Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5071
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: zbigniew165 »

Moim zdaniem serial tylko rozreklamował Równicę dla kuracjuszy komercyjnych. Nie miał on nic wspólnego z życiem sanatoryjnym, które my znamy jako kuracjusze z NFZ i ZUS. Dlatego nic się tam nie zmieniło i nie zmieni dla kuracjuszy jadących z przydziału, a nie za własne pieniądze, czy pieniądze telewizji. Samemu trzeba sobie organizować spędzanie czasu po zabiegach. Nikt nikogo nie wozi po okolicy i organizuje różne imprezy jak to robiła telewizja dla tych grających role kuracjuszy.Nawet posiłków na ogólnej stołówce ci niby kuracjusze nie spożywali. Był to po prostu serial dla telewizji nie mający pokrycia w rzeczywistości sanatoryjnej.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: stokrotka »

Hipokryt!
Jeśli chodzi o popularność samej miejscowości, to nie zauważyłam niczego co by było reklamą Ustronia za sprawą owego programu TV.
Ani w folderach reklamujących miejscowość ,ani na ulicy.Jest jak było dotychczas.
Jedyną różnicą , porównując lata poprzednie a obecnie, był udział uczestników programu ( nie wszystkich zresztą) "Sanatorium miłości" w korowodzie na powitanie lata.
Co roku spod "Równicy" wyrusza barwny korowód składający się z władz miasta ,pracowników sanatoriów ,orkiestry dętej , dzieci przedszkola i szkoły , chętnych kuracjuszy itd. Korowód ten przemieszcza się do ustrońskiego Rynku -gdzie trwa do końca weekendu piknik.W tym roku można było ( 24 czerwca) na żywo porozmawiać czy zrobić wspólne zdjęcia z uczestnikami programu.Relacja z pikniku wraz ze zdjęciami jest dostępna na jednym z profili fb.Niestety nie mogę (administrator) zamieścić linku do tej strony.

Natomiast sam ośrodek również niczym się nie wyróżniał od moich poprzednich pobytów.
Z rozmów kuracjuszy którzy byli tam po raz pierwszy,wiem że, po emisji programu inne było ich wyobrażenie o sanatorium niż to co zastali po przyjeździe.
Wyposażenie pokojów odbiegało od tego co widzieli w TV.Spożywanie posiłków w programie było w kameralnym pomieszczeniu nie w dużej stołówce.Same posiłki też były "inne" niż serwowane w programie itd.
Zabiegi, nie wszystkie można dostać takie jakie mieli uczestnicy programu. Wiadomo są zabiegi które są tylko pełnopłatne.
Czas wolny każdy sam musi sobie zorganizować .W programie organizatorzy fundowali uczestnikom rozrywkę. Realia niestety są inne dla kuracjuszy z NFZ czy ZUS.

Każdy kto bywa,bywał w sanatorium wie jak wygląda taki pobyt ,dlatego rozczarowanie po przyjeździe może być tylko dla tych, którzy zjawili się tam pierwszy raz.Wiadomo że program powstał dzięki sponsorom.A życie sobie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7811
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: darek »

NIESTETY Stokrotko potwierdziłaś opinie ,która tylko ciąży na Sanatorium Równica po programie .

Wiele Osób po programie gdy pojawia się w Równicy czy Satelickich obiektach doznaje SZOKU , czekają na pokoje w części komercyjnej czekają na posiłki nie na STOŁÓWCE na ponad 300 ludków ,tylko na kameralne spożywanie posiłków czy też na zabiegi jak Pan czy Pani z programu.

Bodajże na przełomie maj/czerwiec pewna kuracjuszka napisała Pismo do katowickiego NFZ ze skargą że obiekt NIE GWARANTUJE tego co było w TVP , rzekomo pisała kilka pism i próbowano Pani wytłumaczyć że część Komercyjna różni się od części NFZ .
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: stokrotka »

Darku ! Obiekt ,obiektem-ale mnóstwo ludzi tak właśnie wyobraża sobie sanatorium po emisji tego programu.Utwierdziło ich to w przekonaniu, że całe "otoczenie" ,łącznie z atmosferą panującą. Jakieś wspólne spotkania,gry towarzyskie, wycieczki itd.Sielanka .
Opinie na temat sanatorium od zawsze były jakie były ,zwłaszcza w sprawach damsko-męskich.
Proza życia jest inna ,niż ta zakodowana w mózgach osób które nigdy tam nie były.Od każdej reguły są wyjątki-ale to wyjątki.
Jak w każdym środowisku znajdą się jednostki.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: Hipokryt »

stokrotka pisze: 22 lip 2019 12:50 Hipokryt!
Jeśli chodzi o popularność samej miejscowości, to nie zauważyłam niczego co by było reklamą Ustronia za sprawą owego programu TV.
(...)
Stokrotka - wielkie Dzięki za takie obszerne i ciekawe informacje, które uzyskałem :D
Ciekawe, że inni znawcy tematu Równicy niewiele mieli do powiedzenia :D
Być może wkrótce odwiedzę Ustroń ;)
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: ula509 »

