PNF - torowanie

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: PNF - torowanie

Post autor: Felice »

Tutaj chyba najwięcej rzetelnych informacji na ten temat
http://www.ipnfa.pl/index.php/opis-metody-pnf
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: PNF - torowanie

Post autor: mariolaa »

Korzystałam z tej metody rehabilitacji w wojskowym w Ciechocinku. Rehabilitanci najczęściej sami poszukują najlepszej metody leczenia po szczegółowym zapoznaniu się dolegliwościami pacjenta. Często ta metoda jest łączona z innymi. Na stronie ośrodka opisane jest PNF i inne metody. Szkoda tylko, że nasz NFZ i ZUS nie zawsze chce je finansować, są dość drogie.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: PNF - torowanie

Post autor: andrzej1955 »

Witam,temat dawno nie poruszany ale bardzo istotny zwłaszcza w powikłaniach po udarowych i innych związanych z porażeniami nerwowo-mięśniowymi-ostatnio miałem możliwość skorzystania z tej metody-niestety tylko 2 zabiegi-zagapiłem się i nie doinformowałem że takowy istnieje w tej placówce w której przebywałem-efekt jak na razie bardzo skromny bo tylko podrażnienie mięśni-niestety w moim mieście nie doszukałem się specjalistów tej metody i muszę szukać dalej,mam jednak wrażenie że jest to skuteczna metoda w tego typu przypadłościach-zapewne wrócę jeszcze do tematu gdy będę po pełnym cyklu zabiegów,Pozdrawiam i Nieustająco Dużo Cennego Zdrówka Życzę :)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: PNF - torowanie

Post autor: Smerfetka1 »

Witam. PNF najlepsza i bardzo potrzebna forma rehabilitacji w spastycznych niedowładach po udzarze mózgu.Dostępna jest w szpitalach na oddziałach rehabilitacji neurologicznej i wielu innych.W tych innych ośrodkach i poradniach rehabilitacyjnych często trudno dostępne ze względu na oszczędności.Wiem to z własnego podwórka i tego się trzymam. Jedyna słuszna i skuteczna forma rehabilitacja a reszta to tylko dodatki.Przy wyborze ośrodka rehabilitacyjnego zawsze sprawdzam czy jest dostępna metoda pnf i wtedy konsekwentnie proszę o rehabilitację metodą pnf dla mojego udarowca. Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