Renta

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Acik61bis
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 08 lut 2022 14:37
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Renta

Post autor: Acik61bis »

Felice - dziękuję
Wiem, że muszę do PZU zajrzeć osobiście orzeczenie dotarło do nas dziś późnym popołudniem, więc nie było jak zareagować i chciałem "na ciepło" wiadomości zaczerpnąć - tą stronę PZU przeglądałem - w pdf-ie są owe różnych opcji, ale właśnie nie znalazłem tam tych odszkodowań które szukałem.
Nic tylko u źródeł pytać jutro
Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7842
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Renta

Post autor: darek »

PZU

Ma oficjalnie 5 szablonów ubezpieczeń grupowych.
Jednak w każdym są tzw Myki prawne.
Owe ubezpieczenie JEST IDEALNE podczas Pracy oraz dla Osób młodych Pięknych ZDROWYCH.

Miałem przyjemność -mieć owe ubezpieczenie - WSZYSTKO było Super oczywiście do czasu i Limitu
A owe informacje są w akapitach o których nie zawsze Agent informuje.
Znam przypadek ,że PZU wypłąciło za Pobyt Sanatoryjny
Ale i Znam kiedy nie wypłaciło za hospitalizację i zabieg usunięcia wyrostka Bo został wykorzystany limit w roku pobytu w Szpitalu

Acik

Na spokojnie przeczytaj materiały ,które posiadacie .
Nawet udaj się do Prawnika -zapłać tą 100 i niech Wam wytłumaczy na co Możecie liczyć w chwili kiedy przejdziecie z Ubezpieczenia Grupowego na Indywidualne
Awatar użytkownika
Acik61bis
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 08 lut 2022 14:37
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Renta

Post autor: Acik61bis »

Darek - wiem to z autopsji i analizuję.
Sam byłem w szpitalu, który jak się okazało pomimo tego że przyjął mnie na oddział na skierowanie do szpitala - szpitalem jednak nie był ( wg pzu i branżowego spisu podmiotów leczniczych - co mnie jako pacjenta mają obchodzić jakieś spisy branżowe - a jednak....) i na nic nawet zdała się walka poprzez rzecznika finansowego - też nic nie wskórał
Więc z tymi prawnikami też trzeba uważnie - bo im się może tylko wydawać ( działając w moim imieniu)że mają rację a okaże się że racja PZU jest bardziej racj(a)onalna.
Dziękuję jednak za zaangażowanie się w temat.
Piątek mi przeleciał bo z partnerkę na oddział do ...17⁰⁰ przyjmowali- w pon. do szpitala z oddziału odebrac- myślę, że od wtorku można po urzędach popytać. ✌️
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Renta

Post autor: ogrodnik »

Cześć.
Acik, dam ci dobrą radę. Jeśli lubisz sprawy sądowe, to bądź w PZU. Byłem klientem złodziei z PZU, i cudownie było, dopóty, dopóki nie musieli wypłacić kasy, za chorobę. Dostałem informację, nie należy się. To raz.
Dwa. Za auto płaciłem krocie w PZU, a jakże. W jeden dzień, podziękowałem im, i płacę ok.400 rocznie, a nie 900. w PZU.
Jeśli chodzi o renty, to masz pewnie mentlik w głowie.
Proszę Państwa, jeśli jesteś całkowicie niezdolny do pracy, tzn, Masz dawną Pierwszą grupę, i nie pracujesz. Dostaniesz lub nie dostaniesz rentę, dopóki nie osiągniesz wieku emerytalnego.
Częściowo niezdolny do pracy, dawniej druga grupa inw. i możesz pracować np. w zakładzie pracy chronionej. Jeśli dotrwasz do emerytury, to będziesz cieszył się nią.
Z trzecią grupą, wiadomo...Pracujesz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Acik61bis
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 08 lut 2022 14:37
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Renta

Post autor: Acik61bis »

