kolejowy Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

kolejowy Ciechocinek

Post autor: ghjkl »

Prosze o wszelkie informacje o sanatorium kolejowym w Ciechocinku.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: Muzyczka »

Witaj,
Byłam w kolejowym w Ciechocinku dokładnie w kwietniu ubiegłego roku. I jeszcze w remoncie była recepcja i pewnie sukcesywne inne miejsca też remontują, więc nie mam pojęcia jak to teraz wygląda obecnie , ale na pewno ładniej w holu, bo recepcję z prawej strony przenieśli po lewej... Byłam b.zadowolona, mieszkałam na pierwszym piętrze, jak wchodzi się głównym wejściem schodkami do góry, to po lewej stronie, nie po prawej.
Trudno mi jest pisać o wszystkim i to dość po pewnym okresie czasu , ale mogę zapewnić że panie z recepcji są uprzejme i bardzo miłe i jeden pan jest..
To nie jest jednak Wielka Pieniawa, wiem że i tam byłeś wiele razy , ja też, tutaj w kolejowym są inne warunki, gabinety zabiegowe są nie takie, jak Wielkiej Pieniawie, że osobne drzwi do każdego , tylko jednak podzielone na pewno segmenty i jedno pomieszczenie....
Cała część balneologiczna jest na parterze po prawej stronie łącznie z basenem na końcu. Panie są bardzo miłe - fizjoterapeutki..lekarze też ...Ale to też zależy od pacjentów.. tak mi się wydaje.
Jak wiesz jest to stary budynek po komunistyczny, remontowany, wiele rzeczy można by było chcieć, żeby było inaczej ..ale to nie komercja, chociaż wiem że tam jeżdżą z komercji też.. proszę ewentualnie pytać to odpowiem... skąd to pytanie z prośbą o wszelkie informacje na temat kolejowego w Ciechocinku? Czy można delikatnie zapytać czy to jest wyjazd z funduszu czy z ZUSu czy prywatny?..
Wszystkiego dobrego życzę..
Serdecznie pozdrawiam..
adaskoKatowice
Posty: 3
Na forum od: 13 gru 2019 09:24
Oddział NFZ: Śląski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: adaskoKatowice »

Tak się zastanawiam, czy Ciechocinek nie jest troszkę przereklamowany? Każdy był, ja również, i jakoś nie jestem zachwycony. W lecie wszędzie tłumy! Nie do zniesienia!
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: Muzyczka »

Adasko,
Byłam w październiku i w kwietniu..
Nie byłam latem, latem w mieście..jak tłumy to ciężko jest, ale nie tylko przez to...już gdzieś pisałam, że i za gorąco..nie mówiąc gdzie jest bez klimy... koleżanka była lipiec sierpień i było 31 st....nie wychodziła w pewnych godzinach z chłodnego jak wtedy wydawało się północno- wschodniego pokoju...
Czy przereklamowany? , być może, ale co zrobić, jak ma się skierowanie..i to jest jedno z najstarszych uzdrowisk solankowych....
Fakt- parki starsze, lepszy jest w solankowym też miejscu, park w Inowrocławiu.. dużo młodszy i ciekawe miejsca, sensoryczne ogrody i itd..nowszy i piękne tężnie, bodaj z 2001 lub 2009 r...nie pamiętam...
Podkreślam, pytanie było o kolejowy, więc napisałam o kolejowym..Ta osoba nie odpisała..

Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę...
mechanik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 31 sty 2018 21:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: mechanik »

w kolejowym byliśmy z żoną od 30 maja do 20czerwca 2017r., noclegi mieliśmy po drugiej stronie ulicy . ciechocinek w tym czasie piękny ukwiecony [ dywany kwiatowe , zegar w kwiatach] , spacery wokół tężni [ darmowe po okazaniu karty zabiegowej ] po parku , grzybek , dużo straganów , wycieczki melexami , w parku w muszli liczne koncerty , występy don wasyla z romą , muzeum solnictwa . a , teraz o kolejowym ; jedzenie b. dobre , lekarze , pielęgniarki , terapeuci recepcja przyjażni . zapomniałem dodać że [nie wiem czy wszyscy kojarzą ] trzy razy spotkaliśmy ulicznego grajka , a był to lech dybik [ badura z św. wg. kiepskich ] :D
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: Muzyczka »

Szanowny Mechanik,
To rzeczywiście masz miłe i piękne wspomnienia.. podobnie i ja..czyli mieszkaliście z tyłu POLOmarketu, w osobnym budynku, nie pamiętam jak nazywają się te dwa budynki, ale Ametyst lub Szmaragd..albo coś koło tego.. to są nazwy kamieni szlachetnych..
Też miło wspominam drewniany, stary teatr, który ma swoją duszę... A przed nim pomnik Jerzego Waldorffa.. Nie wiem czy wiesz ale tam są teraz niedaleko, bardzo ładne kolorowe fontanny koło tego teatru i kina..i placyk z ławeczkami..
Serdecznie pozdrawiam... wszystkiego dobrego życzę..
mechanik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 31 sty 2018 21:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: mechanik »

muzyczko , jak napisałaś mamy [ zawsze pobyt z żoną ] najlepsze wspomnienia z ciechocinka , a nocleg ametyst [ przypomniałaś mi ] . wspomnienia - pogoda super , tłoku bardzo nie było ,terapeuci , lekarze , pielęgniarki , obsługa na stołówce super .ale recepcja za naszego okresu była po lewej stronie od wejścia . w 2018 ale w styczniu byliśmy w kołobrzegu w perle bałtyku ,tam też wszystko pięknie [ za wyjątkiem pogody ] i w 2019 kwiecień kardiologiczny nałęczów , i znowu ośrodek i personel wspanieli , ale pogoda nie bardzo. . jeżdzimy często do szpitali uzdrowiskowych ponieważ ja mam zasłużonego dawcę krwi , teraz złożymy w kwietni i zobaczymy jak będzie. pozdrowiena. :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: Muzyczka »

Powodzenia..i wszystkiego dobrego...
Serdecznie pozdrawiam..... :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: Muzyczka »

🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
Wszystkiego dobrego Forumowiczom będącym i jadącym do kolejowego w Ciechocinku..
i nie tylko...
na Święta Bożego Narodzenia.... dużo zdrówka, radości, pomyślności i szczęścia...
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: kolejowy Ciechocinek

Post autor: ghjkl »

Dziekuje ladnie za wszelkie inf.jak rowniez za zyczenia.przepraszam ze dopiero teraz zajrzalem na forum .Jezeli chodzi o moj wyjazd do mam kolejna okazje jechac z NFZ a przyjemnosc korzystania z pobytu rozpoczynam 29 -01-2020.Szczerze piszac to nie wiele bywalem w sanatoriach poza WielkaPieniawa w Polanicy.Choc musze przyznac z przykroscia ze standart w WP w Polanicy radykalnie sie obnizyl.I ogromnym zaciekawieniem jade do Ciechocinka po wielu latach mej nieobecnosc w tym kurorcie .Nadmienie tylko ze mialem przyjemnos we wrzesniu byc na turnusie rechabilitacyjnym w Jaroslawcu i moim odczuciu jest to w tej chwili najlepszy osrodek do odpoczynku w jakimkolwiek bylem.Polecam dla osob ktore uwielbiaja konfort swobode i obfitosc.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