Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
forumowicz

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: forumowicz »

Nowy kuracjusz witaj :)
Hotel 4* ,dwa baseny ,jeden w hotelu drugi na zewnątrz odkryty ,zimą też cudna sprawa.Jakuzzi ,kort tenisowy ,teatr ,kino ,kawiarnia ,sklepiki .
Koncerty na 1 p na holu po południu ,świetna rzecz polecam.
Pokoje jak w hotelu bardzo dobry standard:Tv ,lodówka .Dobrze urządzone.
Słynna kawiarnia obrotowa na 11 p.
NFZ -kuracjusze sa tylko małym dodatkiem w hotelu ,cztery lata temu było nas ok 300 osób ,pozostali to goscie hotelowi ,przeważają Niemcy .
Wyżywienie dobre ,nie miałam zastrzeżeń ,wtedy bardzo myliły diety było zabawnie ale spokojnie :lol: teraz nie wiem.
W stołówce dreser jaby zimny tam podchodzisz i bierzesz sobie np do śniadania mleko ,płatki etc .
Natomiast posiłki podają do stolika i tu uwaga ,rodzimi obywatele tego kraju czy my ,czyli z lekka nikt :( maja wsio pod wydział ,natomiast Niemcy przebywajacy ze swoich odpowiedników jak nasz NFZ mają : dresery gorace ,dresery zimne ,stół szwedzki i ful wypas .To podkurza ,tym bardziej ,że sa odgrodzeni od naszych kuracjuszy konstrukcją z kwiatami (taki płot dla Polaka ) masakra ,uważam to za skandal ,jakby nasi kuracjusze mieli co najmniej im tam tłumnie wpaść i wszystko zjeść. :evil: :evil:
Zabiegi wszystkie na miejscu ,ani gorsze ani lepsze niż w innych sanatoriach.
Planowanie zabiegów odbywa sie bez udziału kuracjusza .
Lekarze mili ,personel począwszy od recepcjonistów a skończywszy np na paniach pokojowych super.

Moje rady ponieważ o nie pytasz.A więc:
Należy mieć ze sobą :kostium na basen i czepek,klapki anty poślizgowe ! to bardzo ważne (dużo upadków na basenie i nawet wstrząsy mózgu widziałam takie upadki brrrrrr) można dostać na wyposażenie za 25 zł (wtedy ) szlafrok basenowy ,bardzo praktyczne rozwiązanie ,ubierasz się w pokoju i w eleganckim ich firmowym szlafroczku zjeżdzasz sobie na 1 piętro jak cywilizowany ktoś :lol: a nie w jakichś barchankach.
Dres do ćwiczeń ,buty na salę do ćwiczeń.
Suszarka do włosów w łazience w pokoju ...hm nie pamietam ,ale chyba nie było ,zadzwon do recepcji i zapytaj.
Poczytaj na ich stronie w zakładce zabiegi jakie maja i wypisz sobie te które np w Twoim odczuciu by były dla Ciebie wskazane (może już je miałaś wcześniej i podczas pierwszej wizyty lekarskiej poproś o nie lekarza z reguły wypisuja na prośbę pacjent.Bedziesz miała 3 wizyty u lekarza :po wprzyjezdzie zaraz ,w środku turnusu i na koniec.
Na tej drugiej mów lekarzowi co Ci pomogło a co np szkodzi Ci ,lekarz zmieni na inny.
Nie zapomnij dokumentacji tej co dostałaś ze skierowaniem od NFZ zabierasz wszystko z całym kompletem badań.
Pamiętaj ,jeśli zdarzyło by się coś czego Ci nie życzę oczywiście np zwichniecie nogi ,pobyt w szpitalu etc pamietaj by dano Ci protokoł z takiego zdarzenia do ubezpieczenia.Ja np zwichnełam nogę w 5 dniu pobytu w Cieplichach :shock:
Pytaj co jeszcze Ciebie interesuje ,odpowiem. :)
Awatar użytkownika
aneri1591
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 18 wrz 2016 16:58
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: aneri1591 »

Witaj koleżanko :) Dziękuję za sugestię odnośnie szlafroczka,bo tak myślałam że mój zabrałby sporo miejsca w bagażu.Napewno skorzystam z hotelowego.Zarezerwowałam wstępnie 1 osobowy pokój /jest droższy/może jednak zostawić sprawę losowi i zamieszkać w dwuosobowym i mieć od razu koleżankę. :oops: Wiem że ważne aby mieszkać powyżej 4 piętra ,wtedy jest dobry widok na morze-co o tym sądzisz,na którym piętrze Ty mieszkałaś :?: Czy w pokoju jest czajnik :?: A te koncerty na 1 piętrze/ o których wspominałać/ są odpłatne :?: Dziękuję za cenne wskazówki i proszę o jeszcze .Inka
forumowicz

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: forumowicz »

Witaj :) :kwiat: Hm sprawa jedynka ,czy dwójka ? mieszkałam i w jedynkach i w dwójkach bywało w dwójce super i masakrycznie ( nie zna się osoby ,którą da ci recepcja ,więc istnieje ryzyko ,że będzie to ktoś z kim nie da się porozumieć mimo poczynionych wysiłków) .Od wielu lat mieszkam w jedynce. :D To że udało się Tobie zarezerwować jedynkę to sukces ,ponieważ nawet tam jest troszkę trudno.Wybór należy do Ciebie ,wiesz ludzie poznają się jak chcą na zabiegach ,w stołówce itd .Ja miałam widok na główne wejście do budynku i na pętlę autobusową ;) mieszkałam na szóstym piętrze w studio super takie tam jest :D Czajnik chyba był za odpłatnością ,albo i nie nie pamiętam przykro mi :oops: KOncerty nie są odpłatne to tzw umownie fajfy .Super ! :D Masz barek na środku holu możesz kupić winko i słuchać i marzyć ;) :D
[ obrazek zewnętrzny ]
[ obrazek zewnętrzny ]
Właśnie to jest na 1 p gdzie są koncerty uchyliłam Ci troszkę prywatności ;) nieco zakrytej :o :lol: Bo ta pani by się na mnie podkurzyła gdybym nieco nie zakryła ;) :lol:
No Kochana opis masz cudo szampana stawiasz ;) :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: Sloneczko »

:lol: :lol: łoj łoj łoj ....ale tam ładnie :D
forumowicz

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: forumowicz »

Hejka Słoneczko cudnie :o :lol: :lol: :serce:Zapraszam Ciebie jedziemy :o :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: Sloneczko »

Do Kołobrzegu????? Chętnie :D :D
forumowicz

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: forumowicz »

A gdzie ? do Koło :o brzega ;) jakiś brzeg znajdziemy na bank :lol: :lol: :serce:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: Sloneczko »

Pewnie tak :lol: U mnie też się brzeg znajdzie....brzeg zalewu ;)
forumowicz

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Brzeg ławki w parku też :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg Arka Mega od 01.12.2016

Post autor: Sloneczko »

Koło brzegu/brzega też jest fajnie ;) :twisted:
ODPOWIEDZ