Aleksandrów Kujawski od 27.09

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
robcio61
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 23 mar 2015 14:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: robcio61 »

Witaj Jula.
Przeżyjesz z całą pewnością te 24 dni i zapewniam Cię ,że jak następnym razem dostaniesz Aleksandrów ,to się ucieszysz.
Tu naprawdę nie jest źle.
Pozdrawiam i uciekam na balety.
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Wanda Maz »

No i dwa tygodnie jak wróciłam i nie miałam praktycznie czasu by wyrazić swoją opinie o pobycie w sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim
Moja opinia o pobycie w sanatorium jest krótka - było tak strasznie jako opisują to kuracjusze.Jedzenie z kilkoma potknięciami nie było złe ,baza zabiegowa dobra a rehabilitanci to też ludzie i mają prawo mieć złe dni.Dla mnie wspaniała rehabilitantką jet Pani Ala z prądów chociaż i z innymi też się można dogadać (można poprosić o wcześniejszy czas zabiegu )
A jak zorganizujemy sobie wolny czas to zależy od naszej inicjatywy i pomysłowości nie od miejsca gdzie jest budynek sanatorium.Ogólnie jestem zadowolona z pobytu bo najważniejsze że ból na razie odpuścił i mogę w miarę funkcjonować a tak był cel wyjazdu.
Mieszkałam na II pietrze niby ten po remoncie ale też kila zastrzeżeń można by było wytknąć ale za to miałyśmy dwa natryski więc było superowo widok na przyległy park mógł wynagrodzić wiele.
Udało mi się spotkać z osobami które poznałam na tym portalu więc pozdrawiam je i życzę zdrówka :).
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jakimiś informacjami chętnie odpowiem na pytania. :)
Kat24
Posty: 3
Na forum od: 03 paź 2016 13:40
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Kat24 »

Witaj,

Czy istnieje szansa na pokój jednoosobowy, jak z internetem? Będę wdzięczna za informacje.
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Wanda Maz »

Witaj Kat24.
Z posiadanej wiedzy to raczej nie ma tam jedynek ale wiem że kilka osób mieszkało pojedynczo w pokojach dwuosobowych.
Wi-Fi można złapać tylko przy recepcji nieraz na I pietrze ale też na wysokości recepcji.Miałam swój internet więc nie przeszkadzało mi jego brak
w obiekcie.Nie zrażaj się też opiniami o tym sanatorium bo nie jest aż tak okropnie .Mi bardzo pomogły zabiegi i to powinno być najważniejsze.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu i jeżeli będę mogła jeszcze udzielić jakiś odpowiedzi to czekam na pytania.
MarcinL
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 21 sty 2017 12:12
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: MarcinL »

Hej Wanda,
byłaś w Aleksandrowie skierowana przez ZUS czy NFZ? Ja przez ZUS i to mój pierwszy wyjazd :D
Jakie jest tam jedzenie? Da się tym najeść?
Ja na skierowaniu mam taki zapis "doba hotelowa dla osób skierowanych przez ZUS trwa od godziny 0:00 w dniu przyjazdu do godziny 24:00 w dniu wyjazdu" tzn że jak przyjadę 7 kwietnia na kilka minut przed 24:00 to będzie mi łatwiej dostać pokój taki jaki chcę? Będzie ktoś o tej porze na recepcji?
Pozdrawiam
MarcinL
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Wanda Maz »

Witaj.
Byłam w Aleksandrowie Kujawskim na przełomie wrześni i października w ramach prewencji rentowej czyli z ZUS.
Co do jedzenia to nie wiem jak Twój apetyt :) Mi wystarczało w zupełności a co do walorów smakowych to różnie bywało :) ale nie było aż tak strasznie bo nawet nie udało mi się schudnąć.
Na śniadanie i kolacje każdy dostaje swój przydział wędliny na talerzu do tego są sałatki lub pojedyncze warzywa . Pieczywo i dżem zawsze jest więc można wziąć jeżeli ma się jeszcze miejsce w żołądku. Na obiad to zupa w wazie a drugie to porcje na półmiskach a we weekendy to od razu na talerzach a do tego przeważnie dwie surówki.No i na pewno będzie bułka chałka jako słodki dodatek na kolację.
Sama miejscowość nie jest atrakcja turystyczną ale jak w każdej miejscowości zawsze można coś ciekawego znaleźć. Bliskość Ciechocinka ( mnie ta miejscowość nie zachwyciła) i Torunia mogą zrekompensować brak atrakcji w mieście. Najważniejsze ze baza zabiegowa jest dobra a ludzie tam pracujący są przyjaźni.
Na kiedy przypada Twój wyjazd? .Pozdrawiam i życzę miłego pobytu i 100% rehabilitacji.
MarcinL
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 21 sty 2017 12:12
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: MarcinL »

Cześć Wanda
Dzięki za te informacje :) Mój wyjazd przypada na 08.04.2017. Napisałem Ci jeszcze o tej dobie hotelowej czy możesz się do tego odnieść? Ty o której przyjechałaś do ośrodka? Jak się odbywa wybór pokoju?
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Wanda Maz »

Przepraszam ,że tak długo nie odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie ale teraz postaram się udzielić informacji .
Ja do sanatorium przyjechałam w dniu rozpoczęcia turnusu ok 10.30 .W drodze do obiektu poznałam osoby które jechały tym samym pociągiem i jedną
z nich dogadałyśmy się że poprosimy o wspólny pokój.Po negocjacjach z paniami w recepcji udało nam się dostać pokój na drugim pietrze (po remoncie) chociaż najpierw nie było już tam miejsc.Nie jest regułą że jak wcześniej przyjedziesz to masz szanse na lepszy pokój.Pan którego poznałam tu na forum przyjechał dzień wcześniej i dostał I piętro jego opinią jest trochę wyżej.
Jesteś o tyle w lepszej sytuacji że masz kwiecień to też inaczej bo mniej czasu spędzasz w budynku.Życzę miłego pobytu i pozdrawiam :).
szpilka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 17 lis 2016 12:44
Oddział NFZ: Śląski

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: szpilka »

MarcinL ja też jadę od 08.04
Skąd jedziesz ?
Awatar użytkownika
Wanda Maz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 266
Na forum od: 06 maja 2014 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Aleksandrów Kujawski od 27.09

Post autor: Wanda Maz »

Nie wiem czy to pytanie było do mnie bo ja byłam już w tym sanatorium.
ODPOWIEDZ