Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
lucjan
Posty: 1
Na forum od: 25 gru 2008 12:06

Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: lucjan »

Witam ! Wszystkich wybierających się do Sanatorium w Dusznikach Zdroju chodzi tu konkretnie o Zimowita a stara nazwa która tam jeszcze widnieje to [Sanatorium Kolejowe] Chciałbym przestrzec przed warunkami jakie tam są a są naprawdę opłakane jak na dzisiejsze warunki i możliwości ! Tam liczy się tylko żeby jak najwięcej zaoszczędzić kosztem kuracjuszy ; Od co najmniej 10-ciu lat nie malowano ,płytki położone byle jak które już oczywiście odpadają, futryny w łazienkach pordzewiałe które oczywiście znajdują się na korytarzach ! Oczywiście są i w pokojach dwu osobowych ale tylko dla osób przyjeżdżających prywatnie,telewizja 2telewizory z dwoma programami odbiór jak z przed 30laty [jeśli ktoś chce tv w pokoju to za turnus musi zapł.30zł za postawienie samochodu na terenie 63zł kart parkingowych dla inwalidów się nie toleruje !Jak ktoś postawi na ulicy wybijają szyby i okradają był taki wypadek,oczywiście teren nie jest zamykany na noc Oprócz drzwi wejściowych do budynków,Rozrywki ZERO jeden wieczorek zapoznawczy na początek też nieudany,ponieważ grajek gubił rytm nie umiąc w ogóle śpiewać, Były wyjazdy na wycieczki [bo to jeszcze komuś przynosi zysk] Ale wte same miejsca jak w innych Sanatoriach !A teraz o wyżywieniu racje głodowe kto był głodny musiał iść do sklepu ale do Centrum miasteczka gdyż na miejscu był maluśki kiosk w bramie ale zamknięty A te sklepy najbliższe to każdy omijał ceny astronomiczne [sklepy jednej rodziny ? ] Wrócę jeszcze do wyżywienia nie dość że maluśko to w dodatku niesmaczne tylko dużo pieprzu surówki ze słoików a na popicie kompot z galaretki w proszku proszę sobie resztę wyobrazić ! Masła do chleba wystarczało tylko na jedną kromkę ,a i chleba pod wydziałem trzeba było po stołach szukać czy gdzieś zostało ??? No i oczywiście do tego pobytu trzeba było dopłacić ROZPACZ ! Jedno tylko mnie cieszyło zabiegi otrzymałem jakie chciałem i obsługa bardzo miła za co im dziękuję :!:
ala
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 11 maja 2009 12:08

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ala »

Witam!!!! W lipcu br. wybieram sie do sanatorium Zimowit w Dusznikach na turnus rehabilitacyjny.Jestem przerażona opisem, że takie są warunki noclegowe i wyżywieniowe.Mam zarezerwowany pokój 3 osobowy z łazienką.Może ktoś inny był w tym sanatorium i napisze więcej? Pozdrawiam.
ag55
Posty: 1
Na forum od: 18 cze 2009 11:16

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ag55 »

Jeżeli chodzi o Sanatorium Zimowit to mam jedną a może nawet kilka rzeczy do powiedzenia, otóż wiem, że sanatorium nie jest nowo wybudowanym obiektem, natomiast cały czas są wprowadzane unowocześnienia, wiem, ponieważ sama byłam i widziałam, że systematycznie są wymieniane okna i meble, więc nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że od 10 lat nic się w tym obiekcie nie robi. Od roku trwają w Zimowicie prace, które mają na celu podniesienie standardów ów Sanatorium i wydaje mi się, że wszystkie prace zmierzają w bardzo dobrym kierunku. Fakt, że zmiany są dokonywane dopiero teraz świadczą o zaniedbaniach wcześniejszych właścicieli - władz. Jedzenie w Sanatorium jest smaczne, sama się o tym przekonałam w miesiącu maju 2009 roku, niestety nie każdego można zadowolić, zwłaszcza, że każdy ma inne potrzeby żywieniowe - ja nie narzekałam. Co do odbiorników to ja oglądałam już programy z kablówki :D więc nie ma na co narzekać. Personel bardzo grzeczny i sympatyczny, który zaraża uśmiechem i dobrym samopoczuciem. Pobyt w Zimowicie był bardzo udany, wróciłam wypoczęta i bez dolegliwości, które mi dokuczały. Jestem przekonana, że jeszcze tam wrócę. Zapraszam bez obaw.
elcia
Posty: 4
Na forum od: 22 cze 2009 11:36

