Wybór uzdrowiska

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: michał »

Dzięki Alice jako jedna osoba oprócz pierwszej podpowiedziałaś mi Dzięki
Aleksandra11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 11 maja 2013 19:18
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: Aleksandra11 »

Michałku tylko pozazdrościć możliwości wyboru.Osobiście byłam w dwóch miejscach.W Lądku Zdroju w Jubilacie-dużo zabiegów w innych budynkach.troszeczkę oddalonych od Jubilata.Jeżeli nogi zdrowe polecam,jest gdzie wędrować.Byłam także w Dusznikach Zdroju,w maju.Było cudnie,piękny park,jest gdzie wędrować.Na zabiegi niestety byś też dochodził.Blisko Zieleniec,Polanica fajne wycieczki.Polecam.Panie z planowania super,zabiegi mielismy do obiadu.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: Mirabella »

michał pisze:Nie mam kilku schorzeń ani z tzw.górnej półki tylko po prostu Pani w NFZ na te miesiące miała przydziały do tych uzdrowisk a że jestem studentem to jeździmy w okresie wolnym od nauki czyli tylko wakacyjnym zgodnie z wytycznymi NFZ dla tej grupy osób po dołączeniu zaświadczenia z uczelni.
Ty to masz szczęście, ....albo ściemniasz.
Od kiedy można wybierać samemu uzdrowisko?
W/g mojej wiedzy, tylko wtedy gdy sam wysyłasz skierowanie do szpitala rehabilitacyjnego .
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: michał »

Mam wrażenie jakby na forum znalazły się same plotkarki i miały temat do dyskusji za wyjątkiem 3 osób które doradziły może spodobałem się Pani w NFZ i dała mi wybór a nie jak inni pacjenci tylko marudzą a mam skierowanie poszpitalne 21 dni.
pacjent50
Posty: 1
Na forum od: 31 sty 2014 18:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: pacjent50 »

Ja korzystam z
[link]

wszystko wlepiłem. Pozdrawiam. Uwielbiam góry, bo tam zawsze super jest.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2014 20:59 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
forumowicz

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: forumowicz »

michał pisze:Mam wrażenie jakby na forum znalazły się same plotkarki i miały temat do dyskusji za wyjątkiem 3 osób które doradziły może spodobałem się Pani w NFZ i dała mi wybór a nie jak inni pacjenci tylko marudzą a mam skierowanie poszpitalne 21 dni.
Michał,ale nie obrażajmy się :( Ja zadałam Ci delikatne pytanie , o Twoje oczekiwania , nie odpowiedziałeś. Jak mogę Ci doradzać na przykład góry, :?: ,,,,,a może jeździsz na wózku,może chodzisz o kulach i co wtedy,z pewnością było by to z mojej strony nie na miejscu.Czasem dobrze sprecyzowane pytanie oszczędziło by tej przepychanki.Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.Jedno co mogę na podstawie wieku doradzić,nie,nie Ciechocinek ;)
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: yona »

Michale - temat wywołał WIELKIE zdziwienie ponieważ zazwyczaj to jest tak , że na skierowaniu jest morze a dostaje się góry :lol: , a co dopiero mowa o dyskusji z Pań z NFZ :roll: A jeszcze wybór spośród kilku uzdrowisk no to faktycznie ho, ho. Jak ostatnio znajomy chciał zmienić miejsce to uprzejma Pani z NFZ musiała wpierw uzgodnić z lekarzem kierującym. Czytałam nawet kiedyś artykuł w gazecie gdzie pewien pan niepełnosprawny skarżył się , że od lat chce na morze, a zawsze ma góry ;)
michał
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 12 sty 2009 19:34
Staż sanatoryjny: 20

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: michał »

Nie jestem obraźliwy bo do takich osób nie nalezę w uzdrowiskach też nie bywałem, jestem osobą w pełni sprawną po małej kontuzji (złamaniu) kończy górnej. Oczekiwania w stosunku do uzdrowiska to baza zabiegowa na miejscu i stołówka i na pewno góry bo jestem z pomorza. Nie miałem Smuga Ciebie namyśli tylko tych wyżej co ciekawi NFZ (a który,dlaczego,nie wieżę,itd)że daje prawo wyboru akurat mnie się udało.Trzeba umieć dobrze prowadzić dialog z Paniami z NFZ.
jagoda441
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 17 gru 2012 17:41

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: jagoda441 »

witam :?: czy może ktoś jedzie do inowroclawia 10 marca chętnie skorzystam z pojazdu wybieram się z leborka jak cos to proszę pisać ;) dziekuje z gory :P :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: forumowicz »

Ok Michał.Teraz mogę z czystym sumieniem polecić Ci Cieplice.Będzie to wszystko,zabiegi na miejscu,w miarę warunki pobytowe ,wyżywienie -nie wiem ,mieszkałam obok ale korzystałam z bazy zabiegowej.Blisko w górki,do Karpacza,Czech,można zwiedzić zamek Czocha,i wiele innych ciekawych miejsc.Dwa duże parki,po rewitalizacji. Mam nadzieje że już otworzą nowiutkie Termy ,planowane otwarcie w lutym (też na to liczę )baseny,sauny,nówka.Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