Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
atibiotick
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 sty 2019 10:51
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: atibiotick »

Właśnie zacząłem turnus 24 dniowy ZUS-owski. Na samym początku po przyjeżdzie autobusu do Wysowej z Krakowa uderzyła nas informacja kierowcy który zatrzymał się koło sanatorium Beskid że to przystanek końcowy i resztę drogi około 350 metrów musimy sobie pokonać we własnym zakresie.Tragedia ludzie z dychawcami oskrzelowymi ,po zawałach,po wypadkach- pod górę bardzo ostre wzniesienie z walizkami po nieoczyszczonej z lodu i śniegu drodze wiejący silny wiatr godzina po 17 -tej grupa wysadzonych miała po 7 -10 odpoczynków po drodze,MASAKRA!!!! powodem zmiany ostatniego odcinka autobusu jest fakt otwarcia spa w Biawenie.W zw.z tym kierowcy nie chcą wieżdżać do góry bo często są problemy z zawróceniem.Tylko ja się pytam gdzie jest ZUS kto na to pozwolił przecież prędzej czy póżniej ktoś padnie martwy czy to na zawał czy też złamie nogę.I proszę nie wstawiać głupich komentarzy do Wysowej do Biawny większość kuracjuszy przyjeżdżają z ZUS się leczyć a nie na balety!!!!!Jest to wielka nie odpowiedzialność;rozumiem po płaskim terenie,możliwość wzięcia taxi itp..a to pełne pole nikogo nie ma a wyprawa do Biaweny robi się dla chorych jak zdobycie Katmandu w Nepalu.Nie jest to moje odosobnione zdanie lecz wszystkich obecnie dostawionych autobusem z Krakowa pacjentów.Czy ciągle spa i kasa jest najważniejsza!!!!!
forumowicz

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: forumowicz »

Co Ty piepszysz! ze się tak mało grzecznie wyrażę... Byłem tam jesienią i WSZYSTKIE autobusy czy to Voyagera czy inne wycieczkowe zatrzymywały sie koło Beskidu NIGDY nie wjeżdzając do góry pod Biawenę. A SPA wtedy jeszcze nie było. to RAZ. DWA to popatrz Ty sobie gdzie jest przystanek na którym kierowca POWINIEN Was wysadzić. .. Jeszcze DUŻO niżej na drodze prawda?
TRZY. powiedz Ty mi co ma ZUS lub Ośrodek Wysowa Zdrój-budynek Biawena do prywatnego przewoźnika obsługującego trasę Kraków-Wysowa... Czy to ZUS jest włascicielem tej lini albo choć zleceniodawcą? Czy to budynek Biawena jest zlecieniodawcą lini autobusowej? Czy obok Biaweny jest jakiś przystanek?
Czy ZUS KIEDYKOLWIEK organizował komuś transport na pobyt z ramach prewencji który konczył by sie pod drzwiami wejściowymi ośrodka wpisanego w skierowaniu?? W miejscu gdzie mieszkasz też Cię PKS lub Komunikacja Miejska podwozi pod sam dom boś chory?? Transport pod drzwi to jedynie taksówką a tej niestety ZUS nie refunduje,,, no można też swoim samochodem ale to znów będzie dla Ciebie problem bo nie pozwolą zaparkować pod samymi drzwiami tylko na parkingu a to znów kilkadziesiąt metrów do pokonania....
Więc moze Ty liczysz że ośrodki mają po przybywających kuracjuszy wysyłać lektyki z 4 niewolnikami do niesienia albo limuzyny z szoferem i bagażowym a przed wejściem czerwony dywan rozciągać??
no ja nie mogę, ludziom to już sie totalnie w d*** poprzewracało...
waldorek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 29 sty 2019 00:20

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: waldorek »

Autobusy jeżdżą tylko pod Beskid i to dlatego , że tam nawracają . A tak naprawdę ostatni przystanek ( no i zarazem pierwszy ) jest przy drodze naprzeciw IZC
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14485
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: ANDY12345 »

W tamtym roku byłem w Beskidzie i autobus podobno dawniej podjeżdżał i pod Biawenę. Podobno obecnie nie ma za bardzo jak autobus zawrócić i się nie dziwię tłumaczeniu kierowcy, ale jadąc do ośrodka Glinik przystanek jest przy głównej drodze i żeby do niego dostać się też trzeba podejść pod lekką górkę ok. 200-300 metrów i to po krzywym chodniku lub jeszcze gorszej drodze zrobionej z tzw. trylinki. Ośrodek Glinik dysponuje busem lub go wynajmuje na czas przyjazdu kuracjuszy i go podstawia pod przystanek skąd zabiera gości. Jeżeli się chce to można, niestety to są wyjątki, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
atibiotick
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 08 sty 2019 10:51
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: atibiotick »

