procardia nie polecam wręcz odradzam

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
latonio
Posty: 4
Na forum od: 14 mar 2016 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: latonio »

Witam. Obecnie jestem pacjentem w tym ośrodku. Jeśli macie pytania, chętnie postaram się na nie odpowiedzieć. Parking, pranie i internet już wyjaśnione.
Debesciak68
Posty: 4
Na forum od: 13 kwie 2016 20:57
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Debesciak68 »

Proszę opowiedzieć jak wygląda plan dnia, możliwość wyjścia na zewnątrz i przykładowy jadłospis. Z góry dziekuje
latonio
Posty: 4
Na forum od: 14 mar 2016 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: latonio »

Plan dnia. Jedyne, co pewne, to między 7 a 8 pomiar ciśnienia i tętna, ok. 8 śniadanie, 13 - 14.30 obiad, 17 - 18 kolacja. W ciągu dnia, o wyznaczonych porach, są zajęcia. W sobotę do południa. Po 21 pielęgniarka mierzy temperaturę i przy okazji sprawdza stan. Wyjście z obiektu nie stwarza problemu. Trzeba pamiętać jednak o zajęciach. Obecność obowiązkowa. Generalnie trzeba być dyspozycyjnym między 8 a 16. Jadłospis? No cőż. Ja na ilość i jakość nie narzekam. Może trochę mało warzyw i owoców.
Debesciak68
Posty: 4
Na forum od: 13 kwie 2016 20:57
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Debesciak68 »

Dziękuję bardzo
KaAnW
Posty: 1
Na forum od: 14 cze 2016 22:32
Staż sanatoryjny: 2

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: KaAnW »

P.Teresa ma we wszystkim rację! Jestem tutaj drugi raz i spotkałem juz pierwszego dnia 10 osob które też powtórnie wybrały Procardie, tylko na moim turnusie.Gdy wyjeżdżałem z pierwszego,z NFZ , większość chciała wrócić. Źle piszą tylko ci którzy szukają przygód, piwa,kobiet. Widzę takich. Lub teksty typu"po co ja tu jestem,przeciez takie ćwiczenia mógłbym robić sam domu"ale czy byś robił . Wszyscy malkontenci, delikatnie mówiąc o nich ,niech zdadzą siebie sprawę że są w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym a nie wczasach! Sieknęła ich choroba i majá się leczyć nie bawić! I gdyby zastosowali się do 3 procedur (których tutaj uczą )to pewnie by tu nie wylądowali: stresu, ruchu, odżywiania,(np.fajczenie za ścianą). Obsługa B. miła na każdym szczeblu niebieskiego fartucha,l łącznie z rehabilitacją. Na stołówce dziewczyny bardzo miłe ,robią co mogą są bardzo pracowite. Wyżywienie:czego wymagać, krytykanci niech się dowiedzą ile szefowa BPisu ma od NFZ -ZUS za wyżywienie jednej osoby dziennie a kopary im opadną! Komu brakuje może sobie dokupić i barze a pretensje do ministerstwa.Jednym zdaniem:Augustów piękny,wszystko można z umiarem, grzcznoscią,kultura! A to co można poprawić (a jest) nie ma wpływu na poprawę zdrowia! Polecam!
wadym
Posty: 1
Na forum od: 25 lip 2016 10:29
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: wadym »

Witam.

Czy może ktoś podpowiedzieć jak wyglądają pokoje?

Czy jest gniazdka 220V przy łóżku żeby wieczorem popracować na laptopie.

Jak wygląda pranie i suszenie ubrań.

