Nałęczów Pawilon Angielski

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewinka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 01 paź 2014 10:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: ewinka »

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat Pawilonu Angielskiego w Nałęczowie, forum przeszukałam i nic nie znalazłam. Pomóżcie proszę.
mechanik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 31 sty 2018 21:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: mechanik »

pawilon angielski to chyba jest tylko noclegownia , a zabiegi i stołówka w szpit. kardiologicznym . byłem w kardiologicznym w kwietniu tego roku i kuracjusze z pawilonu przychodzili tam. nie jest daleko [ 5 min. spacerkiem ] z wolnym czasem nie ma co robić , tylko brzydki park [ w którym jest pawilon ang. ] ewentualnie pijalnia czekolady , palmiarnia i pijalnia wód mineralnych płatna [ jedynie kuracjusze kardiolog. nie płacą ] ale jak zgrane towarzystwo da się wytrzymać . życzę zdrowotności. :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: jan19557 »

Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu należał do najdroższych sanatoriów w Nałęczowie. Nic nie ma bo tam pakowano tylko prywatnych kuracjuszy.
ewinka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 01 paź 2014 10:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: ewinka »

Po tym co przeczytałam, jestem załamana, chyba zrezygnuję z tego wyjazdu, myślałam że to będzie sanatorium a to wygląda na zsyłkę :shock: :shock:
Siedzę i płaczę :( :(
mechanik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 31 sty 2018 21:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: mechanik »

ewinka , nie rezygnój , jak pisałem nie ma tragedii - te pare kroków do kardiolog. zrekompensuje ci smaczne jedzenie , uczynni i przyjażni rechabilitańci , a jak będziecie zgraną paczką - będzie fajnie [ ja byłem z żoną i też wytrzymałem ;) ] . wstąpcie [ nie raz ] do palmiarni na gorącą czekoladę [ pychota ] , no i jak pogoda dopisze można trochę połazić po okolicy [ zawsze coś ciekawego się znajdzie ] pozdrawiam :D
ewinka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 87
Na forum od: 01 paź 2014 10:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: ewinka »

mechanik, czy byłeś właśnie w Pawilonie Angielskim, czy tylko ktoś opowiadał jak tam jest. Boję się tych odległości, często łapię infekcje a o tej porze roku i takiej pogodzie nie trudno ją złapać. Tak czy siak, powodu do radości nie mam. Bardzo Ci dziękuję że napisałeś jak to wygląda :serce:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: SlawaAnna »

Nie byłam w Pawilonie Angielskim, ale przechodziłam obok podczas tygodniowego pobytu w Nałęczowie. O ile dobrze pamiętam, bardzo blisko, dosłownie parę kroków jest duży basen z częścią pływacką, częścią wypoczynkową i basenem z białą glinką. Jeśli interesuje cię pływanie lub rehabilitacja w basenie, to warto.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: Dzia_dek »

SławoAnno, nie pamiętasz dobrze. Te parę kroków, to bagatela 0,5 kilometra. :o
Pod warunkiem, że idziesz alejkami przez park. "Za drogą" jest jeszcze dalej. :(
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: SlawaAnna »

No patrz, Dziadku, a tak fajnie się szło tymi alejkami, wydawało mi się, że to było dosłownie na przeciwko :) To przepraszam... :kwiat:
Awatar użytkownika
halina-s
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 20 cze 2016 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Nałęczów Pawilon Angielski

Post autor: halina-s »

ewinka pisze: 14 gru 2019 20:45 Po tym co przeczytałam, jestem załamana, chyba zrezygnuję z tego wyjazdu, myślałam że to będzie sanatorium a to wygląda na zsyłkę :shock: :shock:
Siedzę i płaczę :( :(
W Nałeczowie byłam w sierpniu/sanatorium Ciche Wąwozy/ i dla mnie to była zsyłka.W lato jeszcze jakies atrakcje lepsze,gorsze były i dzien długi,ale nie wyobrazam sobie zimy w Naleczowie brrr.Napewno juz tam nie zawitam : :( :( Ale moze Tobie sie spodoba :) Pozdrawiam i zycze dobrych zabiegow i miłego towarzystwa :) :)
ODPOWIEDZ