Medikur w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: basiat »

Dzięki nietuzinkowa, to juz jest jakas konkretna informacja :kwiat:
Awatar użytkownika
teśka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1491
Na forum od: 29 paź 2011 19:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: teśka »

Hmmm...
Mam nadzieję, że będą pojawiały się tu jakieś nowe, ciekawe wpisy :)
Też będę miała to "szczęście" przebywania w tym roku w tymże ośrodku ;)
Pozdrawiam :kwiat:
baletnica5
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 14 sty 2015 13:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: baletnica5 »

Witaj Teśka :kwiat: ja tez mam to "szczęście" tam się pojawić.Piszę szczęście bo już tam 3 lata temu byłam .Jeżeli coś chcesz bliżej wiedzieć to chętnie odpiszę. :) A kiedy Ty się tam wybierasz?
agnieszka68
Posty: 1
Na forum od: 28 mar 2015 10:58
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: agnieszka68 »

ja też mam termin pod koniec lipca ,jeśli ktoś też proszę o kontakt jestem z centralnej Polski może razem pojedziemy ? :D
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: aqula »

Wróciłam właśnie z Etny ... Hotel sam w sobie ok ... Panie na recepcji różne ...Obiekt położony jest w bardzo dobrej lokalizacji. Przydział pokoi pod względem wieku i zawodu. Pokoje dwu - trzyosobowe , jedynki dla "gości specjalnych". Dwójki małe przerobione z trójek na dwójkę i jedynkę. Trójka jest olbrzymia, dodatkowo w trójce znajduje się albo wersalka, albo sofa. Na wyposażeniu pokoju telewizor, czajnik bezprzewodowy, szklanka czyli taka podstawa.
Jeśli chodzi o lekarza to trafił mi się bardzo młody i sympatyczny Pan Doktor, który spytał mnie jakie zabiegi mi pomagają i takie też przepisał... Baza zabiegowa na miejscu, poza basenem, ale na szczęście do Bałtyku nie jest daleko więc spacerkiem można było sobie iść :) Rehabilitanci sympatyczni chociaż czasami dziwni, ale każdy jest tylko człowiekiem.. Pokoje niby sprzątane codziennie...Na pytanie czy Pani mogłaby dzisiaj posprzątać odpowiedź była... " może później" ...Pościel wymieniana po uprzednim zgłoszeniu do recepcji, ręcznik wymieniany tylko raz w trakcie turnusu, więc warto wziąć swoje ręczniki.
Co do jedzenia ...śniadanie 8, obiad 13, kolacja 17.30 ... śniadania mało urozmaicane ... chleb, wędlina, jakiś serek, czasami twarożek , pasta jajeczna lub jajka czy paprykarz.. mleko z płatkami i dżem co kilka dni ...jak dla mnie bez szału...często wychodziłam ze śniadania głodna ... Obiady ...zupy pyszne - nie ważne jaka zupa, każda była pyszna ...na drugie danie najczęściej ziemniaki do tego surówka i jakieś mięsko ( schabowy, filet z kurczaka, mielone , czasami jakaś potrawka z kurczaka) , w piątek ryba .. Jak nie było ziemniaków to dawali ryż, kaszę lub pyzy... Na obiady nie narzekam, bo można było się najeść, poprosić o dokładkę jak ktoś chciał. Do kolacji zawsze był jakiś dodatek , więc także można było zjeść i wytrzymać do rana ( chociaż czasami ciężko bywało i czasami było trzeba wyjść na drugą kolację...
Na 11 piętrze Panorama Cafe z super barmanką Manuelą ...duży taras widokowy...zachody słońca są cudowne...
Co do samego miasteczka, to mnie nie zachwyciło ... w szczególności plaża ... tak syfiastej plaży, z petami, szkłem nie widziałam nigdzie.. i te mewy ...
Na tą chwilę to wszystko ... jak coś to pytajcie ...
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: aqula »

