NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Staff ,witaj.
Wspomnienia ma każdy,a filmiki...hmmm..na YT można sobie pooglądać ,coś tam zawsze wypłynie. Nie wiem jak inni forumowicze,ale ja osobiście wolę jednak mieć własne i prywatne wspomnienia bez dokumentacji technicznej :D
Staff,wiesz jak jest....im mniej o Tobie w sieci ,tym krócej przesłuchują. :P
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

Alien: z całym szacunkiem - ja też jestem podobnego zdania jak Ty.
Zwłaszcza gdy sam widzę - jak ludzie potrafią dziecinnie-nieostrożnie odsłaniać się -np. na YT; i przeraża jakość tego, co wystawiają.

Ale jednak.. można "zmontować" tzn. przyciąć cokolwiek z całości (swego prywatnego filmu).. by można było pokazać; np. znajomym, też obcym; tak bez obaw. I koniecznie: by miało sens.
Fakt: to nie jest proste: "nagraj i wystaw". Nie o to mi chodzi.
Ja osobiście baardzo doceniam przynajmniej niezłej jakości filmy-filmiki rodzinne czy znajomych. Zdjęciami zajmowałem się długo i b.głęboko dawno temu. Uważam, że "żywa" pamiątka: film -choćby najkrótszy jest czymś, co też zostanie dla przyszłych pokoleń.
Najważniejsze: pomaga wskrzeszać wspomnienia; zwłaszcza gdy takowe istnieją...
Marcysia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 04 paź 2011 22:51

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Marcysia »

Kochani tylko nie filmiki i szczególnie te nakręcane bezmyślnie w miejscach gimnastyki parkietowej i nie tylko. Jest to pożywka dla ludzi którzy się nudzą i żyją życiem innych i to jest słabe . A co do mojego wniosku -otóż jest wystawiony i wpłynął do NFZ w pierwszych dniach maja a teraz wypłynął lecz jeszcze nie otrzymałam informacji chyba , ze coś się zmieniło i wysyłają wyłącznie do lekarz kierującego. Pozdrawiam i wypoczywajcie tak jak kto lubi
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

No hej.. widzę, że nie jestem dobrze rozumiany o jaki rodzaj filmów-wspomnień mi DOKŁADNIE chodzi. Chyba najlepiej jednak podać przykład..
Było moje 1-sze sanatorium Kołobrzeg-Verano 3-24.XI.2013r.; i krótkie moje 'Wspomnienie':

https://youtu.be/ZXcE2napHIU

Pozdrawiam wszystkich oczekujących :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Oj ... z ogromną radością pochodziłam Twoimi ścieżkami :D to puste molo ( tylko jedna para uchwycona dwukrotnie ;) ..) sobie spaceruje :)
Kołobrzeg , to moja miłość :serce: Kołobrzeg jest piękny o każdej porze roku :D nie tylko latem , ale także w listopadzie , grudniu 8-)
A co to za sala , gdzie leci Bałkanica :?: Verano :?:
Masz jeszcze coś z Kołobrzegu :?: chętnie bym powspominała ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

https://www.youtube.com/watch?v=7BbcK43f_mw
:serce: :serce: :serce:





A wracając do tematu .... w tym momencie czekamy na wyjazd już 3 lata .... czy jest możliwe , że czas oczekiwania jeszcze wzrośnie :?: :roll: może po zmianach przepisów , się polepszy :?: :)
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

Gienia: -tak, Bałkanica na tle kawiarni Verano; bo wtedy -w XI.2013 tam właśnie było to świeżym hitem. Dla mnie również Kołobrzeg -od wtedy- pozostał najbardziej wyjątkowym miejscem w Polsce.
2-gi pobyt-wspomnienie to czas w sanat. 'Mewa', też Kołobrzeg -gdzie jako prawdziwy szczęściarz otrzymałem przydział 21.VII-11.VIII.2016. To był niesamowity i wyjątkowy czas...
Tu tylko krótka migawka -wycięta z dłuższej całości-filmu bardziej szczegółowego i osobistego. Kołobrzeg`2016 ..wspomnienie:

https://youtu.be/k8Ju6luwp9I

Film z Twojego linku też miło przypomina kołobrzeski klimat. Choć to tylko zdjęcia, ale ładnie 'oprawione'.

Wracając do meritum.. dla startujących wydłużający się czas oczekiwania przeraża. Nie za bardzo widzę w najbliższym czasie możliwość zmiany na lepsze.
jeszcze dodam 'mój' szczegół:
pojawiłem się na stronie NFZ 2017-08-17 z nr: 65.220.
2019-03-11 był mój nr oczekiwania: 24.500.
Dzień później zobaczyłem nie numer w kolejce, lecz komunikat: "skierowanie zostało odesłane do lekarza ..."
I jestem b.ciekaw, KIEDY dojdzie papier mojej 'aktualizacji'. Postanowiłem, że nie będę odsyłał pocztą, tylko zawiozę osobiście; i przy okazji odpytam parę ważnych szczegółów dotyczących nas-oczekujących.
Bo 'Telefoniczna Informacja Pacjenta' NFZ -po kilku próbach dodzwonienia się- odstrasza.

