co dołączyc do skierowania?

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
ela12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 sty 2016 22:29
Oddział NFZ: Podlaski

co dołączyc do skierowania?

Post autor: ela12 »

Witam.
planuję wyjazd na leczenie sanatoryjne swoich dzieci (3 i 5 lat). Dzis byłam u lekarza rodzinnego w związku z tą sprawa. Niestety pani doktor odesłała mnie z niczym, tzn. powiedziała że powinnam do skierowania dołączyć zaświadczenie od pulmonologa lub alergologa, bo inaczej NFZ odeśle druki. Dzieci moje nie są pod opieką żadnego specjalisty.Czy bardzo częste zachorowania (np.zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha, przeziębienia itp. ) to za mało by zakwalifikowały się na leczenie w sanatorium?
Czy ktoś z Państwa dołączał jakieś zaświadczenia od specjalisty? może to tylko tak jest w NFZ na Podlasiu?
Pozdrawiam
forumowicz

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: forumowicz »

ela12 pisze:Witam.
planuję wyjazd na leczenie sanatoryjne swoich dzieci (3 i 5 lat). Dzis byłam u lekarza rodzinnego w związku z tą sprawa. Niestety pani doktor odesłała mnie z niczym, tzn. powiedziała że powinnam do skierowania dołączyć zaświadczenie od pulmonologa lub alergologa, bo inaczej NFZ odeśle druki. Dzieci moje nie są pod opieką żadnego specjalisty.Czy bardzo częste zachorowania (np.zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha, przeziębienia itp. ) to za mało by zakwalifikowały się na leczenie w sanatorium?
Czy ktoś z Państwa dołączał jakieś zaświadczenia od specjalisty? może to tylko tak jest w NFZ na Podlasiu?
Pozdrawiam
Witaj koleżanko poczytaj tutaj ,nie pisze aby warunkiem wypisania skierowania dla dziecka była opinia innego lekarza .Rodzinny powinien je wypisać na prosbę rodzica .
Pozdrawiam serdecznie . :)

http://www.nasze-sanatorium.pl/dziecko- ... orium.html
forumowicz

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: forumowicz »

[link]
Tutaj też :)
Pani doktor rodzinna takie skierowanie ma wypisać ,powiedz jej to po prostu :!: :) :kwiat:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2016 22:10 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Wiola1981
Posty: 2
Na forum od: 08 sty 2016 16:31
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: Wiola1981 »

Witaj, nie musisz mieć żadnego skierowania ani zaświadczenia od pulmonologa ani alergologa. Skierowanie do sanatorium może wystawić lekarz pierwszego kontaktu. Najpierw musi dać Ci skierowanie na badania: ogólne badanie moczu, krwi + OB i badanie kału na obecność pasożytów. Jak już masz badania to lekarz pierwszego kontaktu wypisuje skierowanie do sanatorium. Jak już wypisze to musisz je dostarczyć do NFZ osobiście lub wysłać pocztą razem z wynikami badań. W przeciągu miesiąca dostaniesz odpowiedź od NFZ czy zakwalifikowali Cię do sanatorium.
Mój synek też choruje na zapalenie oskrzeli i do tego ma astmę oskrzelową, my jesteśmy pod opieką pulmonologa i nasza Pani doktor nie miała żadnych wątpliwości co do wypisania skierowania. Nie wiem jak to wygląda was ale wydaje mi się, że dużo zależy od lekarza prowadzącego.
Ja poprosiłam o skierowanie w październiku, badania zrobiliśmy dość szybko, w połowie listopada wysłałam skierowanie do NFZ. Odpowiedź dostałam po dwóch tygodniach, byłam 3 osobą w kolejce a na początku grudnia dowiedziałam się, że jedziemy w styczniu na turnus. Tak to wygląda w zachodniopomorskim.
Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz :D
Pozdrawiam
ela12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 sty 2016 22:29
Oddział NFZ: Podlaski

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: ela12 »

Dzięki za odpowiedź.
W tej sprawie dzwoniłam też do NFZ, osoba z która rozmawiałam również powiedziała mi że wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.
W poniedziałek jadę do lekarza ... mam nadzieję że pani doktor wypisze skierowania.
Wiola1981 pisze:Najpierw musi dać Ci skierowanie na badania: ogólne badanie moczu, krwi + OB i badanie kału na obecność pasożytów. Jak już masz badania to lekarz pierwszego kontaktu wypisuje skierowanie do sanatorium
Badania już zrobiłam prywatnie.
Wiola1981 pisze:Ja poprosiłam o skierowanie w październiku, badania zrobiliśmy dość szybko, w połowie listopada wysłałam skierowanie do NFZ. Odpowiedź dostałam po dwóch tygodniach, byłam 3 osobą w kolejce a na początku grudnia dowiedziałam się, że jedziemy w styczniu na turnus. Tak to wygląda w zachodniopomorskim
W NFZ powiedzieli mi że kolejka trwa około 6-8 miesięcy.
ela12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 sty 2016 22:29
Oddział NFZ: Podlaski

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: ela12 »

:D
Pani doktor wypisała skierowania na leczenie sanatoryjne. Jutro po pracy lecę na pocztę wysyłam papiery i ... czekam na odpowiedź. Mam zamiar dołączyć prośbę o wyznaczenie terminu leczenia w czasie wakacji, wszystko to z racji wykonywanego zawodu. Niestety nauczyciele urlop wypoczynkowy mają tylko w wakacje. Poproszę też dyrekcję szkoły o potwierdzenie. Mam nadzieję że komisja NFZ pozytywnie rozpatrzy moją prośbę.
ela12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 sty 2016 22:29
Oddział NFZ: Podlaski

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: ela12 »

Otrzymałam już odpowiedz z NFZ. Dzieci moje zostały zakwalifikowane na leczenie sanatoryjne o profilu choroby górnych dróg oddechowych. Starszy syn w dniu wydruku pisma miał 29 numer i przewidywany czas oczekiwania realizacji skierowania ok.5 miesięcy. Młodszy analogicznie 30 numer za to czas oczekiwania ok. 18 miesięcy !! Ciekawe jak długo będę teraz czekać 5 miesięcy czy dłużej. Mam nadzieję że moje dzieci dostaną skierowanie w tym samym czasie, a tak duża rozbieżność w czasie oczekiwania (5 i 18 miesięcy) to tylko jakaś pomyłka???
Wysyłając skierowanie dołączyłam również prośbę o wyznaczenie terminu wyjazdu na leczenie podczas wakacji, argumentując to charakterem pracy (dyrektor w szkole poświadczył mi to pisemnie). W odpowiedzi otrzymałam cytuję : " NFZ opiera się zasadę równego traktowania obywateli, co oznacza brak preferencji zawodowych pod względem wyznaczania terminów leczenia uzdrowiskowego." [/i]
Dodam jeszcze że dziś sprawdzałam miejsce w kolejce i oba numer spadły po tygodniu oczekiwania o 10 miejsc, więc teraz mamy 19 i 20 numer.
ela12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 sty 2016 22:29
Oddział NFZ: Podlaski

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: ela12 »

mam już wyznaczony termin i miejsce - 29marca do 19kwietnia w Szczawnica Adria.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23844
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: co dołączyc do skierowania?

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Ela dobrze że już wyznaczyli termin jeszcze Szczawnica typowo dziecięcy super przydział 8-) :kwiat:
jeszcze oczekiwanie następnego dziecka pozdrawiam udanej kuracji 8-) :kwiat:
Napisz nam o kuracji zapewne będzie przydatne następnym wyjeżdzającym 8-)
ODPOWIEDZ