Uzdrowisko Uniejów Park

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
quatro
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 06 mar 2013 11:20

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: quatro »

Ja już powoli szykuję torbę na wyjazd;) Napiszę już z Uniejowa jak moje wrażenia - mam nadzieję, że będą mega pozytywne!

Czy mając skierowanie na jakąś jedną część ciała (chodzi o nogę) będę mogła wyprosić (nawet za dopłatą) dodatkowe zabiegi na kręgosłup? Słyszałeś o takich przypadkach?
KulaMen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 07 lut 2013 14:56

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: KulaMen »

quatro pisze:Ja już powoli szykuję torbę na wyjazd;) Napiszę już z Uniejowa jak moje wrażenia - mam nadzieję, że będą mega pozytywne!

Czy mając skierowanie na jakąś jedną część ciała (chodzi o nogę) będę mogła wyprosić (nawet za dopłatą) dodatkowe zabiegi na kręgosłup? Słyszałeś o takich przypadkach?
Witaj.
Jeżeli jedziesz na podstawie skierowania z ZUS-u, to niestety są na to bardzo duże ograniczenia (ZUS ograniczył możliwości wykupienia czegokolwiek do minimum). Na pewno podstawowe zabiegi otrzymasz na "powód" choroby. Dodatkowo można wykupić sobie masaż. Osobiście nie korzystałem, ponieważ mój kręgosłup był w takim stanie, że nikt nie chciał podjąć się masaży, ale koleżanka korzystała z tego i bardzo sobie je chwaliła. Polecam masaże wykonywane przez Marysię, to taka sympatyczna rehabilitantka w okularach(prowadzi też gimnastykę zbiorową). Wszyscy chcieli wykupować masaże u Niej- jest naprawdę doświadczoną rehabilitantką z ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Taki zabiego kosztuje chyba coś ok, 50-60 zł- nie pamiętam jaki jest czas trwania.
Na kręgosłup polecam Ci dodatkowo Termy Uniejowskie. Mi zabiegi nie pomagały a wręcz było coraz gorzej, natomiast kąpiele solankowe chociaż na trochę przynosiły ulgę i odprężenie :)
Podpowiem Ci, że jeżeli jedziesz na nogę, to u lekarza prowadzącego walcz o masaż podwodny...
Awatar użytkownika
quatro
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 06 mar 2013 11:20

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: quatro »

Tak, jadę na skierowanie z ZUSu. W czym problem jeżeli będę chciała zapłacić? Przecież to bardziej opłacalne dla ZUSu jak za jednym wyjazdem podleczę więcej problemów, a nie jak przyjdę za pół roku z kolejnym wnioskiem od ortopedy... Tym bardziej, że jednak trwa to trochę i w pracy średnio się to podoba, także szybko się nie skuszę na ponowny wyjazd (raczej rehabilitacja ambulatoryjna, po pracy).
A Termy oczywiście mam w planach, przejrzałam już cennik karnetów;)
KulaMen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 07 lut 2013 14:56

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: KulaMen »

Ja też nie pojmuję praktyki ZUS-u.... :?
kalafior
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 19 mar 2013 22:30

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: kalafior »

KulaMen. Co znaczy, że Tobie zabiegi nie pomagały a było coraz gorzej? Źle Ci je przepisali? Czy w takiej sytuacji nie można z zabiegów zrezygnować? :evil:
KulaMen
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 07 lut 2013 14:56

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: KulaMen »

