INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Aby nie było tak wszystko na "+" to jednak przyczepię się do czegoś. Otóż posiłki... kalafior i brokuł... ZAWSZE ROZGOTOWANE, ale może o to chodzi, bo w końcu starsi ludzie mają problemy z uzębieniem. Mnie to nie smakowało, absolutnie. Poza tym wciąż te same potrawy, średnio smaczne NIGDY owoców, czasem jabłko ale dla tych z "normalną" dietą, a ja wybrałam "wątrobową", bo chciałam aby było zdrowo no i mam... faszerowana jestem na okrągło kalafiorem i brokułami, które w diecie wątrobowej występować nie powinny, a na pewno sporadycznie. Dwa tygodnie na takiej diecie wytrzymać się da ale już trzy to niekoniecznie. Marzę o normalnym domowym posiłku. Jutro po śniadaniu wyjeżdżam. Wrócę tu prywatnie z mężem ale w przyszłym roku. Tęsknić będę za Inowrocławiem, za cudnymi tężniami i pięknymi okolicami, za zabiegami, ale już za stołówką niekoniecznie a za moim pokojem tęsknić nie będę. Pozdrawiam :)
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Mirstan »

Dzięki Rachel za twoje wiadomości o pobycie, jestem bogatszy o tą wiedzę,którą nie tylko Mnie przekazałaś i życzę szczęśliwego powrotu do rodzinnego gniazdka oraz oczywiście zdrowia i pomyślności !
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Narewka »

do Rachel.
Jużj jedną nogą jesteś w domu,ale znajdź chwilę czasu i podpowiedz mi,jak to jest z dostępem do Wi-Fi.Do tej pory korzystałam tam z ogólnych komputerów na dole w hallu,ale zaszalałami kupiłam sobie tablet,zeby i w pokoju korzystać.Syn mnie postraszył,ze może potrzebny jest tam kod czy coś tam do Wi.Fi,żeby internet działał.Jak to z tym jest,powiedz,proszę.. :kwiat:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Spieszę na zabawę, na ostatnią zabawę, ale odpowiem Tobie "Narewka" i tym którzy się tu wybierają.
Pogoda dzisiaj do bani, pada deszcz. Wczoraj napisałam bardzo długie podziękowanie w księdze gości (pochlebne). Możecie sobie poczytać (Hanna L.), dzisiaj już tak pochlebnie bym nie napisała.
Po pierwsze - wyjeżdżam o dwa dni wcześniej czyli 6 posiłków zostawiam w sanatorium. Gdy poszłam do stołówki z zapytaniem czy jakąś kanapkę na drogę dostanę otrzymałam odpowiedź, że na wynos nie ma. Nie rozumiem co to znaczy "na wynos". Po drugie nie poinformowali kuracjuszy, że robią dodatkowe zabezpieczenia w bramie na parkingu i tak dzisiaj chciałam wyjechać samochodem przed 17:00 aby przed jutrzejszą podróżą auto zatankować i co się okazuje? Drzwi wyjściowe na parking zamknięte. Wracam do recepcji i proszę o otwarcie. Pani obsługiwała klientów, więc odpowiedziała "za chwilę", która trwała jakiś czas. Gdy mi otworzyła poszłam do samochodu a padał ulewny deszcz. Zmokłam w tym czasie jak diabli bo parasola nie noszę. Usadowiłam się wygodnie w fotelu, a tu moje auto nie chce odpalić. Zeszło mi się jakieś 10 minut no i odpaliło. Jadę do bramy a ona zamknięta, wychodzę w ten cholerny deszcz aby ujrzeć jakiś guziczek a tu nic a nic. Co robię? Cofam na miejsce, ale nie wyłączam samochodu tylko biegnę zarzuciwszy kurtkę na głowę, bo w końcu co ja co ale fryzura przed dzisiejszą zabawą ucierpieć nie może więc biegnę jak wariatka do drzwi wejściowych, które oczywiście są zamknięte i dzwonię do drzwi. Wychodzi Pani i pyta: "O co chodzi?" a ja do niej: "po to chciałam wyjść na parking aby odjechać samochodem a nie samolotem odlecieć przez zamkniętą bramę", Pani nic a nic nie załapała więc powiedziałam, aby bramkę otworzyła. Ufff udało się wyjechałam ale po drodze martwiłam się aby brama na powrót była otwarta. Udało się bo pracownica tamtędy wychodziła. Co za ludzie myślę sobie i już do tego ośrodka NIGDY NIE ZAWITAM. Smród, brud i jedzenie okropne, ale i tak Inowrocław w słoneczne dni to wszystko rekompensuje, ale tylko w słoneczne dni. "Narewka" - w moim pokoju jest smród szambem, ale za to ma non stop dostęp do internetu (vi-fi). Kolega który mieszka o dwa pokoje dalej nie miał dostępu w p[pokoju ale na stole bilardowym w holu na piętrze odbierał internet (vi-fi) i to doskonale. Coś za coś. W wilii kolega nawet przez kabel miał problem :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Narewka pisze:do Rachel.
Jużj jedną nogą jesteś w domu,ale znajdź chwilę czasu i podpowiedz mi,jak to jest z dostępem do Wi-Fi.Do tej pory korzystałam tam z ogólnych komputerów na dole w hallu,ale zaszalałami kupiłam sobie tablet,zeby i w pokoju korzystać.Syn mnie postraszył,ze może potrzebny jest tam kod czy coś tam do Wi.Fi,żeby internet działał.Jak to z tym jest,powiedz,proszę.. :kwiat:
Kod to żaden problem. Dostaniesz kod na recepcji a zresztą za chwilę prześlę na Twoją skrzynkę :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Narewka »

