Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: endriu__4 »

Może orientuje się ktoś na temat warunków KSU Nałęczów ukierunkowanych na rehabilitację narządu ruchu-jaka baza zabiegowa,warunki socjalne tj.zakwaterowanie,wyżywienie itp :?:
Informacje zawarte na stronie KSU ukierunkowane są na kardiologię,a konkretnych wiadomości dotyczących narządu ruchu brak-dzięki za wszelkiego rodzaju informacje ;)
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: endriu__4 »

znalazłem najnowsze opinie na portalu polki.pl (niezbyt zadowalające nas kuracjuszy-admin chyba pozwoli na zacytownie :?: )

ocena 1 :shock:
Do szpitala dostałam skierowanie z ZUS schorzenia narządu ruchu byłam tam w styczniu 2018roku byliśmy tam 1 takim turnusem. Przecieraliśmy ścieżki bo nikt nie był przygotowany do obsługi takich pacjentów do czego się otwarcie przyznawała nawet sama Pani Doktor. Warunki w pokojach fatalne ciasnota , wystrój jak w czasach głębokiej komuny , łazienki nie odbiegały standardem od pokoi. Baza zabiegowa słaba brak zabiegów ,, wodnych'' na basen trzeba chodzić do Atrium co w zimie nie było przyjemne chociaż sam kompleks basenowy jest super. Nałęczów jest bardzo urokliwym miejscem na pewno tam kiedyś wrócę tylko do innego ośrodka. Zaletą tego pobytu było jednak to że mimo złych warunków bytowych znalazła się tam grupa bardzo fajnych ludzi . Personel też w większości przyjazny i pomocny .Pozdrawiam wszystkich z turnusu 1 ZUS

~e......aData: 06.04.2018r., 14:32

ocena 2 :(
by lam w tym ośrodku w styczniu 2018 musze przyznać że tak beznadziejnych warunków to ja dawno nie widziałam głęboki PRL widoczny na każdym kroku. Pokoje małe słabo wyposażone meble rozpadające się stare, pościel nie zmieniana cały pobyt. Łazienki maleńkie wyposażone podobnie jak pokoje . Zgłaszane usterki nie naprawione do końca pobytu podobno brak części a może ochoty do naprawy. Baza zabiegowa pozostawia też sporo do życzenia.

~kuracjuszkaData: 04.04.2018r., 17:59
...a w maju dodam swoją opinię :lol:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: endriu__4 »

...zaczynamy od początku ;)
Przy rejestracji w KSU zostaniemy poproszeni o nr. konta na które to zostaną przelane pieniążki za zwrot kosztów podróży,otrzymujemy pokój(kuracjusze ZUS otrzymują pokoje 1 lub 2)następnie kierujemy się na stołówkę gdzie przydzielany jest nr.stolika i tura posiłków tj.
1 tura: śniadanie 7.45 ,obiad 12.45 ,kolacja 17.00
2 tura:śniadanie 9.00 ,obiad 14.00 ,kolacja 18.00
dodać należy ,iż KSU posiada własną kuchnię z dość znośnymi posiłkami i miłą obsługą.
Po stołówce zaliczamy gabinet pielęgniarski i lekarza,oczywiście odpowiedni dla danego piętra(kuracjusze ZUS 1 i 2 piętro)gdzie zostaje założona karta zabiegowa i zaordynowane stosowne zabiegi-warto prosić lekarza o zabiegi które nam pomagają ;)-wszystkie zabiegi są na miejscu tzn.dolny parter,1,2 i 3 piętro za wyjątkiem basenu, do którego dochodzimy przez park ok.500m. do ATRIUM,które na dolnym poziome jest fajną kawiarnią z parasolami i bilardem.Jeżeli mowa o rozrywkach to każdy na pewno znajdzie coś dla siebie(polecam Atrium-fajfy od 15 i wieczorki od 18) a na początku turnusu na pewno pojawi się pan przewodnik i wodzirej w jednej osobie i szczegółowo przedstawi harmonogram wycieczek w dość przystępnych kwotach 30-45PLN,a także imprez plenerowych i koncertów
Jeżeli chodzi o pokoje to nie są to apartamenty :) ,lecz do wytrzymania poza dziwna łazienką która jest połączeniem umywalki z prysznicem i sedesikiem w jednym :shock: -lecz nie zapominajmy ,że jest to Szpital Kardiologiczny w którym codziennie o godz.ok.7.30 i 21.30 jest sprawdzana obecność :o
Reasumując trwający turnus zawsze można ponarzekać ,lecz szkoda czasu na takie roztrząsanie-koniec końców nie jest najgorzej i idzie wytrzymać z fajnymi ludźmi ,a przede wszystkim słowa uznania należą się personelowi,który z uśmiechem służy kuracjuszom.Osobiście polecam (czemu sam się dziwię)tzw.relaksację z Panią Asią-przemiła osoba :kwiat:
Awatar użytkownika
endriu__4
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 23 maja 2016 13:13
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: endriu__4 »