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: elcia »

Pod koniec lipca jadę do tego sanatorium i jestem przerażona,Pani pisała o zarezerwowanym
miejscu w pokoju,otóż jadę z mężem i chciałam zarezerwować pokój,ale odmówiono,nie stosuje się podobno tego rodzaju rezerwacji,to jak w końcu jest z rezerwacją? :shock:
Prawdę mówiąc obawiam się tego wyjazdu,nie wiem ,która osoba pisze prawdę,ale mam wrażenie,że jednak Pan.Po powrocie opiszę wrażenia.Pozdrawiam.
ala
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 11 maja 2009 12:08

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ala »

Ślicznie dziękuję za pozytywne słowa o sanatorium Zimowit.Zgadzam się że takie warunki są w naszych w sanatoriach bo też byłam gdzie są apartamenty luksusowe i pokoje z lat 70 na skierowania NFZ.trwają remonty, meblowanie, Co do rezerwacji to odpowiadam że mam pokój 3 osobowy z łazienką ale ja będę na dwu tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.taki pobyt zalicza sie jako komercyjny.Przypuszczam że Pani ma skierowanie z NFZ i w związku z powyższym nie ma rezerwacji.Także stawka wyżywieniowa na skierowanie z NFZ jest 7 zł, a inna jest komercyjna.Serdecznie pozdrawiam.
elcia
Posty: 4
Na forum od: 22 cze 2009 11:36

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: elcia »

Witam Pani Alu!Czyli jak zrozumiałam dobrze,to jedzie Pani prywatnie,tak w takich przypadkach
faktycznie są równi i równiejsi.
Miałam okazję być w sanatorium w Lądku,tam były 3 kategorie,1-to wojskowi,2-to z NFZ,
a3-to z ZUS-u,różnice w traktowaniu tych grup były bardzo widoczne.
Serdecznie pozdrawiam,mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze. :) Pozdrawiam.
ala
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 11 maja 2009 12:08

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ala »

Pani Elu!!!Też miałam przyjemność być w sanatorium na skierowanie z NFZ i nie narzekałam na warunki lokalowe i wyżywieniowe.W Polanicy w Wielkiej Pieniawie w apartamencie 3 osobowym było OK.Przyjechałam w południe w dniu zakwaterowania.Ostatnio w Krynicy Górskiej w pokoju 2 osobowym bez łazienki bo przyjechałam wieczorem a lepsze po remoncie pokoje były już zajęte. Proponuję przyjechać w dniu zakwaterowania rano napewno będzie pani zadowolona z pokoju.Życzę dobrych zabiegów i miłego pobytu.Pozdrawiam.
elcia
Posty: 4
Na forum od: 22 cze 2009 11:36

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: elcia »

Pani Alu!Dziekuję ślicznie za informacje,ma Pani rację,przyjadę wcześniej.
Serdecznie pozdrawiam,jeszcze raz dziekuję,oczywiście miłego pobytu,proszę napisać jak
faktycznie było. :)
Punia
Posty: 4
Na forum od: 22 lip 2009 14:29

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: Punia »