darek pisze:Czyli mniemam ,że Panie recepcjonistki ;) Nadal sa TOLERANCYJNE dla osób powracających z ostatniego zabiegu.
Z odległych miejsc ..San, Verano
Nie tak jak ma to miejsce w innych osrodkach .
22,00-ZAMYKAMY ośrodek idziemy spać a kuracjusza opieprzamy :cry:
I delikwent ma już przerabane bo spóźnił się ...
Tak, tak.. wyszłam ze znajomymi na spacer i do sklepu .. doszliśmy do Etny 22.20 ... no i "przemiła" Pani na recepcji nas spisała ... Śmiech na sali .. Na szczęście jest drugie wejście ... chociaż zamknięte od dworu, to można poprosić kogoś żeby zszedł i otworzył drzwi od wewnątrz :)
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: aqula »

Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: Cypis »

Właśnie wróciłam z sanatorium Medikur w Kołobrzegu, więc na świeżo chcę się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Na pobyt w Medikurze zostałam zaproszona przez ZUS :)
Ośrodek jest ładny, w miarę zadbany, chociaż firanki, zasłonki i okna wiele pozostawiają do życzenia...Panie pokojowe mają zbyt dużo do pracy, żeby to zauważyć. Są bardzo miłe, ale chyba jest ich trochę za mało na tak duży obiekt. Przy wejściu do budynku, w recepcji, napotykamy na recepcjonistkę, recepcjonistę. Wszyscy są bardzo mili, oprócz jednej z pań, która mam wrażenie, nie lubi swojej pracy. Nie dość, że mówi niewyraźnie, to odpowiada z taką łaską, że gość może myśleć, że ta pani jest w pracy za karę.
Pokój w którym byłam, mieści się na samym końcu korytarza. Jest bardzo duży, trzy osobowy. W pokoju jest: telewizor, trzy szklanki, czajnik elektryczny. Przy każdym łóżku znajduje się stoliczek nocny, na którym stoi lampka. W pokojach nie ma kaloryferów, są nawiewy nad wejściem. Problem z suszeniem prania, można załatwić, wypożyczeniem suszarki w recepcji...kaucja 20 zł.
Posiłki są bardzo treściwe i smaczne. Kelnerki i kelnerzy zwinnie uwijają się między stolikami. Ja, ani koleżanki z pokoju, nie dokupowałyśmy jedzenia. Wystarczyło :)
Pierwszy raz podczas mojej kariery sanatoryjnej, spotkałam się z tak profesjonalnym podejściem do pacjenta przez lekarzy, pielęgniarki i ekipę fizjoterapeutów i rehabilitantów. Wspaniali ludzie...każdy pacjent czuje się, jakby był najważniejszy. Pozdrawiam Ich bardzo serdecznie. :kwiat: :serce:
Niestety w Medikurze, życie po zabiegach zamiera...nie dzieje się nic. Brak rozrywki dla pacjenta. Mają dużo miejsca, ale nikt nie pomyślał, żeby wstawić chociaż stół bilardowy itp. :(
Fajfy, są codziennie w Ikarze, a dancingi w każdym innych ośrodku niż Medikur. O przepraszam, są tam potańcówki, ale przede wszystkim są one dedykowane Niemcom.
Około godziny 23:00 radzę zamykać drzwi na klucz i w miarę cicho siedzieć w pokoju. O tej godzinie po korytarzu spaceruje Pani Pielęgniarka, która ma prawo wejść do pokoju i rozgonić towarzystwo :)
Ważna info dla tych, którzy lubią się spóźniać. W razie czego zawsze można poprosić współspacza, o otworzenie drzwi, które działają na zasadzie: wyjść możesz, ale nie wrócisz. Znajdują się przy stołówce. :)
Chyba napisałam o wszystkim, w razie czego proszę pytać. Nie odpowiem na pytania odnośnie parkingu...przyjechałam autobusem. :)
Życzę wszystkim miłego pobytu. :kwiat:
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: Cypis »

Mój pokój :)
Załączniki
1.jpg
Cypis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 285
Na forum od: 18 lis 2015 23:38
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: Cypis »

Cd..
Załączniki
20160219_154922.jpg
ODPOWIEDZ