Hiokryt. Jeśli pojedziesz/pojedziecie komercyjnie, to w apartamencie na samej górze będziesz miał łóżka ustawiane poziomami na pilota. :) Atrakcja. :)
Nad głową klimatyzację, tak samo w pokoju dziennym. A jeszcze bardziej nad głową, na ostatnim piętrze, jeśli to ważne dla kogoś w sanatorium to i nawet kaplicę sanatoryjną.
Kuracjusze z NFZ mogli dokupić sobie żywienie i wtedy przejść na teren komercyjny.
Bufet ok, było ciasto i owoce, które można było swobodnie brać na gorę do kawy. Do obiadu dużo sałatek i surówek stawianych zbiorczo, drugie danie porcjowane donosili.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: stokrotka »

Dla zainteresowanych ---- wujek google pomoże "Powitanie lata-otwarcie sezonu uzdrowiskowego 2019" ( z mojej strony wkradł się błąd-pisałam że to było 24 czerwca-pomyłka o 2 dni wstecz-sorry) .Byłam przekonana że tak właśnie było :lol:
Szukajcie a znajdziecie --naszemiasto -Cieszyn itd.

Co do pobytu komercyjnego ( ula 509) ,mnie tam nie było potrzebne łóżko na pilot.W domu też tego nie mam i żyję.
Klima ? owszem byłoby dobrze,ale mimo braku nie narzekałam.Zwłaszcza że do południa były zabiegi i pobyt w pokoju nie był możliwy.Wieczorem powietrze było rzeźkie ,jak to w górach.Wyżywienie ? nie trzeba dokupić bo było urozmaicone i porcje wystarczające ( ja i osoby siedzące przy moim stoliku też więcej nie potrzebowały ,a byłam ja i 5 facetów).Wiadomo że panowie jedzą porcje większe ,mimo tego ziemniaki czy kasza jeszcze zostawała.Porcje mięsne też były normalne jeśli chodzi o wielkość.Do tego dwa rodzaje surówek. Czego więcej chcieć ?Myślę że osób które dokupiły sobie ,aby być na stronie komercyjnej nie było za wiele, nikt mnie nigdy nie zaczepił dlaczego niosę owoc do pokoju.Więc różnic prawie się nie zauważało.
Ciekwe widoki mógł podziwiać każdy -wystarczyło wjechać na 10 piętro i kolejne piętro przejść już na nogach by znaleźć się w kaplicy-tam z okien widać było jeszcze więcej niż z pokojów.Są zdjęcia i wspomnienia zachodzącego słońca.
Wszystkim ,kto zjawi się w Ustroniu życzę miłego pobytu.
Ps. Mogę podzielić się inf.nt. zabiegów-logowania itp.Ale to na priv. Podpowiem co i jak by po obiedzie mieć jak najwięcej czasu dla siebie :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: ula509 »

:) Ja też nie mam łóżek na pilota, ale tam mi bardzo pomogły dostosować spanie poza domem do moich potrzeb. Nie musiałam kombinować z dodatkowymi poduszkami.:)
Wiesz, jak się nie ma, co się lubi, to ja też lubię, co mam, ale miałam okazję zażyć trochę fajnego pobytu, więc opisałam na zachętę. Może ktoś skorzysta.
Stokrotko, kaplicy nie zwiedzałam, nawet nie wiedziałam, że jej okna wychodziły na miasto. Właściwie, jeśli było widać więcej niż balkonów, jak piszesz, to żałuję, że mnie tam nie skusiło na w sumie tak niedaleką 'wycieczkę'. :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: stokrotka »

ula 509 -nie pisałam że zwiedzałam kaplicę.Tam się raczej wchodzi w wiadomym celu.
Ja, będąc w "Równicy" zawsze jadę tam, aby zerknąć w dal :shock:
To wiadomo że , im wyżej tym piękniejsze widoki.
Nigdy nie będę mogła sobie pozwolić na zakwaterowanie powyżej 9 piętra ,dlatego tylko to jest dla mnie dostępne.
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Równica ustroń Zdrój - sanatorium miłości

Post autor: ula509 »

:) To też nie jest moja codzienność, ale się zdarzyło i bardzo cieszyło. Piękne widoki, ładna pogoda, skuteczne zabiegi itp.
ula 509 -nie pisałam że zwiedzałam kaplicę.
No oczywiście nie, to ja pisałam, że nie zwiedzałam.
Pozdrawiam. :kwiat:
ODPOWIEDZ