Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
gregobar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 kwie 2017 22:08

Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: gregobar »

Polanica Zdrój Wielka Pieniawa od 2 stycznia 2020
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Tylko pozdrościć i jechać tam, gdyż warunki ok. i będzie napewno też dobra rehabilitacja.. fizjoterapia ok.. lekarze ok.. siłownia ok.. basen na miejscu, stołówka z komercją na miejscu na parterze, i itd..
Byłam trzy razy, opisywałam na forum..można poczytać.
Warunki lokalowe też ok.. zależy czy z ZUS- u, czy z NFZ, główny dawny budynek i zbudowany później nowszy bliżej parkingu..od tyłu lub z boku, zależy jak kto patrzy, połączone razem, pokoje różne..ale dobry standard..gdyby komercyjnie, to nie ma o czym mówić.. powodzenia... serdecznie pozdrawiam...
gregobar
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 kwie 2017 22:08

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: gregobar »

Jadę z NFZ szpitalne, czy ktoś jedzie
eljuve
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 gru 2019 02:53
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: eljuve »

Witam , również mam termin na leczenie poszpitalne z NFZ na 2 stycznia 😉 nigdy nie byłem w sanatorium, nie wiem dokładnie co mam wziąć , ale mam niedaleko z Polanicy do domu (jakieś 30-40 km) także jak mi czegoś braknie to sobie dowiozę 😁
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: Muzyczka »

Witaj Eljuve, musisz wziąść strój na basen / są dwa/, nie trzeba tam czepku, strój na salę gimnastyczną do ćwiczenia i na dancingi w starej zdrojowej lub w Nowym Zdroju..jeśli chcesz...
W pomieszczeniach bardzo ciepło, grubego swetra nie musisz brać.... ewentualnie na spacery, jak masz cienką kurtkę.. Jak mieszkasz 40 km niedaleko to pewnie bywałeś w Polanicy czy w Wielkiej Pieniawie ... czasem... obiekt na bdb poziomie... tylko cieszyć się... Bardzo miła obsługa, warunki też bdb.
Serdecznie pozdrawiam....
eljuve
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 gru 2019 02:53
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: eljuve »

Dziękuję za odpowiedź ... Mam jeszcze jakieś pytania ... 😉
1. Co warto ze sobą zabrać ? 😉 Czajnik , sztućce , kubek , żelazko ?
2. Jak to wygląda w sanatorium z tymi zabiegami ... W sensie czy one są rano czy popołudniu itd, i jakie to zabiegi dla mnie z chorym sercem , zwłaszcza że mam wszczepiony ICD ...
3. Jak jest z wolnym czasem ? Do której trzeba wrócić na pokój ? W sensie czy można wrócić np późno w nocy 😉
4. Jak jest z parkingiem ? Jakie koszta ? Czy lepiej stawać na parkingach publicznych jakiś ? 😉
5. Jak wygląda sprawa z pokojami jednoosobowymi ? Ciężko dostać ? Bo wiem , że na pewno takie mają 😉

Dzięki za odpowiedź ... Polanicę nawet znam dość dobrze , często się jeździ do jakiejś knajpki coś zjeść , w Wielkiej Pieniawie w środku nie byłem , jedynie pod , ale wielkość budynku robi wrażenie, latem park zdrojowy jest bardzo ładny , ale sprawy takie czysto techniczne mnie nigdy nie interesowały , bo bywało się "na chwilę" , a tu trzy tygodnie przede mną 😉

Pozdrawiam 🙂
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: Muzyczka »