Ale -wierzę, że będzie dobrze..! ;)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Tak na marginesie Staff,nie popełnij mojego błędu.
Jeśli otrzymasz pismo z powiadomieniem z NFZ o skierowaniu wniosku do lekarza kierującego,to zgłoś się z tym pismem w miejscu wystawienia skierowania.
Ponieważ POZety ,na początku roku otrzymały informacje,iż w 2019 nie będzie już weryfikacji i mój wniosek,panie rejestratorki wsadziły sobie spokojnie w moją kartotekę.
Dobrze,że w międzyczasie miałem wizytę u lekarza i jakie było moje zdziwienie ,a i lekarza kierującego,że skierowanie do weryfikacji ,leży sobie niezweryfikowane i nieodesłane do NFZ.
Czas weryfikacji jest do 30 dni,u mnie przeleżał 40 i jak do tej pory( a minie miesiąc od odesłania ,,poleconym" do NFZ) nadal wiszę na stronie z info ,że skierowanie jest wysłane w celu weryfikacji do lekarza kierującego.
Trochę mam obaw czy nie wylecę z kolejki.
Jeszcze co do znikania kolejki dwa ostanie moje wyjazdy śledziłem miesięczny czas schodzenie skierowań z kolejki i przeciętnie wychodziło ok 1800 osób na miesiąc. Ostatnio przy takim obliczeniu wyszedł mi dokładnie wyjazd co do miesiąca,tym razem chyba też tak będzie . Będziesz miał Staff wyjazd przełom kwietnia-maja za rok.
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

Alien - nawiązując do Twojej podpowiedzi -za co bardzo dziękuję ! :!: - mam pytanie: (.. o ile możesz odpowiedzieć)
jak to u Ciebie się "rozgrywało" teraz z wnioskiem o weryfikację: nie otrzymałeś TEŻ przesyłki na adres domowy -równolegle jak do przychodni- nie wysyłają już do domu ..?

Pytam, bo pamiętam (i mam zapisane), że w moim ostatnim przypadku -gdy wylądowałem szczęśliwie w lipcu`2016 w sanat. Kołobrzeg-Mewa, układało się to dokładnie tak:
2015-12-17 mój nr na stronie oczekiwania NFZ: 11.889
2015-12-18 => brak numeru, status: "skierowanie zwrócone do lekarza kierującego.."
2016-01-04 -pocztą przychodzi do domu pismo o konieczności weryfikacji
2016-01-13 -jestem u lekarza kierującego; potwierdzoną weryfikację przez w/w lekarza wysyłam natychmiast pocztą-poleconym do NFZ-Kraków
2016-01-22 -dziś pojawiam się ponownie na stronie NFZ, z numerem w kolejce: 8.418
2016.05.09 - na stronie NFZ zamiast numeru oczekiwania jest info: przydzielono mi sanatorium w czasie: 21.VII-11.VIII.2016.

..może wtedy -w 2016r były jeszcze 'inne' zasady..?

..a może ktoś z Was -drodzy Forumowicze- macie podobny swój przykład, ale 'świeższy', z ostatnich tygodni lub choćby miesięcy ..?

..pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

W moim przypadku było tak ;
Pismo wysłane do mnie z informacją o przesłaniu skierowania do lekarza kierującego otrzymałem w połowie stycznia.
9 stycznia z tego co się zorientowałem,skierowanie dotarło do przychodni.
Do tej pory ,skierowanie do weryfikacji, z automatu, koleżanka jako lekarz kierujący weryfikowała i sekretariat przychodni odsyłał,koleżanka co najwyżej zadzwoniła z informacją o weryfikacji...nie musiałem meldować się w przychodni,więc i w styczniu się nie wybrałem.
No a w tym roku tak jak ja tak i ona była zdziwiona,że skierowanie nie przeszło z sekretariatu bezpośrednio na biurko lekarza tylko do rejestracji i w papiery.
Czysty przypadek sprawił ,że procedura się uruchomiła,bo zapewne gdybym nie wyciągał kartoteki,byłbym w błogiej nieświadomości i pewności,że weryfikacja nastąpiła.
Oświeciła mnie pani recepcjonistka,że trzeba najszybciej po otrzymaniu informacji z NFZ ,stawić się do lekarza.
Poczekam jeszcze trochę i będę się dobijał do Funduszu.
Skierowanie do weryfikacji trafiło po 20 miesiącach ,aktualnie mija 23 miesiąc od złożenia wniosku i nadal wiszę z info o skierowaniu u lekarza...
ODPOWIEDZ