Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: Zosia »

Witam . Od niedzieli czyli już prawie tydzień przebywam w tym miejscu na turnusie rehabilitacyjnym. Zastanawiałam się czy z opinią poczekać do końca turnusu czy może lepiej na bieżąco. Zdecydowałam się tak pół na pół. Na pewno ostateczne moje odczucia będą na końcu . O samym Busku też pisać nie będę bo na forum tych informacji jest dużo. Ceny wiadomo wysokie-też są ogólnie dostępne.
A więc tak po kolei przyjechałam autobusem PKS na dworzec. Taxi z DA do Nidy 10 zł. Zakwaterowanie sprawne ale na samym początku ups :o . Pokój, który mi przydzielono w moim odczuciu nie spełniał wymogów podwyższonego standardu jaki zamówiłam. Pęknięta ściana, przyrdzewiałe uchwyty w łazience, fotelik, dwa krzesła -każde inne , mebelki ni stare ni nowe. Na zapytanie w recepcji czy na pewno dokonałam takiej rezerwacji wszyscy odsyłają do Pana Prezesa. Byłam-(o tym później). Zaproponowano mi inny z widokiem na dach basenu więc tu zostałam.

Pan doktor- mój dr Durda- przesympatyczny, kiedy powiedziałam iż moja firma posiada swoje centrum rehabilitacyjne i do zabiegów takich jak wszelkiego rodzaju prądy mam łatwy dostęp zlecił mi 4 kąpiele: jodobromową, borowinową,siarczkową, masaż podwodny + masaż klasyczny i laser . Proponował mi jeszcze ćwiczenia w basenie ale podziękowałam już za wodę i wzięłam ten laser. Łącznie na turnusie jest 60 zabiegów. Masaż podwodny jest taki trochę inny niż ogólnie znany . Jest taki łączony , najpierw normalnie ręczny (ale masowanie strumieniem tylko z przodu) potem włączany jest hydromasaż z perełką.
Wachlarz zabiegów jest duży a obsługa Pań i Panów godna najwyższego uznania. Wszystkim chcą dogodzić ,godziny zabiegów zawsze w miarę możliwości można przesunąć, miło, sympatycznie, profesjonalnie.

Jedzenie porcjowane do stolika - dobre. Myślę, iż dla więcej jedzących porcje mogą być ciut przy małe ale może się mylę-skarg nie słyszałam dla mnie dość - jeszcze zostaje ale generalnie po posiłkach talerze są puste.

Pierwsze spotkanie-organizacyjne na drugi dzień o godz.15 przy herbacie i ciastku na stołówce z Panią doktór i Panią taką KO. Na wtorek (dzień kolejny-trzeci) Pani zapowiedziała ognisko ale o godz. 15 :roll: ze względu na pogodę- było chłodno. Trochę dziwna godzina ale nie komentuję tylko przedstawiam fakty. Ostatecznie o godz.15 z powodu przelotnych deszczy spotkanie odbyło się na stołówce a kiełbaska na ciepło podana do stolików :) .
Oj, na tę chwilę tyle lecę na obiadek pa cdn :D
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: Zosia »

c.d.
Już po obiadku. Bardzo smaczny rybka, dwie surówki ,ciasto , kompot. Trochę dziś deszczowo więc więcej czasu wolnego. Wczoraj zaczął turnus NFZ. Dziś mają spotkanie organizacyjne również przy ciastku i herbacie. O 19 występ jakiegoś zespołu ukraińskiego w ośrodku -wstęp wolny. O 19.30 w Marconim piosenki A.Osieckiej ale w tej chwili nie napiszę w czyim wykonaniu bo nie pamiętam-wstęp 30 zł. W niedzielę ognisko tym razem planowane na godz.19 :) . Codzienne balety w Nidzie od godz. 19 śpiewa jedna wokalistka do wczoraj było luźno ok ale wczoraj prawdziwa suna . Oczywiście można się wybrać w inne znane miejsca wcześniej tu opisane.

Dziś wymieniano ręczniki, ja poprosiłam i dostałam już wczesniej.
Chciałam pojechać w niedzielę do Sandomierza (60 zł)i niestety za późno się zgłosiłam, nie ma już miejsc.
Na razie nie wiem o czym więcej mogłabym jeszcze napisać , gdyby były jakieś pytania bardzo proszę odpowiem na bieżąco.
Zosia
Awatar użytkownika
antenetka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 16 maja 2014 20:29
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: antenetka »

Ile osób jest w pokoju?Czy wszystkie pokoje mają balkony?a suszarka na pranie jest?a czajnik szklanka?
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: Zosia »

Są 1,2 i 3 . W pokojach: czajnik, talerzyk i szklanka. Suszarek do włosów nie ma , w łazience grzejnik elektryczny, który służy do suszenia .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: Zosia »

