Medikur w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
misiaczek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 03 sty 2013 23:17

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: misiaczek »

Witam !
Czy ktoś wybiera się na turnus od 20.02.2014r do Medikur (Etna) w Kołobrzegu? Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
kozek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 06 sty 2014 22:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: kozek »

Witam! Mam ten sam termin wyjazdu.Teraz niewiem czy brac blokady z przeciwbolowego a wizyte mam 8 stycznia....... :?
Awatar użytkownika
kozek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 06 sty 2014 22:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: kozek »

Mam ostre bole a do 20.02 daleko...a po blokadzie nie beda odczuwalne efekty,jak zadziała.....ta blokada
Awatar użytkownika
kozek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 06 sty 2014 22:41
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: kozek »

Efekty zabiegow rehabilitacyjnych......
megi30
Posty: 1
Na forum od: 09 sty 2014 09:47
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: megi30 »

Ja również mam termin na 20.02 .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: ewiko »

Blokady nie zawsze dają pożądane efekty. Nie każdy organizm na nie reaguje. Na Twoje wątpliwości z pewnością odpowie kompetentny lekarz....... pozdrawiam i skutecznej rehabilitacji życzę.
Tina20
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 03 gru 2013 17:53

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: Tina20 »

Witam ponownie . od 27.01. nikt nie jedzie ? Może odezwie się ktoś ko jest obecnie :P
an55
Posty: 4
Na forum od: 16 sty 2014 14:09
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: an55 »

Ja wybieram się do MEDIKUR w Kołobrzegu od 5.05.14r...Bardzo mało jest informacji o tym sanatorium..Proszę o info osoby, które tam juz były, czy są ZADOWOLONE z pobytu..... :?:
maglop
Posty: 2
Na forum od: 15 sty 2014 19:43
Staż sanatoryjny: 1

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: maglop »

Witam, własnie jestem na pierwszym turnusie zusowskim w Medikurze. Dawniej sanatorium funkcjonowało pod nazwą Weneda - jeszcze naklejki na drzwiach hotelowych zostały. Przyjechałam rehabilitować rękę po złamaniu kości ramiennej i myślałam, że cudownie mnie tu uleczą. Nic bardziej mylnego. Na pierwszej gimnastyce indywidualnej pan rehabilitant poinformował mnie że zna się tylko na kręgosłupie lędźwiowym i nie potrafi mnie rehabilitować. Po interwencji u pielęgniarki, ordynatora i kierowniczki bazy zabiegowej coś tam doczytał choć chyba niezbyt dokładnie, bo zdarzało mi się krzyczeć z bólu Po tygodniu męki, z obawy o większą krzywdę zrezygnowałam z ćwiczeń. Ogólnie mam wrażenie, że są to specjaliści od podwiązywania, im więcej linek tym lepiej. To tak w ramach ostrzeżenia. Reszta obsługi bez zastrzeżeń. Polecam zdecydowanie basen pomimo tego, że w sąsiednim ośrodku ale warto.
Wizyty lekarskie trzy razy w turnusie po 3 minuty na pacjenta - żeby się za długo nie rozgadać.
Pokoje to jak kto trafi. Ja mieszkam w jednoosobowym przerobionym na dwójkę, więc troche klaustrofobiczny klimat. Ale są też duże apartamenty.
Porcje żywieniowe raczej damskie ale głodna nie chodziłam. Czasami trzeba było coś przegryźć po kolacji bo od 17:30 do wieczora daleko.
A i bym zapomniała o zbiorowej hipnozie jaką są treningi relaksacyjne. Na pierwszych zajęciach jeden z panów tak się zrelaksował, że zasnął :D
Obowiązkowy punk programu to wieczorki na 11 piętrze.
To chyba tyle. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Medikur w Kołobrzegu

Post autor: Selene »

Maglop :kwiat: serdecznie witamy na forum :)

W jakim ośrodku jest basen :?: Czy w pokojach jest wi-fi :?: Czy wieczorki na 11 piętrze są codziennie z muzyka na "żywo" :?:

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