Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ???

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
luzik
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 sty 2013 13:47

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: luzik »

Ewa, a ty to ile masz lat, że trzeba ci czas organizować ? Ja z kolegami i koleżankami nie mieliśmy czasu spać :P
Powiedzialaś chociaż, że chcesz więcej pieczywa ? Pewnie dostalabyś bochenek lub dwa :P
Dziadek powiadasz zwiał :lol: Jak płaciłem za TV to zapytałem się czy jest chociaż z pięć kanałów ...........bo ludzie mówią.........., że są 3 kanały...wyszedłem na idiote. Facet podłączył i wyszło coś około 20 z DVBT.
Pewnie i ten dziadek tak zwiał. A wiem, może poleciał dziadek za pieczywem do wsi :lol: :lol: :lol:
ewabylinka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 sty 2013 18:01

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewabylinka »

Wiesz luzik najwyraźniej pojechałeś się tam bawić a nie leczyć. I dlatego ci wszytko pasuje więc po co w ogóle piszesz jak tak dobrze tam ci było. Może powinieneś przedłużyć pobyt?????
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: darek »

Młoda Damo

a kto do sanatoeium jedzie się leczyć ?????????
Ja od prawie 30 lat i bylem ponad..30 razy jeżdżę się rechabilitowac czyli odzyskiwać ..siły ,aby z naładowanymi akumulatorami podołać trudom Życia w Realu!!!!!!!!!!
ewabylinka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 sty 2013 18:01

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewabylinka »

Z tego co widzę to do sanatorium jeździcie się zabawić a mi na tym nie zależy. Chciałam żeby mi pomogli ale nie za bardzo im to wyszło. Bo ten co się chce zabawić to niech nie zajmuje miejsca tym co naprawdę chcą się podleczyć bo jeżeli wyjazd do sanatorium dla was to jest napicie się i zbieranie podpisów tylko żeby mieć zaliczony zabieg to na tym nie polega!!!!
I proszę mi nie docinać i pisać głupot. Do darek : jeśli ty piszesz że byłeś już ponad trzydzieści razy to po co tam jeździsz żeby tylko stymulować że taki chory jesteś. Wyjedź na wczasy żeby naładować akumulatory i żebyś mógł podołać trudom życia a nie tak jak pisałam wcześniej że zajmujesz miejsce ludziom którzy potrzebują zabiegów aby dojść do siebie i dalej wrócić do pracy, a nie naciągasz ZUS żeby nie płacić za wyjazd aby tylko pobalować!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: darek »

Primo
Nigdy nie korzystałem z sanatoriow ZUS !!
Nigdy nie byłem za jak to wskazujesz za DARMO -
tak bywalem gdy Sanatoria były z Puli Związkow zawodowych gdzie i nawet bilet byl za darmo!! bodajże do 1990roku!!
Tak podczas wszystkich moich pobytów w Santoriach ZAWSZE starałem się zarażać POZYTYWNĄ ENERGIĄ !!

Tak zajmuję miejsca Osobom chorym ,jednakże Mogę Stanąc i udokumentowac moje schorzenia i Nikomu nie musze NIC Udowadniac !! preszedłem kilka niezaleznych komisji i Zawsze wskazywali jakieś ..niedomagania
Znam Życie wiem co dzieje sie w sanatoriach widze tych schorowanych cierpiących wiecznie narzekających.
A może to poprostu brak adoracji lub i zakompleksiebnnie wobec WSZYSTKICH .
Iluz ludzi na tym portalu wypowiada się pozytywnie na temat rechabilitacji sa zapewne to osoby ,ktore rowniez walcza ze Swymi schorzeniami , ale pozytywna Energią niweluja niedomagania osrodkow czy też wspołmieszkańcow.
W sanatoriach ponad 80% ogołu udaje zapomniec o prozie życia , o niedomaganiach o bolączkach o chorobach Dlatego Uważam ze w sanatoriach można troszkę pofolgować oczywiście nie przeraczając Pewnych norm.
pozdrawiam
a dalsza kontynuacje ew dialogów proponuję przeniesć do działu na każdy temat
ewusiek55
Posty: 2
Na forum od: 01 mar 2013 17:17

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewusiek55 »

Mam pytania do osób,które tam były-
czy można mieć mały telewizor przywieziony z domu ew, zgłosić to na miejscu ?
jak uzyskać zakwaterowanie w pok. 1- osobowym?