1)pora przybycia i rejestracji ma chyba tylko wpływ na przydział pokoju(wiadomym jest iż wcześniej jest więcej pokoi do rozdysponowania-zawsze można poprosić w recepcji o jakiś konkretny pokój,a na stołówce o jedną z tur posiłków)godz. zabiegów planowane są po wizycie lekarskiej odgórnie
2)rozmieszczenie pokoi dla kuracjuszy ZUS:Ip. pok.115 1os.strona południowa z widokiem na przyszpitalny park;116 2os.wschodni z narożnym balkonem-chyba najlepszy ;) 117,120,121,122,123,124,125 strona wschodnia z widoczkiem na wew.parking KSU :lol: IIp.pok.234 1os. dla niepełnosprawnych strona północna bez balkonu ,210 i 215 1os.strona południowa z balkonem,217.220,221,222,223,224,225 strona wschodnia ,226,227,228,229,230,231 strona północna ,207 strona zachodnia
wyposażenie tradycyjne:łóżka szafa wnękowa z półkami,stolik ,2 krzesła,2 stoliki nocne i mega mała toaleta z łazienką :o
3)jeśli poprosisz w recepcji a dany pokój będzie wolny to nie powinno być problemu,a co do piętra jak kto woli :)
4)w pokojach jest czajnik i tv-żelazko można wypożyczyć w recepcji
5)niestety kriokomory nie ma :( osobiście mam krioterapię ,laser,magnetronik ,tens,ćw.czynne wolne,ćw.na przyrządach a także grupowe na kręgosłup, i oczywiście masaż(dostępna jest borowina.basen) :kwiat: o zabiegi walcz u lekarza :!:
6 i 7)zabiegi rozpoczynają się od 8.30 a kończą po 16.00 i planowane odgórnie,lecz idzie się dogadać z fajnym personelem ;) i można nieraz wszystko obskoczyć do obiadku ;)zabiegi na dolnym parterze sala 8,9,10 i gimnastyczna 12 ,a także na piętrach sale 104,209 i 309
8)edukacja zdrowotna 5 razy(po jednym razie dietetyk,lekarz,psychoterapeuta i dwa razy BHP)do tego 1 raz psychoedukacja,7 razy relaksacja i dwa razy badanie fizjoterapeutyczne na początku i na koniec turnusu
9)co do wycieczek to wiadomo iż zależy od gustu, lecz na pewno warto wybrać się na tzw.wycieczkę pieszą po Nałęczowie z przewodnikiem ok.2.5godz.na początku turnusu-facet potrafi ciekawie i z humorem opowiadać :lol:
10)na moim turnusie jest 48 osób z ZUS-u i bardzo dużo NFZ ,komercji i sercowców-ogólnie coś ok.250os.na obiekcie o rozbieżnych peselach
11)lokatorzy jak to lokatorzy-raz lepiej a raz GORZY :x
co do kwaterunku to nie ma chyba schematu i warto jak jest możliwość dobrać sobie lokatora przy recepcji
...mam nadzieję iż tą pisaniną choć trochę naświetliłem sanatoryjną rzeczywistość :idea:
Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy ...nie tylko z Nałęczowa :arrow:
Awatar użytkownika
Tinca
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 25 cze 2018 23:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: Tinca »

Witam.
Jam mam skierowanie na turnus od 18 lipca 2018r. rehabilitacja narządu ruchu.Trochę naczytałam się na innych forach i byłam przerażona.Właśnie trafiłam na to i myślę będzie dobrze.
ironman11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 14 paź 2019 13:45
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: ironman11 »

Witam,
mam skierowanie do tej placówki na 24.10.2019 - czy te jedynki to jest szansa dostać po prostu jak się jest wcześnie i się poprosi, czy są trzymane raczej dla "wybranych"?
Może ktoś wie?
Lubella
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 paź 2019 08:41
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: Lubella »

Można poprosić i dostaje się jedynkę. Byłam w tym roku w jedynce styczeń luty. Pozdrawiam.
ironman11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 14 paź 2019 13:45
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: ironman11 »

Ale pewnie trzeba być wcześnie bardzo żeby mieć na to szansę?
ironman11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 14 paź 2019 13:45
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy Nałęczów

Post autor: ironman11 »

Witam ponownie, jestem po turnusie ZUS 24.10-16.11.
Ostatecznie mieszkałem w pok. 2 osobowym ale że miałem fajnego współlokatora więc byłem zadowolony ;)
Z informacji praktycznych:
1. jeśli komuś zależy żeby dostać jedynkę warto przyjechać jak najpóźniej! Ja byłem rano o 6 i to było zupełnie niepotrzebne... Jeśli chodzi o ZUS najpierw rozdają dwójki, jedynki trzymają na wszelki wypadek do końca "wolne" bo nie wiedzą kto przyjedzie itp - dlatego jak przyjedziesz późno w praktyce masz większe szanse na jedynkę niż rano.
2. Basen - warto poprosić lekarza o zajęcia na basenie, nie trzeba koniecznie trzymać się wyznaczonej godziny można iść na inną, nawet wieczorem. Co do zasady najmniej ludzi na basenie tak w przedziale godz. 15-16, więc jak ktoś lubi popływać to wtedy najlepiej.
3. na każdym turnusie ktoś "wylatuje" - głównie za alkohol. Na naszym dwie osoby (na 50 z ZUS). Pielęgniarki są wyrozumiałe ale jak się przegnie nie ma skrupułów.
4. dla ZUSowców nie dają przepustek! Można pojechać na samowolkę np na niedzielę do domu - wyjechać o 6 rano i wrócić wieczorem przed obchodem (jak ktoś ma blisko). Można złożyć również wniosek o wypisanie czasowe np na 2 dni na własną prośbę i odpowiedzialność - jeden raz na turnus, potem może być kłopot.
ODPOWIEDZ