Ciechocinek Wrzos

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bodzio18
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 11 kwie 2014 12:17
Staż sanatoryjny: 10

Ciechocinek Wrzos

Post autor: Bodzio18 »

proszę o opinie na temat Wrzos w Ciechocinku ,może ktoś wybiera się na turnus od 03.06. pozdrawiam
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Witam .Broniłem się przed Ciechocinkiem ale to co zobaczyłem i jak odpocząłem rozwiało moje wątpliwości. W Ciechocinku we Wrzosie byłem w 2011r. skierowanie otrzymaliśmy z żoną ze zwrotów termin decydował o tym a nie miejscowość przez nas wybrana.. Budynek był po generalnym remoncie dlatego myślę , że wiele nie mogło się z mienić chyba , że na jeszcze lepsze :D . Wrzos jest usytuowany z tyłu kościoła parafialnego no powiedzmy niedaleko niego jakieś 500 metrów . Dokładnie naprzeciw pałacu prezydenta Mościckiego. Sanatorium może pomieścić coś ponad 200 osób jest w zasadzie dwupiętrowy od frontu od strony parku można powiedzieć , że posiada 3 piętra wyposażony w w windy . Usytuowane nieopodal parku Sosnowego , oraz jednego z deptaków Ciechocińskich przepięknie udekorowanego kwiatami ( śliczne).Sanatorium jako budynek przypomina kształt litery Y, jest zadbany widać rękę gospodarza.
Przy wejściu zaraz znajduje się recepcja , oraz wejście na stołówkę. Na terenie ośrodka jest niewiele miejsc parkingowych ,ale wzdłuż ulic otaczających sanatorium nie brakuje miejsca by pozostawić swój samochód, zwracam uwagę by nie stawiać samochodu tuż przy wjeździe pod rosnącym dużym drzewem , gdy to zrobimy rano możemy nie poznać naszego samochodu będzie przypominało biedronkę w białe ciapki zrobionych przez tutejsze ptaki. Zabiegi wszystkie znajdują się w pod budynkiem , można na nie zjechać windą lub iść schodami. Gdy korzystamy z basenu można swobodnie na zabiegi mokre jechać w szlafroku. Pokoje w większości 2 osobowe , są podobno jedynki ale to raczej dla pełnopłatnych , chyba , że jest akurat wolny. Pokój w którym byliśmy z żoną nad samym wejściem na 2 piętrze z dużym tarasem krzesłami przyjmującymi również formę leżaka mokre rzeczy jest gdzie suszyć. Łazienka nowe wyposażenie , kabina prysznicowa wraz z umywalką lustrem oraz ręcznikami kąpielowymi.Papier toaletowy pod dostatkiem. Dwa tapczaniki stolik krzesła szklanki talerze i sztućce oraz obowiązkowy czajnik elektryczny. Pokój wyposażony w mała lodówkę w żadnym innym sanatorium lodówki nie spotkałem. Na dodatek telewizor oraz radio . Korzystanie z TV oraz radia bezpłatne. Pościel zmieniana jest na rzyczenie , sprzątanie w pokojach codzienne.Po za opłatą klimatyczną która jest opłatą gminną .Lekarz przyjmujący (mężczyzna ) sam pytał jakich zabiegów byśmy oczekiwali i takowe nam przepisał . Wszystkie zabiegi do południa czyli do obiadu potem wolne do wieczora.Personel grzeczny wyrozumiały możliwość przełożenia zabiegów oraz ich zmiany. W ośrodku barek klubokawiarnia z potańcówkami , muzyka to człowiek orkiestra śpiewający i grający.Sam Ciechocinek wypełniony kwiatami klombami nie można ominąć Term symbol Ciechocinka , akurat jak byliśmy były remontowane. Nieopodal Wrzosu wspaniały deptak z mnóstwem kwiatów oraz jedyną w Ciechocinku z klimatem lat trzydziestych ubiegłego wieku kawiarnią Aleksandria. Drewniana wyposażona zgodnie z duchem lat trzydziestych , z muzyką z tamtego okresu przepyszną szarlotką i szerokim wyborem herbat i kaw. Mimo , że to kawiarnia można tam również dobrze zjeść. Otoczona wspomnianym deptakiem oraz mnóstwem kwiatów . Cisza i cichutko sącząca się muzyka stwarza niezapomniane wrażenia dla mnie coś wspaniałego nie spotkałem więcej takiej kawiarni. Myślę , że jeśli lubisz takie klimaty to powinieneś ją odwiedzić. W Ciechocinku jest co robić liczne wypożyczalnie rowerów , mnóstwo zieleni kwiatów zabytkowych budynków jednym z ciekawszych jest Pałac Targon , warto też odwiedzić warzelnię soli wraz ze zgromadzonym tam zabytkowym sprzętem rehabilitacyjnym. Warto też zajrzeć do muzeum maszyn drogowych wszystko umieszczone na powietrzu ciekawe pojazdy o których nie miałem zielonego pojęcia. W centrum Ciechocinka liczne koncerty organizowane przez władze miasta, oraz miejsca licznych potańcówek dla chętnych :) i mnóstwo mnóstwo zieleni i kwiatów. Oczywiście koniecznie trzeba odwiedzić nabrzeże naszej królowej rzek, Wisły po drodze można napotkać stare zapomniane już przez wszystkich nagrobki.Okolice Ciechocinka te które polecam ( Torunia chyba nie muszę wspominać :) to Nieszawa i Raciążek do Raciążka można na upartego pojechać rowerem około 6 km to niedaleko :) do obejrzenia ruiny zamku resztki (niestety )odkrywane przez archeologów oraz koniecznie kościół parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych . Nieszawa atrakcją poza widokami nadrzecza jest możliwość przejażdżki promem na druga stronę Wisły , jeśli ogladałeś film "Wiosna panie sierżancie " to właśnie tam w Nieszawie był kręcony. Nieszawa jak dla mnie to urokliwe senne miasteczko z zabytkowym późnogotyckim kościołem. Oraz wieloma zabytkowymi domami . Cała architektura Nieszawy , położenie przyciąga swoim urokiem . Tutaj czuje się historyczność tego miejsca . , dobrze jest się przejść bulwarem nad rzeką popatrzeć i pomyśleć o czym tylko chcemy . To miasteczko ma klimat dobrze jest go odwiedzić w słoneczny ciepły dzień. Dla mnie rewelacja . Dlatego pojechaliśmy tam dwa razy . To miasteczko mnie po prostu urzekło swoją architekturą i swoim położeniem obecność tam "obowiązkowa" jeśli będę kiedyś w pobliżu na pewno tam zajrzę.
Załączam do tego kilka fotek . Jeśli chcesz o coś spytać chętnie odpowiem .
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Sanatorium Wrzos w całej swojej okazało
Sanatorium Wrzos wejście głowne
Sanatorium Wrzos wejście głowne
ści.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Ciechocińskie tężnie widziane trochę z innej strony bez ludzi wczesnym rankiem .
Załączniki
Termy w Ciechocinku wczesnym rankiem.JPG
Ostatnio zmieniony 18 maja 2014 21:18 przez administrator, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Pozostałe fotki jako dotyczące Ciechocinka przeniesione do działu o uzdrowiskach http://forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.php?f=21&t=9011
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: roxy »