Ogrodnik - trochę gmatwasz mój przekaz i mieszasz dwa pojęcia o które pytam
PZU to jedno - ZUS to drugie
1) PZU - po niedzieli ma zostać przedstawione nam kontynuowane ubezpieczenie indywidualne i już wiem, ze stawki większe a zakres odpowiedzialności mniejszy😟 (ten "typ" tak ma)
2) ZUS czyli renta - nie masz racji (może nie całkowitą) że "całkowita niezdolność do pracy" to stopień znaczny czyli dawna I grupa - otóż dawna I grupa to "całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji"
Natomiast bez dopisku "samodzielna egzystencja" to jest stopień umiarkowany czyli dawna II grupa
Dodatkowo co najbardziej martwi to to, że ta całkowita niezdolność do pracy ma (na razie) stwierdzoną do końca marca 2023 czyli za rok znów komisja i "proszenie się" o byt i dalej nie rozumię tłumaczenia orzecznika, że zasiłek rehabilitacyjny na rok nie przysługuje gdyż nie widzi szans na wyzdrowienie w tym okresie (1 rok) ale już w drugim akapicie stwierdza całkowitą niezdolność do pracy na okres.....1 rok!
Czyli renta ,zwolnienie z pracy i po roku niepewny byt i odebranie już tak schorowanej osobie jednego z sensu życia - praca
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Renta

Post autor: gosiam »

Kontynuacja ubezpieczenia grupowego oczywiscie wchodzi w rachubę ale składka jest wyższa. Natomiast pakiet odpowiedzialnosci zdecydowanie mniejszy. Wiem to z autopsji. Gdy stracilam pracę moglam kontynuować ubezpieczenie, ale na innych warunkach. Podobnie mój men. Przechodzac na emeryturę może kontynuwac ubezpieczenie. Jednakze skladka wzrosła a zakres odpowiedzialnisci jest o wiele wiele mniejszy. Jedyny plus to kontynuowanie i tylko tyle. Pozdrawiam
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: Renta

Post autor: ogrodnik »

Acik61bis pisze: 06 mar 2022 16:02 Ogrodnik - trochę gmatwasz mój przekaz i mieszasz dwa pojęcia o które pytam
PZU to jedno - ZUS to drugie
1) PZU - po niedzieli ma zostać przedstawione nam kontynuowane ubezpieczenie indywidualne i już wiem, ze stawki większe a zakres odpowiedzialności mniejszy😟 (ten "typ" tak ma)
2) ZUS czyli renta - nie masz racji (może nie całkowitą) że "całkowita niezdolność do pracy" to stopień znaczny czyli dawna I grupa - otóż dawna I grupa to "całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji"
Natomiast bez dopisku "samodzielna egzystencja" to jest stopień umiarkowany czyli dawna II grupa
Dodatkowo co najbardziej martwi to to, że ta całkowita niezdolność do pracy ma (na razie) stwierdzoną do końca marca 2023 czyli za rok znów komisja i "proszenie się" o byt i dalej nie rozumię tłumaczenia orzecznika, że zasiłek rehabilitacyjny na rok nie przysługuje gdyż nie widzi szans na wyzdrowienie w tym okresie (1 rok) ale już w drugim akapicie stwierdza całkowitą niezdolność do pracy na okres.....1 rok!
Czyli renta ,zwolnienie z pracy i po roku niepewny byt i odebranie już tak schorowanej osobie jednego z sensu życia - praca
Aciku, wiem co mówię. Umiem rozdzielić obie instytucje.
Mam do czynienia z jedną i z drugą. Jedno jest pewne, jeśli liczysz na PZU, to licz na siebie.
Mam Drugą grupę, i wiem jak to wygląda już od kilkunastu lat.
ZUS jest tzw. państwem w państwie. Lekarz orzecznik powie Ci bez pardonu, że nie rokujesz nadziei na wyleczenie. Zapomnij o sanatorium.
Mnie wyleczył w jeden dzień. Nie znam dokładnie twojego przypadku im chciałbym ci pomóc, podpowiedzieć coś.
Tak, dokładnie. Początek był taki. Co rok wizyta w ZUS. Później na dwa, ale musisz trafić na lekarza, a nie materialistę. Oni nie mają skrupułów.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