Dziękuję
latonio
Posty: 4
Na forum od: 14 mar 2016 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: latonio »

Pranie było poruszane. Można też uprać w misce, którą "wypożycza" się u Pań pielęgniarek. Suszenie na kaloryferach i oknach. Można pokombinować z własnym sznurkiem. Są gniazdka przy łóżkach.
Franek-Sztajn007
Posty: 1
Na forum od: 24 lip 2017 21:21

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Franek-Sztajn007 »

Autor tego wątku powinienes pojechać do Choroszczy albo dla mniej zirientowanych do Tworek a nie do Augustowa .
zbigniew150560
Posty: 3
Na forum od: 19 lip 2021 15:56
Oddział NFZ: Śląski

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: zbigniew150560 »

Witam .Przeglądając portale natknałem się na wpis odnosnie pobytu w Procardi w Augustowie( tomik 215 )i mam zupełnie odmienne zdanie z pobytu na rehabilitacji.Może zacznę moja historię od początku a więc w 2018 roku zdiagnozowano u mnie ciężką niedomykalność zastawki mitralnej co kwalifikowało się do operacji w trybie planowym oczywiscie brałem leki byłem na zasiłku rehabilitacyjnym nie nadawałem się do pracy .Z wielkimi obawami lekarz orzecznik ZUS skierował mnie na rehahilitację we wrześniu 2019 roku do Procardi w Augustowie .Był to mój pierwszy wyjazd w życiu na rehabilitację ,pojechałem tam pociągiem po przyjeżdzie byłem miło zaskoczony szpital w otoczeniu lasu ,jeziora spokojna miejscowość bez przemysłu to mi już pasowało.Zakwaterowano całą naszą grupę na jednym piętrze w sali mieszkało po dwie jak w moim przypadku albo trzy osoby.Sale zawsze czyste jak zresztą cały szpital.Dzień zaczynał się od pomiaru cisnienia ,śniadanie no i rozkładem zajęć poszczególnych grup a było to rowerek zazwyczaj na samym początku, ćwiczenia gimnastyczne na sali ,ćwiczenia na siłowni i owszem chodzenie po schodach a na zewnątrz Nord Woking,oraz spacery w lesie , ćwiczenia relaksujące oraz wykłady bardzo pouczające odnośnie diety oraz stylu życia z chorobą serca. Zdałem sobie sprawę jak dużo zależy od samego siebie żeby poprawić swoje zdrowie w czasie wolnym po południu codziennie chodziłem nad jezioro popływać a co niedziela po śniadaniu z buta zwiedzać okolice Augustowa ,Studniczna (około 8km).Jeżeli chodzi o wyzywienie to dla mnie smaczne i wystarczało mam nieco nadwagi w moim przypadku było zbawienne zgubiłem parę kilogramów.Jest nie prawdą ze nie mozna było wychodzić po wypisaniu w książce do 22.00 bez problemu.Telewizor był na sali owszem za opłatą ale nigdy nie oglądałem bo nie po to tam przyjechałem.Myslę że taki turnus tworzą ludzie a w moim przypadku byli super a malkoltenci zawsze sie zdarzają jak i w życiu.W moim przypadku praca tych młodych rehabilitantów nie poszła na marne za co chciałbym Podziękować Po zakończeniu turnusu i podsumowaniu mojego stanu zdrowia nastąpiła znaczna poprawa co dało możliwość przywrócenia do pracy.Może to zabrzmi banalnie ale nawet takie chodzenie po schodach ma wpływ na nasze zdrowie .Jeżeli ktoś chciałby podładować swoje akumulatory pod nazwą ZDROWIE to goraco polecam Polcardia w Augustowie odrobina od siebie zangażowania a zapewniam że każdy wróci w pełni naładowany i zadowolony .Przy okazji chciałbym Pozdrowić personel Panie sprzątające na kuchni ,pielęgniarki ,rehabilitanci ,lekarzy Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: andrzej1955 »

Witam, Zbyszku wielka szkoda że dopiero po 2 latach opisujesz swój pobyt w Procardi, zapewne zdajesz sobie sprawę że ta opinia ma się nijak do teraźniejszości ,bardzo cieszy fakt że planowana operacja kardiologiczna nie jest Ci już potrzebna , wróciłeś do pracy i czujesz się dobrze, Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