Dzięki za odpowiedź i życzę Wam dużo zdrowia
ewabylinka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 sty 2013 18:01

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: ewabylinka »

Pewnie ze możesz mieć telewizor przenośny i nie musisz tego zgłaszać a co do jedno osobowego pokoju to na miejscu musisz dobrze gadać
luzik
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 15 sty 2013 13:47

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: luzik »

Bez przesady, nie pojechałem się bawić aż tak. Priorytet to była rehabilitacja. Myślę, że każdy kto gdzieś jest to ma o tym miejscu opinię i tyle tego. Po co sie kłócić co lepsze. Jednemu łyżka, drugiemu widelec.
TV możesz mieć przenośny. Ale jak chcesz go na lewo do anteny zbiorczej podłączyć to zapomnij. Chyba, że zapomną w piwnicy sygnału na twój pokój wylaczyć to jest opcja :)
abcd
Posty: 3
Na forum od: 04 mar 2013 20:03

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: abcd »

Byłam na drugim turnusie: tego co wyżej napisane nie będę powtarzać:
1. kto chciał się leczyć ten się leczył w zależności jakie jego były oczekiwania - albo na salach rehabilitacyjnych (bardzo sympatyczni i pomocni fizjoterapeuci) w budynku głównym albo w tzw kawiarni, której nadano nawet 2 tytuły "częstochowa 2" - bo tam działy się cuda. Nawet osoby, które chodziły o kulach tam cudownie zdrowiały i na parkiecie wyprawiały takie figury, że mnie aż dech zapierało i niejednokrotnie zazdrość, że ja tak nie mogę natychmiast ozdrowieć. Druga nazwa to "betlejem" - bo tam odchodziły niezłe szopki, jak nigdzie. Nawet była bitwa na boksy o jednego młodego kuracjusza. :lol: Za wypite napoje czy inne produkty nie otrzymywało się pokwitowania na wydruku
2. Jedzenie przepyszne ale tylko to, które szykowali sami kucharze. Wędlina, którą serwował pan prezes to tego nie można nazwać wędliną - biała, właściwie trudno określić co to za rodzaj wędliny - jakiś indyk najniższej klasy albo co? Na początku naprawdę brakowało chleba. Potem już było w tej kwestii bardzo dobrze
3. Brak LODÓWKI ogólnodostępnej. Jak ktoś chciał jakiś jogurt przechować to go wystawiał za okno. Pogoda była zmienna więc jednego dnia zamarzał a na drugi odmarzał i był do wyrzucenia, żeby nie zachorować na jakąś dolegliwość brzuszną
4. Codziennie sprzątanko - panie dwoiły się i troiły żeby było czyściutko. Codziennie wc, łazienka, szafki, nawet oparcia od łóżka przetarte. Pościel też kuracjuszom pozmieniały, żeby kuracjusze się nie męczyli tylko odpoczywali. Bardzo PANIOM DZIĘKUJĘ (jeżeli czytają) :D
5. Brak jakichkolwiek zajęć kulturalnych - mam na myśli wycieczek, koncertów czy innych pogodnych wieczorów
5. Warto posłuchać Pani Dietetyk - młoda ale wiedzę posiada jak mało kto i to nie tylko taką uniwersytecką ale praktyczną ;) . Bardzo ciekawie prowadzi zajęcia
6. Do końca turnusu nie przedstawiono nam pana prezesa tego ośrodka
7. zabiegi takie jak w przychodni tylko o tyle lepiej, że nie trzeba biegać do pracy i w pośpiechu wpadać na zabieg i znowu bieg...
Ogólnie bardzo dobrze, cisza , spokój, teren piękny. Jak ktoś chce spacerować to jest gdzie - jest piękny zalew, pagórki,czyste powietrze, trochę lasów i te wszędobylskie sady. sady, sady.... UROCZO :D
abcd
Posty: 3
Na forum od: 04 mar 2013 20:03

Re: Czy był ktoś w ConcordiaSalus w Pniewach Osiaczek 8 A ??

Post autor: abcd »

A co do telewizora to można do laptopa kupić małe urządzenie - 60-80 zł - odbiera dobrze tylko trzeba mieć małą antenę pokojową. Nie potrzeba do programów TV internetu.
ODPOWIEDZ