Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Leon Zakrzewski
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 05 lut 2019 23:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Leon Zakrzewski »

Jacko mamy inne schorzenia, nie odwolywalem się, chcialem miec to za sobą.
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

Jacko mamy inne schorzenia, nie odwolywalem się, chcialem miec to za sobą.
schorzenie nie ma znaczenia. Nie jedziesz mimo terminu wyznaczonego przez ZUS i poinformujesz... nie płacisz.
Zatem nie mąć w głowach.
Leon Zakrzewski
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 05 lut 2019 23:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Leon Zakrzewski »

Jacko pisze: 23 lut 2019 21:44
Jacko mamy inne schorzenia, nie odwolywalem się, chcialem miec to za sobą.
schorzenie nie ma znaczenia. Nie jedziesz mimo terminu wyznaczonego przez ZUS i poinformujesz... nie płacisz.
Zatem nie mąć w głowach.

Jacko po polrocznym L4 zus w pismie nakazal.mi wyjazd I tam jest napisane ze w przypadku niestawiennictwa na turnusie pokrywasz koszt w wys.niecalych ,8tys. Jesli sam zawnioskowales to ok nie ma problemu. Co do rodzaju schorzenia , psychosomatycy sa traktowani w szczegolny sposob. Co do mąceniacw glowach ech...
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: moniqa »

"Mona Aleksandra
Wschodząca gwiazda · 10 godz.

Sanatorium w Gołdapi to żart zarówno z kuracjusza, podatnika, NFZ jak i z ZUS. Bareizm z schyłkowym PRL em w jednym, jednocześnie jedna z niewielu alternatywa dla miejscowych jako zarobek . Zabiegi typu spacer dookoła budynku , spacer z kijkami i spacer po schodach :-). Jakość I standardy jak w ośrodkach wczasowych z okresu PRL. Dodatkowo brak zasiegu I znikoma mozliwość korzystania z Wi Fi. Rozbudowana siec połączen I wycieczek ktore obsługuje zawsze jedna ta sama firma swiadcząca usługi z zakresu przewozu osób. Nie polecam." "Mona Aleksandra Wanda Gołębiowska źle to słabe określenie. Tragizm i dramat . Kardiologa na oczy nie widziałam . Zero zainteresowania. 80% kuracjuszy było chorych gdyż wirus w tych luksusach panował ale nikogo to nie obchodziło . Chorzy jeździli do miasta na pogotowie do lekarza. Żenada . Strata czasu i pieniędzy."
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

no i to jest to o czym pisałam wcześniej.
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

Jacko po polrocznym L4 zus w pismie nakazal.mi wyjazd I tam jest napisane ze w przypadku niestawiennictwa na turnusie pokrywasz koszt w wys.niecalych ,8tys. Jesli sam zawnioskowales to ok nie ma problemu. Co do rodzaju schorzenia , psychosomatycy sa traktowani w szczegolny sposob. Co do mąceniacw glowach ech...
tiaa... czyli ZUS nakazuje... a jakąś podstawę prawną tego nakazu podali?
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

chodzi o niestawiennictwo bez uprzedzenia. Zrezygnować możesz tylko musisz uprzedzić, żeby zdążyli wysłać kogoś innego bo inaczej miejsce przepadnie. Ale i tak by nie ściągnęli kasy, to taki straszak trochę, żeby zdyscyplinować kuracjusza. Można zrezygnować a jeśli nie pojedziesz bez uprzedzenia to usprawiedliwi tylko choroba lub inne zdarzenie nagłe uniemożliwiające wyjazd. Udokumentowane.
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

chodzi o niestawiennictwo bez uprzedzenia. Zrezygnować możesz tylko musisz uprzedzić, żeby zdążyli wysłać kogoś innego bo inaczej miejsce przepadnie. Ale i tak by nie ściągnęli kasy, to taki straszak trochę, żeby zdyscyplinować kuracjusza. Można zrezygnować a jeśli nie pojedziesz bez uprzedzenia to usprawiedliwi tylko choroba lub inne zdarzenie nagłe uniemożliwiające wyjazd. Udokumentowane.
toż właśnie napisałem, że ZUS trza uprzedzić pismem :-)
Leon Zakrzewski
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 05 lut 2019 23:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Leon Zakrzewski »

Jaki jest czas na uprzedzenie zusu ?
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

Jaki jest czas na uprzedzenie zusu ?
pytaj ZUS, ja wysłałem niecałe 2 tyg. przed turnusem.
ODPOWIEDZ