Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: Palka87 »

Hej :)

Niedługo jadę 1 raz od wieeeelu lat do sanatorium ( Daniel) i mam kilka pytań do osób które tam były albo są obecnie :)
Jak tam jest? czy jest tam internet? bo czytałam że wystrój itp. a la Gomułka...:P co konkretnie trzeba zabrać ( chodzi mi tutaj o przedmioty takie jak talerzyk , kubek itp) , najbardziej nurtuje mnie jaki kostium kąpielowy jest wymagany na basenie i czy czepek trzeba mieć? ( nie byłam na basenie x lat ) i czy np. dwuczęściowy kostium jest ok ? :) :)
Może te pytania wydają się komuś śmieszne, ale ja od 18 lat nie byłam w sanatorium ( jeździłam jako dziecko) i teraz nie wiem jak się przygotować do wyjazdu a zaczynam pobyt od 16.04 :)
Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi i porady :) Pozdrawiam Wszystkich :) :) :D
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Trochę się zmieniło baza zabiegowa wyremontowana , nowy basen. Zabierz internet , szlafrok , czepek, żelazko . kijki jak możesz. Szklaneczki i łyżeczki są w pokoju. Czajnik elektryczny na każdym pietrze. Większość pokoi wyremontowanych. Wpierw zobacz pokój a potem zakwateruj się/Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: Fionka »

Palka , spoko , każdy z nas był ten pierwszy raz. Kostium zdecydowanie jednoczęściowy, klapki na basen , czepek , szlafrok ale nie peniuarek czy strojna lizeska ,albo wygodny dres , co by szybko nadziać na grzbiet. Dres albo same spodnie i podkoszulki niezbędne na zabiegi . Będzie ok.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Elu dopełniłaś to o czyja nie napisałem . Pozdrawiam :kwiat:
barbarella
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 29 sie 2017 21:10
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: barbarella »

Czytam o dodatkowych opłatach w Danielu np.telewizor czy parking i jestem delikatnie mówiąc zbulwersowana.Jak by mogli to każdego kuracjusza puścili by w skarpetkach.Co za pazerne towarzystwo.Telewizor mam w nosie ale parking to co innego i stąd moje pytanie-czy jest gdzieś jakiś inny parking gdzie można by było zaparkować taniej?Trzeba im trochę utrzeć nosa i dlatego wolałabym dać zarobić komuś innemu.Słyszałam że gdzieś można zaparkować na prywatnej posesji więc może jakieś namiary.
Awatar użytkownika
EwaEwaEwa
Posty: 3
Na forum od: 14 maja 2018 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: EwaEwaEwa »

autor: wlodek650 » ndz 25 mar 2018, 23:25
Ja mam termin na 21.07 i jestem pełen optymizmu :D

Witaj Włodku,
ja też mam termin na 21.07 i po zapoznaniu się z tymi opiniami mam sporo obaw....
Bo mam nadciśnienie i pobyt w górach mnie chyba dobije....
Pozdrawiam
Ewa
wlodek650
Posty: 2
Na forum od: 24 mar 2018 21:46
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: wlodek650 »

Witaj Ewo ,ja już jadę czwarty raz do sanatorium i zawsze przed wyjazdem czytałem różne opinie a na miejscu mimo jakichś niedogodności było ok i przede wszystkim poznawało się dużo nowych fajnych ludzi i do domu wracałem wypoczęty i z nową energią .Głowa do góry ,nikt Ci tam krzywdy nie zrobi ;)
Awatar użytkownika
EwaEwaEwa
Posty: 3
Na forum od: 14 maja 2018 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: EwaEwaEwa »

Witaj Włodku,
nie jest to dla mnie pocieszające...
ZUS kieruje mnie do tego sanatorium, ale trudno mi sobie to wyobrazić....
Na czym niby polega ta rehabilitacja? jakie zabiegi są wskazane w problemach psychosomatycznych?
Bo to co jest odpowiednie dla innych, dla mnie może okazać się czymś nie do przeskoczenia....
Przy nadciśnieniu i bezsenności nie ma opcji na wyjazd w góry i przebywaniu w wieloosobowym pokoju!!! Nie wiem, dlaczego nie zostało to uwzględnione przy mojej depresji i stanach lękowych pourazowych???
Ja mam odpocząć, by móc wrócić do pracy zawodowej, a nie być zmuszana do czegoś, co mi nie służy...
Nie chcę blokować komuś miejsca...
jeszcze jestem w domu, a już mam stres i lęki.... rozmowy z psychologiem czy innym terapeutą mogę odbywać w miejscu zamieszkania...bo leki które biorę nie pozwalają mi na normalne funkcjonowanie....
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
EwaEwaEwa
Posty: 3
Na forum od: 14 maja 2018 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: EwaEwaEwa »

PS Ja nie jadę do sanatorium, by kogoś poznawać.... pracuję z ludzmi i muszę od nich wypocząć....by nie stracić zdrowia do końca!
Anusiaxx
Posty: 3
Na forum od: 22 cze 2018 11:46

Re: Mój pierwszy taki wyjazd sanatorium Daniel Ustroń od 8.04.2018

Post autor: Anusiaxx »

EwaEwaEwa pisze: 14 maja 2018 21:41 autor: wlodek650 » ndz 25 mar 2018, 23:25
Ja mam termin na 21.07 i jestem pełen optymizmu :D

Witaj Włodku,
ja też mam termin na 21.07 i po zapoznaniu się z tymi opiniami mam sporo obaw....
Bo mam nadciśnienie i pobyt w górach mnie chyba dobije....
Pozdrawiam
Ewa
Hej Ewa ja też mam termin 21.07.
ODPOWIEDZ