisaniem. Miło mi, że tu zaglądacie.

Zawiela .......... Bardzo dziękuję. Bukiet wstawiam do butelki po wodzie Rymanów :D :D

Hipokryt .......... już wyjaśniam :)

1. Ośrodek przyjmuje osoby na wózkach. Są podjazdy, windy. Teraz jak ja przebywam, to jest parę osób poruszających się na wózkach (kilka z osobą towarzyszącą, jedna sama).
2. Nie ma limitu, ile takich osób może przebywać na danym turnusie.
4. Nie ma w Zimowicie typowej świetlicy. Jest kawiarenka i kilka stolików, ale nie prowadzi się tu baletów i sprzedaży procentów. A powód jest bardzo prosty. Przebywają tu na kuracji dzieci i z uwagi na nich Sanatorium ma troszkę taki rygor co do imprez.
5. Nie za bardzo rozumiem pytanie. Chodzi o kuracjuszy czy gości?
Bo kuracjusze są w różnym wieku. Od maluchów (przebywających wraz z rodzicami obok Zimowita w budynku Staś i budynku Anna - może tam jednorazowo przebywać 70 dzieci do lat 6 z opiekunem), poprzez dzieci w różnym wieku, młodzież i dorośli.
Natomiast w weekend goście odwiedzający kuracjuszy mogli przebywać na terenie Zimowita. Dorośli jak i dzieci.
6. Zwierząt nie przyjmuje się, a to z uwagi, że Sanatorium ma status: Uzdrowisko Szpitalne.

Marku...... nie myśl, że to wszystko wiedziałam. Po prostu zeszłam do Recepcji i dopytałam. Jedynie odnośnie grup zorganizowanych Pani nie udzieliła mi informacji. O to info muszę popytać w Biurze Obsługi Kuracjusza. Jak będę tamtędy przechodziła, to zapytam.

Aha....... i ciekawostka. Dzieci po otrzymaniu skierowania na leczenie sanatoryjne czekają na wyjazd............. zazwyczaj 2 do 3 tygodni :) A nie tak jak my 3 lata :evil:

Mam nadzieję, ze przybliżyłam Zimowita. I co jeszcze. Zimowit jest pod patronatem Marszałka Podkarpacia.Ponoć to dobrze..... takie zdanie jest po stronie personelu.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1220
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Joni123 »

Bożenko brawa

Obrazek

Opis super!!! wiedziałam że Ci się spodoba :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24496
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: ewasz »

Bożenko, wyrazy uznania za tak wyczerpujący opis. Jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Hipokryt »

Chyba każdy kto to czyta jest pod wrażeniem aż tak szczegółowej relacji z tego turnusu :D
Jednak brakuje tych plusików ;) bo byłoby ich mnóstwo :)
Jak już wspomniałem powinna być nagroda od ośrodka a nawet od samego Wójta :lol: no i od N-S :lol:
Dziękuję bardzo za dokładne odpowiedzi na moje pytania. Teraz już wiem więcej stąd niż ze śledzenia innych stron www.
Zapewne warto to miejsce wziąć pod uwagę co do wyboru turnusu z przyszłym sezonie :) a wcześniej rekonesans ;)
Co do mojego pytania nr 5 to miałem na myśli wszystkie osoby będące w ośrodku z wyjątkiem personelu. Jeśli są tam osoby w każdym wieku, również niepełnosprawni i dzieci z rodzicami - już mi się to bardzo podoba :D
W tej sytuacji pytania o takie drobiazgi jak rowery czy koperty parkingowe.... nie są istotne ;)
Jedno tylko nasuwa się pytanie: "w jaki sposób znajdujesz tam czas na aktywność na turnusie a jednocześnie czas aby wszytko to opisać na Forum?'" . Na dobrym turnusie czasu brak na nudy :lol:
Życzymy miłego dalszego pobytu :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24496
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: ewasz »

Hipokryt, organizacja czasu ....
Dla chcącego, nic trudnego 🙂
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Hipokryt »

Ewaszowi dziękuję za genialną odpowiedź :lol:
wystarczy tylko pomyśleć a nie planować na Forum wyjazdu na turnus ;)
Skoro już wszystko wiadomo - nie mam więcej pytań do autorki tematu o Rymanowie :)
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję :D
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Joni.......... Ewasz ............ dziękuję dziewczyny :)

Hipokryt pisze: 17 paź 2018 08:51 W tej sytuacji pytania o takie drobiazgi jak rowery czy koperty parkingowe.... nie są istotne ;)
Jedno tylko nasuwa się pytanie: "w jaki sposób znajdujesz tam czas na aktywność na turnusie a jednocześnie czas aby wszytko to opisać na Forum?'" . Na dobrym turnusie czasu brak na nudy :lol:
Marku....... to może jednak jeszcze ten punkt o parkingu, by i szczegóły wyjaśnić (podobno diabeł tkwi w szczegółach).
Rower można zabrać swój i są stojaki na rowery, gdzie można je przypiąć. Miejsce jest zadaszone, niedaleko Recepcji. Ostatecznie można skorzystać z wypożyczalni rowerów (przy Świteziance).
Co do kopert, są dwie, ale cały górny parking przy Zimowicie jest dla osób z orzeczeniem o inwalidztwie.

I uwierz mi. Naprawdę tu nie ma nudy, przynajmniej ja mam wypełniony czas na maksa. Zaczynam zabiego o 7,10.... tak do 11... czasem kończę wcześniej. I między zabiegami, jak mam tzw. okienko, zerkam na komputer, by coś napisać, przygotować fotki do wklejenia na Forum. A wieczorkiem zawsze z godzinkę poświęcam na relację z wędrówki i zamieszczenie choć paru fotek. Ot cała prawda......... :)
Czyli tak to wygląda....... 7 - 11 zabiegi, później kijki do obiadu. Obiad i jakieś wyjście na wędrówkę. Kolacja... spotkania w Zielonym Domku i powrót do Zimowita. Relacja dla Was i chodzę spać o 23... (to moja godzina snu). Wszystko udaje mi się pogodzić i tylko brakuje mi czasu na książkę, ale to nadrobię w domu. Tu stawiam na aktywne spędzanie czasu. Póki jest pogoda :)
Dziękuję za zainteresowanie się moimi opisami i życzę dobrych dni :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20077
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Felice »

Bożenko dobra organizacja czasu to podstawa,a jak wiadomo dla chcącego nic trudnego.
Ważne że pobyt udany pod każdym względem,a my wdzięczni za wspaniałą relację.
ODPOWIEDZ