Witaj,
W większości rzeczy co piszesz nie trzeba brać. Już odpisuję, czajniki są na korytarzu po jednej stronie i po drugiej, po jednej sztuce, jeśli bardzo chcesz, a jedziesz autem to możesz sobie wziąć i mieć w pokoju , żeby nie wychodzić na zewnątrz...
Pamiętaj tam nie ma kluczy do pokoju tylko są białe karty magnetyczne i czasami jak się wyjdzie i zapomni niechcący karty , wtedy nie ma jak wrócić do pokoju, trzeba wziąć z portierni klucz zapasowy i otworzyć, ale go trzeba potem oddać i znaleźć kartę swoją w pokoju....
Sztućce są na stołówce. Kubek też, ...nie trzeba ze sobą brać... szklanka powinna być w pokoju jak i talerzyk, łyżeczka..i są ou dwa ręczniki.. mały i duży... ewentualnie potem możesz wziąść ze stołówki jak Ci będzie brakowało, lub poprosić panią sprzątającą, bo szklanki są normalnie w wyposażeniu pokoju..
Bardzo proszę nie martwić się o zabiegi, akurat w tym czasie też był kolega kardiologiczny z sercem chorym i wszystko lekarz wie , co możesz mieć zaordynowane I co jest dla Ciebie wskazane.. ewentualnie możesz mu coś zaproponować sam, gdybyś coś chciał....i on zezwoli... Zabiegi po wizycie u lekarza , później są planowane przez komputer w takim dziale planowania, jest on na korytarzu i ewentualnie jakbyś miał jakąś prośbę to można panie podpytać i mogą Ci zmienić godzinę...wszystko planuję komputer w pewnych odstępach, też musisz wiedzieć kiedy masz posiłki czy pierwszą zmianę czy drugą i taką podyktować lekarzowi żeby nie było w tym samym czasie co masz jedzenie..chociaż ja ostatnio jak byłam to była w wakacje tylko jedna zmiana bo uruchomione były stoliki na werandzie w takim oszklonym dodatkowym miejscu....zabiegi są w większości rano do obiadu, nawet czasami z paniami można się dogadać żeby mieć przed obiadem ale często basen jest po obiedzie , wanny perełkowe też pi obiedzie...bywahą, ale nie tak długo, najwyżej do 15:00...Można wracać później , nie bardzo późno..ponieważ jest portier nocny i gdyby zamknął to jest dzwonek przy wejściu i otworzy.. z tym nie ma problemu najmniejszego.... Ale najlepiej wcześniej wszystko zgłosić i się dopytać na recepcji czyli na portierni...
Co do parkowania dokładnie nie wiem, ale wiem że jest drogi, jest z tyłu Wielkiej Pieniawy, i czasami ludzie parkują gdzie indziej.... Proszę się innych pytać , bo w tym temacie dokładnie nie wiem..ale wiem, że drogo..chyba... Pytałam się z jakiej jesteś miejscowości...czy z Ząbkowic? Czy dalej?...Czas wolny, hm.. byłam tam jesienią i latem ,nie wiem jak zimą... są kawiarnie, na miejscu, na mieście wiele...jest teatr zdrojowy , czasem nawet filmy tam wyświetlają, jest kawiarnia zdrojowa, pijalnia , można pospacerować po parku, nie wiem czy na trasy pójść , bo to jest zima...można pojechać autobusem do Dusznik, do Kudowy, do Kłodzka, w sobotę lub niedzielę lub na te wycieczki co oferują....jak uważasz... Lub spędzić w miłym towarzystwie sanatoryjnych kolegów czy koleżanek.....są koncerty w zdrojowej.. wszystko będzie ogłaszane w holu na tablicach, a przy rejestracji jest taka zawsze kartka na cały miesiąc jakie są wycieczki...
Serdecznie pozdrawiam ...
Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok....
eljuve
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 gru 2019 02:53
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: eljuve »

Bardzo dziękuję za bardzo, baaardzo wyczerpującą wypowiedź. Jestem z małej miejscowości koło Nowej Rudy
Również życzę wszystkiego najlepszego na tej Nowy rok
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: Muzyczka »

Fajnie,
Byłam w Nowej Rudzie może z kilka razy i to dawno temu w dzieciństwie, bo stamtąd pochodziła żona mojego kuzyna z Wrocławia chyba z Włodawy...
Serdecznie pozdrawiam...
Wszystkiego dobrego życzę .
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Sanatorium Polanica Zdrój Wielka Pieniawa 02.01.2020

Post autor: ghjkl »

Droga eljuve ciesze sie z moge poznac osobe mieszkajaca kolo Nowej Rudy.Osobiscie w dziecinistwie spedzialem kazde wakacje w Ludwikowicach i mam ogromny sentyment do okolic Nowej Rudy.Wiem tez ze pare osoby dojezdza z Nowej Rudy do pracy w Wielkiej Pieniawie.I dlatego jako staly (rezydent ha,ha mialem tam przyjemnosc przebywac ponad dziesiec razy)moge ci doradzic gdzie zaparkowc sam.Parking za sanatorium odradzam zdecydowanie (koszy nieprzyzwoite).Jest blisko parking prywatny na konicu parku (fajny) ale tez jest parking za sanatorium o nazwie Zdrowie troszke dalej warto zapytac.Jezeli bedziesz miala bardziej zawiklane i cie nurtujace pytania dotyczace Wielkiej Pieniawy pytaj ja jako twoj (krajan ha,ha)z przyjemnoscia sluze swoja wiedza.ostanio byle ww obiekcie w maju 2019 pozdrawiam.
ODPOWIEDZ