Witam przyszłych kuracjuszy Sanatorium ZIMOWIT w Dusznikach.
Wszystkich wybierajacych się do tego miejsca przestrzegam. Nie wierzcie w informacje na stronie www. Warunki i oferta tam zamieszczona to fikcja. Właśnie wróciłam z tego Sanatorium. Poslużę się opisem ze strony www. która została zmieniona ( foto) 9.07.2009, prawdopodobnie tuż po spotkaniu kuracjuszy z Dyrekcją.POKOJE Z ŁAZIENKAMI I UMYWALKAMI - takich nie ma, z łazienkami jest kilka ale dla kuracjuszy komercyjnych. Wyposażenie : stare tapczaniki, kołdry ciężkie,śmierdzące,poduszki podobnie. Umywalki w pokojach na wysokości uda, bez parawanu. Ubikacje na półpiętrach bez umywalek. W budynku dwupietrowym przedstawionym na stronie www. łazienka jedna z trzema kabinami na parterze ( dla ok. 60 osób). LEKARZ po przybyciu bada ok. 5 minut ,nie czyta wyników badań, zapyta np. która część kręgosłupa boli bardziej górna czy dolna, albo bark prawy czy lewy, biodro prawe czy lewe i zaleca zabiegi na jedną część.Do zabiegów zaliczany jest rowerek i gimnastyka na materacu. Radia w pokojach są starego typu i często nie ma odbioru,podobnie z TV ( 4 programy za 30 zł)Parking płatny 63,- zł ,niestrzeżony bez gwarancji stałego miejsca.To może jenak ulec zmianie,bo trzech panów przez trzy dni wkopywało kilka słupków z numerami miejsc. POLE DO SIATKÓWKI - myślę że jest to plac zarośnięty trawą wokół którego stoją stare niemalowane od lat ławki z lat 70-tych. Trawa na placu została skoszona po interwencji kuracjuszy i przez nich zgrabiona. MIEJSCE DO GRILLA - tu chyba chodzi o tę kupę śmieci w kącie i stary podarty parasol podarowany przez kiosk z goframi. FAIFY - owszem coś takiego było, RAZ. W stołówce sanatorium po 25,-zł od osoby wspólnie z kuracjuszami z CHEMIKA. W rewanzu zaproszono nas na ognisko do CHEMIKA. Oni mieli kiełbaskę z grilla, a my dostaliśmy kije i musieliśmy smażyć w ognisku. Oni siedzieli na ławkach, a my na pieńkach drzew.
POSTANOWILIŚMY WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE I ZORGANIZOWALIŚMY NA ZAKOŃCZENIE TURNUSU GRILLA.WYCZYŚCILIŚMY ŁAWKI I STOŁY KUPILIŚMY KIEŁBASĘ,WĘGIEL I NACZYNIA JEDNORAZOWE. MUZYKA BYŁA Z SAMOCHODU, BO NIE CHCIANO NAM POŻYCZYĆ RADIA Z OTWARZACZEM CD. Następnym razem musieliśmy napisać oświadczenie że nie zniszczymy sprzętu i użyczono nam aczkolwiek z niechęcią.WYŻYWIENIE - to jest temat rzeka.... Menu powielane w cyklu tygodniowym. Brak urozmaicenia, porcje małe, składające sie z najtańszych produktów np.3 plasterki wędliny posypane szczypiorkiem, serek topiony (trójkącik) i plasterek masła. Zupy,owszem zjadliwe, ale trudno określić ich smak. Bardzo często jajko w sosie ( półtora) na drugie danie i surówka ze słoika. ŚWIEŻYCH SURÓWEK TAM NIE PODAJĄ. Trafia się czasem mizeria na jogurcie lub czymś podobnym. UWAGA !!! na kolację podają tam spalone, ociekające tłuszczem placki ziemniaczane lub racuchy. W dniu wyjazdu na śniadanie podano nam twarożek homogenizowany, DWA plasterki pomidora i masło. Nie otrzymaliśmy suchego prowiantu na drogę mimo iż wyjeżżając rano zostawialiśmy pozostałe posiłki do ich dyspozycji.
Życzę miłego pobytu ......
ala
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 11 maja 2009 12:08

Re: Warunki Sanatorium - Duszniki Zdrój

Post autor: ala »

Witam!!!!!
W lipcu br. byłam w sanatorium Zimowit w Dusznikach Zdroju.Jestem bardzo zadowolona z pobytu.Personel sanatorium bardzo grzeczny.Zabiegi na miejscu.Spokój.Warunki dobre jak za taką cenę da się wytrzymać i wypocząć 14 dni.Wyżywienie także dobre.A dla kuracjuszy którzy przepadają za serwowanymi dobrymi posiłkami i zabawą proponuję sanatoria komercyjne *** a nie Zimowit można sobie wybierać i płacić dużą gotówką.Dla przykładu proponuję.Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy.Tam obsługa nawet zaniesie bagaż do pokoju,porządkowy z ochrony przy windzie wita w drzwiach.Śniadania i kolacje wystawne szwedzkie stoły obiady serwowane do wyboru.Dlaczego Punia tak narzekasz?.Nie czekaj na skierowanie z NFZ tylko jedź komercyjnie będziesz super zadowolona ? Życzę dużo zdrówka po sanatorium.Serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