tak l jak sądziłem mądrale wszystko wiedzące na wszystkim się znające już się intelektualnie uzewnętrzniły BRAWO HANYS!! Ty zasługujesz na nowy wzorzec MĘDRZEC!!!Jak czytam jego wypowiedzi to zastanawiam sie po co ten człowiek jeżdzi do sanatorium mógłby je sam zorganizować.A więc mędrcu ze Śląska ,nie pisałem tego posta dla ciebie a dla ludzi chorych i nie przewróciło mi się w d...pie .To tobie chyba w mózgu jesli tak się bzdurnie wypowiadasz.Po pierwsze dla durno mądrych-recepcjonistka telefonicznie Biaweny informuje iż autobus podjeżdża pod Biawne i jest to ostatni jego ostatni przystanek przystanek.!!! Po 2.Dla bardziej sklerotyczałych-na rozkładzie jazdy wyrażnie figuruje przystanek Biawena.Po trzecie dla tych zdrowych jak by była taxi chętnie bym skorzystał .po czwarte ja przyjechałem po zdrowie a nie po test wysiłkowy i jeśli ktoś zawsze ma pod górkę i do szkoły podstawowej tak chodził 12 lat sądząc po wpisach to dla niego pod górę znaczy dla niego- z góry.Proponuje pseudointeligentom przejść pod tą górkę w mrozie -15 odczuwalne -25C można sprawdzić po po danych w ten dzień oblodzona zaśnieżoną drogą 350 metrów najlepiej wyślijcie w taką podróż waszą chorą matkę i powiedzcie jej jeśli się wam na to poskarży że się jej w du... przewróciło.To forum ma ponoć pomagać i przestrzegać a nie służyć wypocinom zaawansowanych kuracjuszy którzy są najmądrzejsi i wszystko wiedzą .czyli po niegrzecznej wypowiedzi Hanysa na mój post należało by mi się skulić i przestraszyć cóż to napisałem,otóż nie Hanys, trzymaj te durne wypowiedzi przy sobie nie ma cie tu a do lektyki byś się na pewno przydał masz tyle złości i zawziętości mógł byś to wykorzystać nie plując jadem a pożytecznie dla społeczeństwa- i to byłby rzeczywiście pomocny kuracjusz bo tyle postów już zamieściłeś na tym forum iż mógłbyś już prace doktorska po tych 2 pobytach w sanatoriach napisać-spróbuj .Wiesz na pewno kto ma do takich prac szczęście... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: violet58 »

Jednym z wymagań stawianym ośrodkom realizującym rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej jest - cytat ze strony ZUS " zapewnienie możliwości dojazdu do obiektu rehabilitacyjnego ogólnodostępnymi środkami komunikacji. Odległość od przystanku do obiektu rehabilitacyjnego nie może przekraczać 500m. W przypadku, kiedy odległość jest większa, w dniu przyjazdu i wyjazdu należy zapewnić transport pomiędzy ośrodkiem rehabilitacyjnym a przystankiem, do którego można dojechać ogólnodostępnymi środkami komunikacji. Zapewnienie transportu powinno uwzględniać rozkład jazdy obowiązujący dla tego przystanku"
http://www.zus.pl/documents/10182/16779 ... 732d732a53
A więc zgodnie z tym zapisem wszystko wydaje się być w porządku....
forumowicz

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: forumowicz »

Wow.. aleś sie rozpiżył...
teraz to już sie schowam do mysiej dziury i nie wyleżę za Chiny ludowe...
:D :D :D :D :twisted: :twisted: :roll: :roll: :roll:

biedny człowiek

ps. Violet mega plusior Ci sie należy :)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019 21:14 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: violet58 »

A cóż że Ty chcesz ode mnie :?: :o ;) :D
forumowicz

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: forumowicz »

plusik dać ale nie ma. za to że chciało Ci sie szukac odpowiedniego przepisu :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Biawena Wysowa-Zdrój Uwaga Ważne!!

Post autor: Fionka »

Wszystko , jest w zgodzie z umową . Owszem osoby z dychawicą oskrzelowa mogą mieć problemy z pokonaniem tych 350 metrów w takich warunkach. Wystarczy jednak odrobinę kreatywności . Znam kilka osób które były w Wysowej i nie narzekały . Bagaż wysłany kurierem , kijki w rękę , kontakt z ośrodkiem i prośba o pomoc . Nigdy nie taszczę bagażu , zawsze znajdzie się osiłek który służy pomocą w zataskaniu walizy z portierni do pokoju. Troszeczkę musimy dostosować się do realiów albo zbojkotować i zrezygnować . Zapomnijcie o drodze do obiektu , nie nakręcajcie się . Wysowa choć na końcu świata , gdzie wrony zawracają :lol: to urokliwe miejsce , dobre zabiegi a przed Wami piekna pogoda. Pogody ducha i udanego pobytu. :)
ODPOWIEDZ