Sanatoria ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: Felice »

kruszynka Polanica jest takim typowym kurortem,deptak,park,powietrze i woda do picia.Przepiękna miejscowość,klimatyczna,ale dla mnie ....za ciasna :) Byłam,ale tak na góra dwa tygodnie (ale to ja). Kotlinę Kłodzką znam jak własną kieszeń,więc jako miejsce wypadowe dla mnie też już nie jest aż tak atrakcyjna.Jeżeli ktoś nie zna tego regionu,tu polecam.Ba tak w samej Polanicy to spacerki po deptaku i parku.No i te same atrakcje co w pozostałych miejscach....kawiarnie,wieczorki,fajfy itp. :lol:
Zapomniałam o największej letniej atrakcji - kolorowej fontannie. [link]
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014 13:20 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto link
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: forumowicz »

Alice dzięki :) nie to nie pojadę jade tam gdzie jest większa przestrzeń ;) :lol:
Anulka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 26 paź 2012 13:22
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: Anulka »

Kruszynko, byłam w Kołobrzegu i Polanicy, i powiem, że następnym razem wybieram tylko góry. Miejscowość urocza, zabrakło weekendów na zwiedzenie okolicy. A zabiegi w Wielkiej Pieniawie, szczególnie ćwiczenia na basenie i gimnastyka na siłowni to po prostu rewelacja. Popołudnia wypełnione zabiegami, ale i tak zawsze była chwila aby pójść na spacer i do kawiarni (Mała czarna na deptaku-> pyszna kawa i czekolada na gorąco z malinami i mrożona). Balety w Merlinie też zasługują na duży plus, ale najważniejsze to ludzie których miałam przyjemność poznać :kwiat:. Gorące pozdrowienia dla 3 forumowiczów, Baby, Zybiego i Nowego :serce:
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: forumowicz »

Witaj Anulka :) też lubie góry ,o dziwo pokochałam góry a zaczęło się parę lat temu w Wetlinie i wejściu po raz pierwszy na Tarnicę ;) :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: sztani »

Gratuluję sprawności Kruszynko . Na Tarnicę 8-) Góry to góry morze mam na co dzień :D :D :D
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: forumowicz »

Tarnica nie jest taka wysoka i o dziwo to był mój pierwszy w życiu raz :o :lol: i beż żadnego wcześniej przygotowania .Naprawde nam na to swiadków .jedyna rzecz jaką wczesniej zastosowałam to 2 miesiące fajnych lekkich ćwiczeń na siłowni szczególnie bieżnia (szybki chód) i orbitrek i rowerek :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: violet58 »

violet58 pisze:Zależy kiedy to było ;) Ja w 2012 dostałem do wyboru Ustroń, Szczawno lub Kudowę, a rok później był to już Inowrocław, Ciechocinek i Nałęczów.
Ale jak już wcześniej pisałem w Nałęczowie były osoby z Dolnego Śląska,okolic Jeleniej Góry, skąd znacznie bliżej do Ustronia, Kudowy czy Szczawna.
Wiele zależy od schorzenia i lekarza orzecznika. Sprawdzę to za niespełna dwa tygodnie :) :D :lol: to napiszę.
Obiecałem to napiszę.... :(
Niestety zdaje się potwierdzać reguła, że ZUS wysyła coraz bliżej.... Właśnie jestem po komisji i do wybór zawężony jeszcze bardziej, tylko Ciechocinek i Inowrocław :( :evil:
No cóż nigdy nie byłem mocny w tańcach ludowych, ale latem sprawdzę się w Inowrocławskim Kujawiaku ;) :D
Jak tak dalej pójdzie, to skończy się rehabilitacją ambulatoryjną w miejscach zamieszkania :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
henio
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 lut 2014 23:41
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: henio »

Gdzie jest dobre sanatorium ZUS na kręgosłup .Bo chcę pojechać ale się nie orientuję .Dziękuję za każdą informację.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: eluunia »

Witaj Heniu ...jeżeli wyśle Cię ZUS to w obrębie 200 km od miejsca zamieszkania ...zobacz na mapie gdzie kieruje ZUS tam jest zaznaczone jakie schorzenia są leczone w danym sanatorium ..pozdrawiam
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Sanatoria ZUS

Post autor: nika7 »

Witam
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Wami , ponieważ sama niedługo pojadę do sanatorium z ZUSu, dostałam kilka propozycji do wyboru i wcale nie były to miejsca najbliższe mojego miejsca zamieszkania, ja wybrałam Polańczyk czyli ok 300 km od domu. Wiele zależy od tego gdzie akurat są wolne miejsca w danym terminie . :D
ODPOWIEDZ