Zapach siarki na ciele po kuracji

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: Felice »

Mnie ten zapach...wcale nie smród kompletnie nie przeszkadzał.Jest to dokładnie to samo co zapach draski na zapałkach...ja go lubię.
Siara syntetyczna bardziej daje po nozdrzach.
forumowicz

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: forumowicz »

Wielkie dzieki wszystkim, którzy zainteresowali sie moim tematem.
Jak wczesniej napisal Andrzej dla zdrowia wlasnego robimy wiele i na wiele się godzimy.
Po tej kuracji czuje sie jak młody Bog. :lol: (ciekawe jak dlugo :lol: )
Zmieniłem dezodorant i wodę na ciut 'mocniejsze" i jest spoko.
Pozdrawiam mile wszystkich. J.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: Suzen »

Cermit zamiast wabiku siary...będzie wabik perfum. :lol:
Dużo zdrówka.
forumowicz

Re: Zapach siarki i po zapachu

Post autor: forumowicz »

Uff. wreszcie spokój z tym zapachem. 'Wietrzalem' :lol: do Świat Bozego Narodzenia.
Ubaw mieli ze mnie w pracy, caly czas ktoś kolo mnie pociagał nosem i w śmiech. :lol:
Pewnie troche przesadzali, ale co mi tam. Te kapiele podziałaly cuda na moje kosteczki i stawy jakby przestały skrzypiec. :lol:
Horyniec to moze nie jest szczyt marzen na pobyt poźną jesienia , ale ich siarka i borowina
potrafi zdzialac cuda. Polecam każdemu, komu zalezy na podreperowaniu zdrowka. :D
Reszta czyli czas 'wolny' to zalezy od upodobań. ;)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, szczegolnie tych co udzieli mi tutaj dobrych rad. Dziekuje. :)
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: alka50+ »

Witam. :D :D :D

Przeczytałam posty ze śmiechem ale i obawą. Pierwszy raz jadę do Buska Zdroju i zapewne też będę wyjeżdzala z takim samym ,,problemem,, dla domowników jak Ty a może i nie. Myślę ,ze najlepiej do tego to podejść na luzie ....skoro dla zdrowia.
Ciekawe czy tak samo będę myślala po powrocie. Na dzisiaj doczytuję wszystko co wiąże się z Buskiem. Kopalnia wiedzy na NS. Super.Pozdrawiam Forumowiczow i dzięki za wiedzę ....a ,że wiedza kosztuje to staram się też rewanżować tematami które znam. :kwiat: :kwiat: :D
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: ewiko »

Uwielbiam kąpiele siarkowe, wykupowałam dodatkowe zabiegi bo było mi ciągle mało i mało.... :lol: "Zapach" kompletnie mi nie przeszkadza, po powrocie do domu, trzeba porządnie wyprać ręczniki i szlafrok i wszystko jest OK.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1340
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: alka50+ »

Do Ewiko.

Dzięki .Podbudowalaś mnie ,chociaż przerażona :oops: nie byłam ale myślalam aby wziąść dwa kpl stroi kąpielowych/w tym jeden tylko na siarkę/.
Mam pytanie- czy to są wanny czy baseny do kąpieli ? tak jak solankowy i czy są przeciwskazania /ciśnienie tetnicze/ i czy mają wysoką temperaturę?? raczej wtedy u mnie nie wskazane... :oops: Zdąże jeszcze przed wyjazdem porozmawiać z lekarzem.
Dzięki za odpowiedż. Zajrzę wieczorkiem . :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: ewiko »

Kąpiele siarkowe są w wannie. Pani (lub pan) pytają czy kąpiel nie jest za ciepła bądź zimna. Ja zawsze wolałam cieplejszą. Super relaks. Nie odpowiem Ci w 100% jeśli chodzi o przeciwwskazania. Mój mąż jest wysoko ciśnieniowcem i również korzystał z tych zabiegów. Na wszelkie Twoje wątpliwości odpowie lekarz zlecający zabiegi.... będziesz zadowolona. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: forumowicz »

Alka 50+ na stronce uzdrowiska są podane przeciwwskazania do kąpieli siarkowych .Ale wierz mi nie są tak bardzo restrykcyjnie przestrzegane , mój mąż też miał zlecone kąpiele siarkowe przy chorobie nadciśnieniowej .Ważne by nie brać zbyt ciepłej kąpieli , tak najlepiej w granicach 33 -38 stopni.Ja też lepiej czułam się przy niższej temperaturze .Kąpiel odbywała się na "golaska " szkoda kostiumu ( kabiny z wanną ).I należy pamiętać by nie zmywać przynajmniej 2 godzinki tego dobrodziejstwa ze skóry , niech ma czas organizm dobrze wchłonąć . Ręczniki raczej ciemniejsze , bo niestety barwi lekko .A i jeszcze ....dobrze odpocząć trochę w ciepełku zanim wyjdzie się na zimne powietrze .Wszelkie niedogodności związane z kąpielami wynagrodzi nam wpływ regenerujący na nasz organizm a i skóra :lol: :lol: prawie jak po liftingu ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zapach siarki na ciele po kuracji

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) Alka cieszę się że zaglądnęłaś na Ns i wykorzystałaś informacje którymi dzielą się Nasi Forumowicze,Ewiko i Smuga udzieliły Ci pełnej informacji na temat kąpieli :kwiat: cieszy fakt że coraz częściej wykorzystujemy to co Nasza Planeta ma dla Nas najlepszego,a wszelkiego rodzaju wody-mineralne,termalne,solankowe,siarczkowe i siarkowe są pomocne w podbudowaniu Naszego Zdrowia :!: zapewne turnus zaliczysz do bardzo udanych i będziesz chciała tam wracać,mam nadzieję że po powrocie podzielisz się z Nami swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami,Pozdrawiam i Miłego pobytu Życzę :)
ODPOWIEDZ