NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14335
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Dziękuję Wszystkim za kondolencje :serce:
Awatar użytkownika
Alis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 18 lip 2016 19:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Alis »

Fredi ja mam dziś 722 i też nie mam przydziału
fredi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 wrz 2016 10:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: fredi »

Alis pisze:Fredi ja mam dziś 722 i też nie mam przydziału
A ja na dziś 613 i cisza :( . Od wczoraj kolejka "stoi" w miejscu.
Awatar użytkownika
Alis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 18 lip 2016 19:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Alis »

Fredi u mnie też nie ruszyło z miejsca. Widzę, że osoby które złożyły wniosek trochę później niż ja już mają przydział- pewnie zależne to jest od profilu. Stawiam przydział na koniec listopada. Szczerze mówiąc wolałabym już na grudzień - a miło być tak pięknie 22 miesiące czas oczekiwania, spodziewałam się wyjechać w środku lata :lol: Można wiedzieć jaki profil obstawiasz?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14335
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Rety , ja w ub roku w maju miałam turnus z reumatologii , a już na początku lutego , przy nr ponad 3 000 miałam skierowanie :)
fredi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 wrz 2016 10:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: fredi »

Alis pisze:Fredi u mnie też nie ruszyło z miejsca. Widzę, że osoby które złożyły wniosek trochę później niż ja już mają przydział- pewnie zależne to jest od profilu. Stawiam przydział na koniec listopada. Szczerze mówiąc wolałabym już na grudzień - a miło być tak pięknie 22 miesiące czas oczekiwania, spodziewałam się wyjechać w środku lata :lol: Można wiedzieć jaki profil obstawiasz?
Hej, no ja mam: CHOROBY DOLNYCH DRÓG ODDECHOWYCH (PULMONOLOGIA). Liczyłam, że wyjazd będzie czerwiec/lipiec. Wcześniej składałam wniosek w 2012 r. i pojechałam na przełomie maj/czerwiec 2014 r. do Arka Medical Spa w Kołobrzegu - miałam fuksa :D . Wydaje mi się że wtedy czekałam ok 20 m-cy.
Awatar użytkownika
Alis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 18 lip 2016 19:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Alis »

Fredi - ja mam górne drogi oddechowe - Laryngologia + reumatologia. Przydzielili mi co chcieli, bo powinnam mieć ortopedie + laryngologie jako dodatkowe. Być może, że NFZ ma ograniczenia finansowe i dlatego teraz wydłuża się czas oczekiwania. Ciekawa jestem które z nas pierwsze dostanie, bo mamy zbliżone miejsca w kolejce.
Awatar użytkownika
Alis
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 18 lip 2016 19:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Alis »

Gienia - nie idzie się w tym połapać, dlaczego jedni dostają tak wcześnie powiadomienia inni przy małym numerach :(
fredi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 wrz 2016 10:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: fredi »

"Alis"
No ja mam dolne drogi (astma). Dwa lata temu jak składałam wniosek na Batorego, sama dołączyłam pismo ,że proszę nad morzem i dali. Teraz też prosiłam rejony nadmorskie, a co dadzą zobaczymy. Jak dzwoniłam do ZUS w czerwcu , to mi powiedzieli, że są przesunięcia i dostanę sierpień/wrzesień a tu i tak cisza. Te 22 miesiące (co je mam napisane w piśmie od ZUS) można między bajki włożyć :evil: . Ech życie...
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: malgonia »

A jak to się ma do zapisu...... Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia.Czyli jeżeli mam inne schorzenie to moge juz dostać?
ODPOWIEDZ