Wieniec-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: yona »


Osobom, którym nie chce się pisać, polecam przypomnieć sobie jak to same szukały informacji :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: ewasz »

Witaj yona :kwiat: :kwiat:
Jak sama widzisz czasami tak to wygląda niestety ;)
Dużo ogląda, czyta ale nie pomaga a ja z takim postępowaniem nie mogę i nie chcę się zgodzić :roll:
Nie rozumiem takich ludzi, którzy wiedzą a nie podzielą się swoimi doświadczeniami :roll:
Po co więc tu wchodzą :?: Sensacji szukają :?: Nie rozumiem :twisted:
Pozdrawiam :kwiat:
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: beti4514 »

Witam ,byłam w Wieńcu dwa lata temu więc nie mam świeżych informacji ale tyle co wiem chetnie opisze . Jest to faktycznie tylko mały kompleks sanatoryjny . Zabiegi sie odbywają w zakładzie przyrodoleczniczym gdzie trzeba było dochodzic ja byłam wczesną wiosną więc hmm nie było zawsze ciepło . Basen był tyle co otwarty więc czyściutko szatnie nowiutkie , ogólnie zabiegi oki personel też przyjazny . Pani doktor bardzo miła i przychylna sory ale nie pamiętam nazwiska :(. Sklep i mały lokalik gastronomiczny nie opodal i właściwie wszystko . Do Włocławka ok 6 km mozna było rowerem pojechać jest ścieżka rowerowa no i rower wypożyczyć . Jeżdżą autobusy dość często . Są dwa lokale bary jeden na dole w Hutniku a drugi gdzies dalej ale też nie pamietam .Za to jest mnóstwo przestrzeni na spacery ,piękne lasy . Jesli chodzi o wyzywienie heh było ok. czyli dosć dużo ale mnie nie wiele potrzeba więc trudno na mojej opinii polegac ,może zbyt monotonne i za dużo makaronu w różnym kształcie. Jesli chodzi o telefon to w plusie był dobry zasięg . Najbardziej był uciążliwy hałas w trakcie zabiegów ,bo w tym czasie remontowany był budynek z zewnatrz . Pozdrawiam i zyczę miłego pobytu :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: Atina »

Dorzucę kilka słów do Beti spostrzeżeń z przed dwóch lat. Postanowiłam odwiedzić Wieniec osobiście byłam tam wczoraj zapach lasu sosnowego powala :)
Nie będę się powtarzać remonty budynków na zewnątrz są zakończone ,trwają prace drogowe wokół obiektów.W trakcie budowy jest olbrzymi obiekt sanatorium na 800 osób ! Miał być oddany w styczniu teraz kolejny termin wrzesień ,ale to raczej wątpliwy termin-budynek bardzo efektowny :) wokół tych obiektów jest park -kwiatowy pięknie zrobiony jeszcze nadal projektowany,stylowe ławki ,alejki bardzo ładne :)Byłam pod wrażeniem parku,ale coś jeszcze otóż do wszystkich obiektów sanatoryjnych przechodzić się będzie łącznikiem- tunelem pod parkiem/ogrodem....widok niesamowity dla mnie.Jeśli ktoś lubi las ,spacery,spokój to bardzo dobre uzdrowisko.Osobiście jestem mile zaskoczona tym miejscem :)
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: yona »

nie chcę aby to zabrzmiało złośliwie ale las... to jest w wielu miejscowościach bez nazwy uzdrowisko :lol: Bardziej mnie interesuje czy dochodzenie na zabiegi dla osoby starszej nie jest uciążliwe? Bo te tunele to rozumiem przyszłość? Czy zabiegi są dobierane odpowiednio i ustawiane w ciągu tak aby nie dochodzić po kilka razy dziennie?
Jakie są zabiegi na miejscu czy jest pływalnia, grota solna , jakie masaże . A przede wszystkim czy te budowy o których piszą forumowicze nie są uciążliwe (hałas, błoto itp) dla kuracjuszy. Znalazłam coś na forum pomorska, ale za dobrze to nie brzmi :roll: :(
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: Atina »

Napisałam kilka zdań o tym co widziałam :) informacje uzyskałam w recepcji.
Skoro jest budowa to i jest hałas...zazwyczaj.
Pozdrawiam :)
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: yona »

Zdaję sobie sprawę, ze każda opinia jest subiektywna i to co podoba się jednemu nie odpowiada innemu :lol: ale ciekawość rzecz ludzka :oops: , też pozdrawiam
beti4514
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 166
Na forum od: 13 wrz 2013 21:39
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: beti4514 »

Witam ,na zabiegi trzeba było chodzic kilka razy dziennie, ale jest tam taki pokój wypoczynkowy gdzie można było poczekac,polezec (rzadko kto korzystał ) Na miejscu ja byłam w Hutniku była tylko sala do ćwiczeń ,masaży ,i zajęcia z psychologiem przy muzyce . Jesli bedzie ciepło w okresie letnim to można sobie chodzic w tą i z powrotem,ale zimą to dla mnie choć nie jestem osobą starszą ...raczej nie ciekawie .
rafre
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 cze 2012 11:05
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: rafre »

Niedawno przejeżdżałem przez Wieniec Zdrój. Budowa trwa nadal i potrwa jeszcze dość długo - raczej do końca roku nie ma co się spodziewać końca. Telefony - cóż to miejsce jest specyficzne dla każdego z operatorów - trzeba szukać zasięgu, ja mam dwóch i w Orange i w Plus i kiedy ktoś dzwoni do mnie w czasie mojej przejażdżki w tamtym kierunku słyszy często "abonent poza zasięgiem". Potańcówki - są dwa lokale na świeżym powietrzu w obecnej chwili, czasami słychać muzykę jednego w drugim. Do miasta spacerek proponuję ścieżynkami leśnymi. Okolica przyjemna dla tych którzy cenią sobie leśne spacery w ciszy.
Pozdrawiam.
tooo
Posty: 1
Na forum od: 24 cze 2014 16:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wieniec-Zdrój

Post autor: tooo »

Witam

Byłam w tym sanatorium rok temu , niestety nie mogę nic dobrego napisać o tym sanatorium warunku mieszkaniowe okropne iście lata 70 te
baza zabiegowa w sąsiednim sanatorium a ze byłam jesienią i pogoda nie była słoneczna z zabiegów trzeba było chodzić w deszczu,Baza rozrywkowa
do niczego, a wokoło tylko lasy i lasy nie polecam tego miejsca
ODPOWIEDZ