Pokoje z balkonami . Czy wszystkie ?-chyba tak . Nie spotkałam bez .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: Zosia »

Już po rehabilitacji. W drugiej połowie -podobnie jak chyba w całej Polsce pogoda cudna. Szkoda było wyjeżdżać . Obiecałam na koniec kilka słów podsumowania . Najbardziej jestem zbulwersowana zachowaniem Pana Prezesa. Żadnych uwag nie przyjmował do siebie. "Jak się nie podoba niech idzie do Bristolu" - taką odpowiedź dostałam na bardzo grzecznie zadane pytanie :shock: .
Sanatorium powinno dokonać korekty standardu. Pokoje po remoncie piętro 1-3 z nowymi meblami- kosztują mniej niż remontowane i urządzane już kilka (chyba 8 ) lat wcześniej4 piętro. 4 piętro natomiast bardziej nadaje się dla osób z balkonikami, gdyż tu są nieco większe łazienki. Niżej łazienki są bardzo małe.
Średnia wieku w ośrodku : na turnusie 75+, po przyjeździe NFZ 65-70 . Od Pań zabiegowych wiem, iż przyjeżdżają tu raczej osoby starsze . Ośrodek należy w Busku do tych mniejszych i osoby te czują się tu bardziej bezpiecznie i łatwiej im zapoznać się z "topografią terenu". Poza tym przy budynku jest zadbany ogród, gdzie w słońcu , na ławeczkach można wypoczywać. Dużo młodsi kuracjusze przebywali np we Włókniarzu czy w Wojskowym.
Ja teraz pozostaję w oczekiwaniu na cudowną moc siarki . Jeśli efekty kuracji dadzą się odczuć być może wrócę tu jeszcze choć niekoniecznie do Nidy .Samo Busko ..? ja wiem... ok choć specjalnie mnie nie zachwyciło ale to tylko moje odczucie .
Pozdrawiam :kwiat: Zosia
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Busko-Nida Zdrój -nturnus rehabilitacyjny

Post autor: kryzny »

Wróciłam z Buska Zdroju Tym razem na skierowanie z NFZ "wydzwoniłam" zwrot do Nidy Zdrój.Pobyt oceniam na 5 z plusem Termin nieciekawy (przełom lutego i marca) Busko i okolice ....no nie zachwyciły mnie , ale , ale do sanatorium jedzie się w innym celu. Po zdrowie a nie turystycznie. Samo sanatorium całkiem przyzwoite wszystkie zabiegi na miejscu . Jedzenie smaczne i jak dla mnie wystarczająca ilość . Przyjęcia sprawne ( przygotowane termosy z kawą i herbatą i domowe ciasto dla oczekujących w kolejce).Przy przyjęciu wyznaczona jest w tym samym dniu wizyta lekarska Pani dr LUCYNA WALKOWICZ - BUJAS sympatyczna sama sugeruje stosowne zabiegi i przychyla się do każdej prośby . Zabiegi wykonywane profesjonalnie przez wyszkoloną kadrę. Nikt nie robi problemów jeżeli chce się przyjść wcześniej na zabieg Jeżeli tylko jest wolne miejsce personel nigdy nie odmawia. Jeżeli chce się jechać na wycieczkę obojętnie czy z biurem czy indywidualnie wystarczy zgłosić wcześniej kelnerce i za opuszczony posiłek dostaje się prowiant. Pokoje o zróżnicowanym wystroju jedne świeżo po remoncie z nowymi meblami i ładnymi łazienkami Inne już mają wystrój gorszy. Wszystkie z balkonami Te jedynki i dwójki w których byłam miały czajniki TV ,lodówki szklanki talerzyki sztućce . Jednak część pokoi chyba gorzej wyposażona bo na korytarzu widziałam czajniki ogólnodostępne .Ja miałam do wyboru (ciasną dwójkę lub trójkę) Wybrałam trójkę która składała się z dwóch pokoi jedynki z lodówką i aneksem kuchennym i dwójki oraz dużej łazienki z wanną narożną kabiną prysznicową umywalką toaletą i nawet z bidetem.W obu pokojach TV ( płatna) Jedyna niedogodność to ukłąd ...wszystko w amfiladzie. Na poziomie minus 1 kawiarnia gdzie codziennie muzyka na żywo Grają nieźle ale sala mała i niska więc duszno i gorąco. Amatorom tańca polecam Victorię przyzwoita restauracja z fajną muzyką . W Wojskowym sala ładna ale muzycy nieco gorsi.
Podsumowując : Zabiegi- siarka rewelacja!!! poprawa zauważalna już po 2 tygodniach , masaże zależy na kogo się trafi, gimnastyka zbiorowa na materacach bardzo dobra w basenie w zależności od prowadzącej ale generalnie też dobra borowina świetna .
ODPOWIEDZ