Dzięki,pewnie sobie z tym poradzę.
A jeśli chodzi o opinię końcową,która kompletnie się odmieniła po pierwszych zachwytach,to jak pewnie sama widzisz,zależna jest od pogody. W słoneczne i cieplutkie dni wszystko lepiej wygląda,smakuje itp..
Jako starsza,doświadczona osoba,jednak zachęcam do ponownego odwiedzenia Inowrocławia.Rok temu przeleciałam sie po wszystkich sanatoriach inowrocławskich i jednak wybieram 'Przy tężni",juz po raz czwarty.
A wpisy w księdze na pewno poczytam,może tym razem i ja coś napiszę.
Pozdrawiam i życzę dobrej drogi do domu.
PS.Czy w czwartki jest jeszcze serwowane przy kolacji to doskonałe ciasto drożdzowe?
Zawsze biorę kilka kawałków,ale trudno,lubię i jem.A do kawki jest super.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Mirstan »

Miło powitać mimo tak brzydkiej pogody,ale mamy taką porę roku i już!Dzwoniłem do recepcji dzisiaj i dostęp do internetu jak pani powiedziała jest w każdym pokoju,by nie dreptać po schodach są windy,a ciepło w pokojach również jest ,bo ogrzewają,a poza tym są kołderki i koce dla każdego !
To co jednak na odjazd napisała Rachel-to by oznaczało,że lepiej się z domu nie ruszać i co Ja mam teraz zrobić?
malwia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 wrz 2013 19:50
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: malwia »

Dziękuję Narewko za Twój post. Zaczynam od poniedziałku swój pobyt w sanatorium i po ostatnim wpisie Rachel, załamałam się. Już nie mam ochoty pakować się.
Jednak nie rozumiem Rachel, przed wyjazdem było jej obojętne jedzenie i wiele innych rzeczy, w trakcie pobytu wiele pozytywów, dobrych słów o niemal wszystkim co dotyczyło sanatorium. I nagle wszystko źle. No cóż poczekamy, zobaczymy. Myślę jednak, że nie wybierałabyś kolejny raz tego sanatorium gdyby było tak źle jak podsumowała Rachel.
Pozdrawiam Ciebie i jeszcze raz dzięki za słowa otuchy!
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Narewka »

Miło,ze tak to odebrałaś.Kobieta,czyli Rachel,zmienną jest.Ja zaś jestem cały czas zauroczona Inowrocławiem,pięknym parkiem i tężnią.
A dodatkowo napisałam jeszcze parę słow na priv,więc poczytaj. :)
malwia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 wrz 2013 19:50
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: malwia »

Ja nie mogę wysyłać wiadomości na priva bo jestem zbyt krótko tutaj, sprawdzałam wiadomości, ale póki co też nie ma tej od Ciebie. Może też jestem za krótko żeby otrzymywać wiadomości.
ODPOWIEDZ