Sergio bardzo ładnie i dużo napisał o Ciechocinku i okolicach. Mam jednak dwie uwagi- w Ciechocinku są tężnie a nie termy a poza tym w Dworku Aleksandria jedzenie fatalne, przypalone i niesmaczne. Owszem ciacho pyszne, kawa, herbata, wystrój i muzyka super. Zjedzenia obiadu nie polecam.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Być może zmieniono kucharza "prowadzącego" :D . hahaha. Ale ciekawie , że odwiedziłeś Aleksandrię to prawda herbata i ciacha pychotka.
To prawda z mojej strony przejęzyczenie Tężnie tak powinno być , nie mogłem już poprawić , edytować dlatego dziękuję za tą uwagę. A propo Term są w planach budowy okolice zamkniętych basenów . Tutaj więcej o tym [link]
Ostatnio zmieniony 15 maja 2014 13:26 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto link
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: roxy »

Być może kucharz się zmienił-byłam bardzo zawiedziona. Na Aleksandrię szykowałam się już długo ale czynna jest tylko w sezonie i zaprosiłam męża a tu zonk:))))
Polecam za to Willa Nowa, byłam tam kilka razy i za każdym razem pysznie.
Polecam też Wiedeńską z jej pysznymi ciastami(bez wyjątku) za wyjątkiem toalety- ta to koszmar.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Tak dla uzupełnienia ,bylismy we Wrzosie 3 tygodnie we wrześniu 2012r. . Było prześlicznie całe 3 tygodnie słońce .Rano idąc na okoliczny rynek pomiędzy ulicami Piekarską a Broniewskiego można było kupić za marne grosze świeże owoce oraz pomidory i ogóreczki dodane do posiłków nie podnosiło to nam wagi . Tam też była ciastkarnia ze wspaniałymi ciasteczkami , wypieki z dnia poprzedniego można było nabyć z 50% zniżką. Kuracjuszom polecam jeszcze odwiedzenie cerkwi św Michała Archanioła nieopodal Wojskowego Domu Wypoczynkowego.
Ciekawą pozycją chodząc po Ciechocinku była Kawiarnia Jedyna . Idąc od Wrzosu w kierunku kościoła ulicą Wojska Polskiego dochodzimy do ul. Mickiewicza skręcamy w lewo dwa kroki dalej po lewej stronie Na Mickiewicza jest jedyna w swoim rodzaju jak sama jej nazwa . Można tam wypić dobre kuflowe piwo oraz posłuchać oryginalnych płyt z lat 70 - siątych i 80 -siątych . Wystrój wszelkiego rodzaju przedmiotami z tamtych lat wiernie odtwarzającymi ich klimat.
Bodzio18
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 11 kwie 2014 12:17
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciechocinek Wrzos

Post autor: Bodzio18 »

Dzięki sergio i roxy za wszystkie porady postaram się z nich skorzystać ,sprawdzę na miejscu pozdrawiam
ODPOWIEDZ