Wybór uzdrowiska

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: yona »

HenrykaAleksandra pisze:...oczywiscie wtedy kiedy ma sie skierowanie juz w reku. Wtedy sa sanatoria do wyboru, ja teraz tez mogłam wybierac.... :D
Mam pytanie do powyższego czy to znaczy, że po otrzymaniu skierowania z wyznaczeniem miejsca, terminu np. dwa tygodnie przed, mogę zmienić i wybrać inne miejsce?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: sztani »

Henryko z tego co wiem to skierowania ze zwrotów nie leżą w NFZ .Nie wiele osób może sobie wybierać .jest nie wiele czasu na zastanawianie wybieranie przeważnie to parę dni od wyjazdu.A swoją drogą chciał bym mieć taki dar czarowania rozmową zwłaszcza na komisjach w ZUS jak inicjator tego postu :lol: :lol: :lol: :lol:
AleksandraWroclaw
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1645
Na forum od: 08 wrz 2011 21:34
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: AleksandraWroclaw »

yona pisze:
HenrykaAleksandra pisze:...oczywiscie wtedy kiedy ma sie skierowanie juz w reku. Wtedy sa sanatoria do wyboru, ja teraz tez mogłam wybierac.... :D
Mam pytanie do powyższego czy to znaczy, że po otrzymaniu skierowania z wyznaczeniem miejsca, terminu np. dwa tygodnie przed, mogę zmienić i wybrać inne miejsce?
Tak, mozesz zmienic i wybrac te sanatorium z listy rezygnacji. Jednym slowem spakowana walizka musi czekac w pogotowiu :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: sztani »

Mnie nawet nie chciano wpuścic bo miałem osobiście skierowanie do NFZ. Jeden warunek Heniu dostaniesz jeżeli są zwroty. Ale nie tak ,ze teraz Luty a wyjazd Lipiec. Kończę ten temat Pozdrawiam
Awatar użytkownika
fauna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 25 lip 2012 20:58

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: fauna »

michał pisze:Mam wrażenie jakby na forum znalazły się same plotkarki i miały temat do dyskusji
Tu się z Tobą zgadzam, na forum przeważnie piszą osoby po to, aby pisać.
michał pisze:Oczekiwania w stosunku do uzdrowiska to baza zabiegowa na miejscu i stołówka i na pewno góry
Mogę polecić te miejsce, które znam. Otóż proponuję Ci wybrać Świeradów Zdrój-Dom Zdrojowy. Zabiegi w większości na miejscu. Wędrować po Izerach możesz pieszo, jak również jeździć rowerem. Do koloru i do wyboru...tak po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Życzę przyjemnego pobytu :kwiat:
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: Selene »

Michale z propozycji, które otrzymałeś z NFZ ja polecam Polanicę Wielka Pieniawa :D
Bardzo dobra baza socjalna i zabiegowa, dobrzy fizjoterapeuci, baseny i to wszystko w jednym budynku. A o urokach Kotliny Kłodzkiej pisać chyba nie muszę ;) :D
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: maria123 »

A ja także proponuję Polanicę Zdrój . Byłam tam latem w sanatorium i jest tam fajnie . Miejsce ciekawe , jest co zwiedzać i zabiegi ok . Pozdrawiam !
barbral
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 16 lut 2014 15:02
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: barbral »

Witam.
Mogę się odnieść jedynie do tych miejsc, które znam.
Długopole - kompletna porażka... Chyba pod każdym względem.
Polecam Lądek lub Cieplice - jesli chodzi o miejsce, zabiegi itp.
Kolobrzeg też jest fajny, ale akurat tego miejsca nie znam.
Więcej - pisz, proszę na meila.
Pozdrawiam
B.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: stokrotka »

Nie jestem zawistna ,ale 12 miejsc do wyboru tylko ze względu na rehabilitację ręki ? Ludzie mają po kilka "chorób" a miejsce dostają odgórnie ,nie tam gdzie chcą sobie pojechać.Nawet sugestie lekarza kierującego nie są brane pod uwagę.Jakoś nie mogę uwierzyć że na północy kraju pracują inne osoby niż w pozostałych rejonach Polski.To nie koncert życzeń.Czeka się ponad 2 lata ,a miejsce narzucone bez jakiejkolwiek "dyskusji" -to samo termin.Nie ma znaczenia że nauczyciel też może tylko w wakacje.Sorry -ale chyba to wszystko dzieje się we śnie.Nie należę do osób roszczeniowych ,ale grzecznie proszę tonem cicho-spokojnym czy......można by już przy końcu czerwca bo--rok szkolny i inaczej nie da rady.A w pracy jest jak jest i nikt...itd .Nie ma zmiłuj się.Jedziesz ?albo nie ? Na koniec kolejki jak się nie podoba.
Człowiek swoje przepracował i musi jeszcze długie lata być "sprawnym" -nie ma taryfy ulgowej.Ani w pracy ,ani tym bardziej w przydziale skierowania sanatoryjnego.
Masz Michale nieprawdopodobne szczęście pisane wielkimi literami.O tym dialogu ,o którym wspominasz to...nie wierzę że ktoś wykłóca się w NFZ -tam się rozmawia jeśli już .Szkoda tylko że nie w każdym NFZ pracują tak wyrozumiałe osoby.A może to Twój wiek,wpłynął na panie tam pracujące .Być może młode panie ;)
Pozdro...
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: Wybór uzdrowiska

Post autor: eluunia »

Stokrotko ...ale nie jesteś odosobniona ...wszyscy dostają powiadomienie pocztą gdzie jadą i nikt nie bierze pod uwagę czy masz urlop czy nie ...a wybierać sobie możesz ze zwrotów jak takowe są ... ;) bo czasem tak bywa że jest kilka zwrotów i różne miejscowości i możesz sobie wybrać...ja obserwując kolejkę do sanatorium to zawsze po czerwcu numery wolniej spadają ...czy nie uważasz ze to daje do myślenia .. ;) a zimą nabierają przyspieszenia i wiele jest zwrotów ..Fajnych wyjazdów Ci życzę i w odpowiednim terminie :)
ODPOWIEDZ