Moja sytuacja była po prostu nietypowa. Mój lekarz prowadzący uprzedzał mnie, że tak będzie.
Mój kręgosłup potrzebował kolejnej operacji, Niestety ZUS wysłał mnie do sanatorium i na to nie było rady. Zabiegi nie pomagały a wręcz szkodziły, ponieważ:
1. Miałem liczne tkanki bliznowate;
2. Miałem kolejną przepuklinę.
Każde zwiększzenie aktywności fizycznej kończyło się ostrymi bólami rwy, oraz kręgosłupa :(....Zrezygnować z zabiegów nie można. Można za to je zmieniać, co robiłem co trzeci dzień u lekarza prowadzącego w ośrodku. Niestety fizykoterapia pozostawała nieskuteczna (np. przy krioterapi, którą dali mi na lędźwiowy nie czułem wogóle tego zimna. Przy termożelach na łydkę też nie odczuwałem temperatury. Prądów nie czułem a pozostałe zabiegi też były bezcelowe.).Teraz jestem już dwa tygodnie po drugiej operacji (wstawiono mi implant dysku i zrobiono stabilizację) i chociaż jestem obolały, to nie jest to za sprawą starych dolegliwości :)....W końcu czuję, że żyję. I ZUS znowu wysyła mnie do sanatorium pod koniec Czerwca, ale niestety już nie do Uniejowa :((.
Opisałem moją sytuację po to, żeby łatwiej było zrozumieć, dlaczego zabiegi mi nie pomagały. No i mam nadzieję, że udało mi się to jakoś zrozumiale zobrazować ;).

Pozdrawiam i bez stresu....bo on nie jest wskazany :D
kalafior
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 19 mar 2013 22:30

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: kalafior »

KulaMen.
Przeżyłeś trochę. Przykre to pewnie były chwile, gdy nie mogłeś być aktywny fizycznie. Życzę szybkiego powrotu do normalności i równie udanego "leczenia". :) i równie udanej ekipy kuracjuszy. :)
Awatar użytkownika
quatro
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 06 mar 2013 11:20

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: quatro »

A więc ja już też wróciłam z Uniejowa. Było naprawdę nieźle! Ośrodek super, warunki wspaniałe, sprzęt do zabiegów nowy, różnorodny, niedaleko na termy. Z minusów: brak ćwiczeń bezpośrednio z rehabilitantem (trzeba radzić sobie samemu), niektórzy lekarze trudni w kontakcie (zlituję się i nie wymienię z nazwiska ;) ), wifi - porażka (dlatego nic nie pisałam będąc w Uniejowie), Uniejów za Wartą to brzydkie, zapyziałe miasteczko, brak rozrywek, deptaka, kawiarni z muzyką itp. Jednak nie żałuję tych 24 dni, bo przede wszystkim odpoczęłam psychicznie (od rana zza okna dobiegało ćwierkanie ptaszków) ale także mój kręgosłup miał odpoczynek od siedzącej pracy i czułam się znacznie lepiej (niestety kilka dni realnego życia wystarczyło by problemy powróciły).
Gdybym jednak mogła pojechać do Uniejowa raz jeszcze to z pewnością bym nie odmówiła ;)
belay
Posty: 3
Na forum od: 16 lip 2013 14:50
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: belay »

Witam.W połowie września jadę do Uniejowa.Czytając poprzednie wpisy nie za dużo się dowiedziałam o samym sanatorium.Może ktoś napisze o warunkach,kto niedawno wrócił.Chodzi mi o rzeczy potrzebne w codziennej egzystencji.Czy w pokojach jest czajnik(spotkałam się już z sytuacją ,że czajnik był ale jeden na całe piętro),jak z telewizorem(raz płaciłam raz nie)Czy są pokoje jednoosobowe?Czy zabiegi są na miejscu czy trzeba na niektóre dochodzić?Pozdrawiam Iza
Awatar użytkownika
seweras
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 13 sty 2012 13:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko Uniejów Park

Post autor: seweras »

właśnie kończę turnus w Uniejowie i jeszcze się taki nie urodził a by każdemu dogodził mając do porównania kilka ośrodków w jakich byłem ten mogę ocenić w skali jeden do 10 na 9 :) pewnie niektórzy co tutaj byli zaprotestują bo np. telewizja płatna czajnik jeden na kilka pokoi pościeli nie zmieniają co tydzień (ciekawe czy w domu zmienia tak często) że nie ma co ze sobą zrobić ale to są marudy ja uważam że jest super ośrodek nowy czyściutki obsługa młoda uprzejma posiłki w restauracji na zasadzie stołu szwedzkiego baseny termalne na wysokim poziomie (300m od ośrodka zajęcia w ramach rehabilitacji) dużo by pisać ale jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pytajcie aaaaaa zapomniałem dodać że ordynator super człowiek pełen luz. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