procardia nie polecam wręcz odradzam

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Hajan
Posty: 3
Na forum od: 05 sie 2013 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Procardia 12.10.-04.11.

Post autor: Hajan »

Po przeczytaniu powyższych postów wybieram się pełen obaw. Baza rehabilitacyjna niezwykle skromna, przynajmniej na stronie internetowej. Ocenię po pobycie. Jadę autem z Warszawy, mogę kogoś zabrać.
zoja52
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2013 21:26

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: zoja52 »

byłam w procardii w maju b.r. Zostałam uprzedzona przez swojego lekarza, że to nie sanatorium, ale szpital z oddziałem rehabilitacji. Po przeczytaniu Waszych postów byłam pełna obaw. Na miejscu mile się rozczarowałam.
jedzenie nie najgorsze, posiłki różnorodne, choć nieco tłuste i słone, jak dla osoby na diecie. 3 sklepy spożywcze w pobliżu, więc to żaden problem. Ordynator i cała kadra lekarska bardzo w porządku. Rehabilitanci super. W ciągu 4 tygodni wydolność mojego serca poprawiła się dwukrotnie. Jestem bardzo wdzięczna całemu zespołowi, nadal uprawiam ćwiczenia, których się nauczyłam w Augustowie. Tak dużo postów o odpłatnym tv. Ja nie pojechałam oglądać telewizję, ani na wieczorki zapoznawcze. Zresztą, można było wieczorkiem wyskoczyć do pobliskiego sanatorium i tam potańczyć do woli. Atmosferę tworzą kuracjusze. Trafiłam do fajnej grupy. Razem ćwiczyliśmy, a wieczorkiem po zajęciach obowiązkowo musieliśmy zaliczyć spacer pięknymi alejkami wzdłuż jeziora. Poprawiłam kondycję i fizyczną i psychiczną. Chętnie pojechałabym do procardii jeszcze raz.
gosiaczek 125
Posty: 4
Na forum od: 15 sie 2013 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: gosiaczek 125 »

Czy ktoś może mi napisać jak dojechać z Warszawy do sanatorium PROCARDIA w Augustowie.Oczywiście mam na myśli PKS lub pociąg ,ponieważ jadę pierwszy raz i nie wiem jak mam szukać połączeń.Jeśli ktoś był w tym sanatorium nie dawno proszę napisać co jest potrzebne,jakie ubrania itp. czy trzeba wziąć ze sobą czajnik bezprzewodowy ,żeby się napić kawy ??? .PROSZĘ O POMOC !!! Z GÓRY DZIĘKUJE .
zoja52
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2013 21:26

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: zoja52 »

Należy wziąć ze sobą trochę ubrań sportowych typu t-schirt, spodenki, dres na zmianę. Bieliznę można uprać. Dużego prania suszyć nie ma gdzie. Kaloryfery w pokoju przy otwartym oknie muszą wystarczyć jako suszarnia. W łazienkach tylko prysznic, umywalka i kibelek, więc przyda się miska do prania, ale można ją kupić na miejscu. Czajnik jest ogólnodostępny dla pacjentów na każdym piętrze, więc to nie problem. Kubek można mieć swój lub pożyczyć ze stołówki. Pokoje są 2 i 3-osobowe, w każdym pokoju łazienka. Swoje rzeczy trzyma się głównie w walizce, szafy są malutkie. Można zabrać dodatkowe ze 2 wieszaki na ubrania. W sobotę i niedzielę jest dużo czasu wolnego, więc można wziąć jakieś ciuchy "kościołowe". Obowiązkowo kapcie. Podłoga jest jasna, sprzątają tam kilka razy dziennie i trochę głupio chodzić ciągle w butach. Gimnastyka na sali jest na materacach na bosaka lub w samych skarpetkach. Tenisówki są przydatne tylko na rowerki stacjonarne lub na spacery w terenie. W maju był bardzo przydatny płyn na komary, nie wiem jak jest teraz. Na miejscu te specyfiki są bardzo drogie. Mi się sprawdził firmy bros płyn dla dzieci taki różowy.
Hajan
Posty: 3
Na forum od: 05 sie 2013 13:41
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Hajan »

Sporo ludzi jeździ, pisz ą tylko kumaci, którzy chcą się podzielić swoimi uwagami. "Młodzież" w słusznym wieku" olewa opiniowanie. Uważają, że już więcej tu nie trafią etc. Jednakże każde zdanie za/przeciw pomaga innym. Pokolenia się uczą. "No body is perfect". Kilka negatywnych opinii i kolejnego kontraktu dla tego ośrodka już nie będzie...
zoja52
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2013 21:26

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: zoja52 »

Zapaleni wędkarze mogą zabrać sprzęt do łowienia. Szpital jest parę kroków od jeziora. Jest duże molo. Parę kroków dalej jest plaża miejska i kolejne molo. Niektórzy kuracjusze mieli własne rowery. Są też wypożyczalnie. Piękne ścieżki rowerowe nad samą wodą wybudowane za unijne pieniądze, obok ścieżki spacerowe, co parę metrów ławeczki. Piękna okolica, warto pozwiedzać. Tęsknię za tymi wspaniałymi widokami. Pozdrawiam serdecznie przyszłych kuracjuszy.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Zosia »

Do Gosiaczek 125.
Z Warszawy do Augustowa dojedziesz bez przesiadek autobusami PKS jadącymi do Suwałk. Najlepiej 15,30 z W-wa zach w Augustowie będziesz 20,30 lub prywatną linią Żak 13,30 (jedzie z lotniska a zatrzymuje się na zach nieco niżej dworca tam gdzie stają prywatni) na miejscu jest o 17,40 . Bez przesiadki byłby z pewnością jeszcze jeden a może nie tylko ale dojeżdża późno na miejsce. Wprawdzie nie do Augustowa ale zdaża mi się korzystać z tej linii. Pozdrawiam :)
gosiaczek 125
Posty: 4
Na forum od: 15 sie 2013 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: gosiaczek 125 »

Do Zosi
Dziękuję za pomoc, ale już się dowiedziałam ode mnie bliżej mam dworzec PKS Stadion i jest bezpośredni do Suwałek. Ile pani wydała tam mniej więcej, bo nie wiem jaką kwotę pieniędzy przygotować :D
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: Zosia »

Witam! Ten autobus i ja polecam Stadion -wschodnia to kolejny przystanek a co do kasy.........to ja w Procardi na turnusie nie byłam :) ale ponieważ znam to miejsce i okolice to myślę że mniej niż gdzie indziej :lol: Szkoda, że z rozrywką tam kiepsko :( potańczyć tylko w Budowlanych a jak tam jest to kwestia gustu ale " gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma " :D Pozdrawiam .
Mojej koleżanki mąż w poniedziałek do Procardii jedzie po raz drugi w tym roku i dla niego tam jest ok . Życzę byś i Ty wróciła zadowolona.
gosiaczek 125
Posty: 4
Na forum od: 15 sie 2013 11:13
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: procardia nie polecam wręcz odradzam

Post autor: gosiaczek 125 »

Mam taką nadzieję,że wrócę zadowolona z turnusu. :) i trafi mi się fajna grupa.Bo jak czytałam posty to cała kadra w porządku ( to super),okolica piękna z opisu, aż chce się jechać :lol:
Czy wiadomo w jaki sposób przydzielają pokoje?,a może kto pierwszy to lepszy? czy nie ma znaczenia.POZDRAWIAM
ODPOWIEDZ