Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: MaryKate »

Zakładam nowy temat i kto ma chęć i czuje potrzebę żeby poprzeć tą inicjatywę zapraszam do podpisania .Razem z całym tematem który już jest dość obszerny dostarczyć do NFZ niech trochę otworzy im oczy na co idą pieniądze których wiecznie brakuje w systemie . MaryKate
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2428
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: nula »

Jak najbardziej 👍
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2428
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: nula »

Aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
Bo jak znam życie, może skończyć się tylko na wielkim halo... :roll:
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2428
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: nula »

MaryKate doceniam i inicjatywę.
Można przeczytać sporo narzekań, wygłoszeń ale czy potem te osoby zechcą aby ich nazwisko widniało w bazie NFZ- tu...?
Wątpliwe to...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7831
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: darek »

Osobiście nie mam OBAW przed Instytuacjami typu NFZ ZUS czy inne Ministerstwa
Już nawet temu rządowi dałem się we znaki Gdy PROSTOWANO w styczniu mozliwość mojej rehabilitacji

Ktoś sobie napisał
Ktoś sobie zostawił
i ktos wprowadził od czasu kiedy go nie będzie

Tak Na liście PRZCIW WSKAZŃ do Wyjazdów sanatoryjnych było
Nadcisnienie tętnicze
Cukrzyca czy ponad 50 innych schorzeń

Udało im się to wyprostować
nie będę się chwalił że to ja -Bo byla by to obluda -ale był to taki "Stefanek w szafie "

Nalezy prócz Waszej propozycji wprowadzić jeszcze jeden Aspekt

BON Sanatoryjny

Kazdy ubezpieczony posiadajacy sub konto

SAM Powinien DECYDOWAĆ Gdzie jedzie

DLACZEGO emeryt -rencista z tych niedobrych Niemiec czy Austrii może dzięki Voucherowi rehabilitować się w Polsce czy na Wegrzech nie mowiac od Czechach czy Słowacji

Skoro NFZ za mój 21 dniowy pobyt sanatoryjny Placi średnio od 3500 do nawet 4000
Plus Ja dopłacam średnio 800 zlotych
To Dlaczego nie dostanę tego Vouchera z NFZ i nie mogę samodzielnie wybrać sobie Miejsca czasu pobytu santoryjnego

Dlaczego skoro nie pasuje mi Miejscówka mam Ponieść 100 KOSZTÓW
Dlaczego nie mogę wykorzystać tej kwoty -ok niech ta kwota będzie raz na 18 miesiecy ( Oczywiście WALORYZOWANA )

Ale będe MIAŁ Wybór i pojadę tam gdzie chcę i kiedy chce i opczywiście z Kim chcę
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5102
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Jak już wcześniej napisałem popieram petycję i popieram także Bon Sanatoryjny o którym pisze Darek.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: MaryKate »

nula pisze: 25 kwie 2024 12:21 Aż jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
Bo jak znam życie, może skończyć się tylko na wielkim halo... :roll:
Raczej tak będzie , tyle odsłon , każdy ciekawy czyta a próśb nie będę wysyłać na priv .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: jacky6 »

darek pisze: 25 kwie 2024 12:53 Skoro NFZ za mój 21 dniowy pobyt sanatoryjny Placi średnio od 3500 do nawet 4000
Plus Ja dopłacam średnio 800 zlotych
To Dlaczego nie dostanę tego Vouchera z NFZ i nie mogę samodzielnie wybrać sobie Miejsca czasu pobytu santoryjnego

Dlaczego skoro nie pasuje mi Miejscówka mam Ponieść 100 KOSZTÓW
Dlaczego nie mogę wykorzystać tej kwoty -ok niech ta kwota będzie raz na 18 miesiecy ( Oczywiście WALORYZOWANA )

Ale będe MIAŁ Wybór i pojadę tam gdzie chcę i kiedy chce i opczywiście z Kim chcę

Brawo Darku,
to ja sobie uszporuję krzinkę więcej - nawet 2 x 800, przewalutuję i pojadę na Słowację alebo do Bratanków.
Bazując rzecz jasna na owym bonie.
A w częściach komercyjnych polskich uzdrowisk świecić będą pustkowia.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:

PS - wizytowałem dwa lata temu Bojnice na Słowacji, niedaleko od nas...

Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7831
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: darek »

Napisze więcej w roku 2023 pozwoliłem sobie na Zakup dla Mamy wypoczynku poprzez Polskie biuro podróży do sanatorium do czy na Słowację
Bardejowskie Kupele 50 km od Wysowej i Krynicy
Mama pojechala z Koleżanką
Fakt Słowacja i to nie dobre Euro
Koszt 14 dni Pobytu rehabiliatcyjnego to kwota niesłpelna 5000 złotych i było w tym WSZYSTKO około 1200 euriszo
W tej kwocie Było WSZYSTKO WSZYSTKO z wszelkimi opłatami
Fakt było to w tzw Niskim sezonie -marzec ale w pakiecie było 30 zabiegów w tym 6 x Masaż klasyczny w czasie 20 minut masazu

Nie chce Okradac Polski
Ale niech Mi dadzą Mnie i Moim Znajomym 1 x na 18 miesiećy Vocher na rechabilitację w Kwocie 4000 złotcyh do wykozystania
Nie musze jechac do Kołobrzegu w czerwcu
znajde sobie miejscówkę od Ukrainy przez Kraje Dawnego Cesarstwa Austro-Wegierskiego -Ponad 200 obiektów sanatoryjnych w 4 krajach przygotowanych pojadę sobie na Litwe choć tam tez jest euro.

Obiety o BARDZO niskim Standardzie Hotelowym Plus oferujący słabą bazę Zabiegową Musza podnieśc Standardt

Nie będę czekał 12 miesięcy od Ostaniego Wyjazdu PLUS Jakąś Karencję 6 miesięcy aby między pobytami było 18 Miesięcy
Zastanawiam się co za mądra Głowa wymysliła owe 18 miesięcy

A co w przypadku gdy Pojawi się PECHOWIEC i 2-3 miesiace po pobycie w santorium przejdzie jakiś Zawalik czy połamie się i Będzie potzrebna rehabilitacją
ma czekać owe 18 miesięcy

Bo tak mi odpisano :)

Byłem w sanatorium -Kardiologia

2 miesiace po miałem ponad 4 godzinny zabieg w znieczuleniu calkowity Dypytrema
I sam Osławiony doktor z Trzebnicy -napisał wniosek o Rehabiliatcje

NFZ odpowiedzial ,że niestety nie minął czas karencji i proponują rehabiliatcję w miejscu zamieszkania
Dzięki przychylności Doktorów Musiałem Być Hospitalizaoany w Trzebnicy w Szpitalu ZAJMUJĄC miejce i odbyłem pobiezna rehabilitację
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1792
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Petycja w sprawie zasad przydzielania pokoi w ramach leczenia uzdrowiskowego NFZ

Post autor: Andrzej1958 »

Darku, ten doktor z Trzebnicy to sławny czy osławiony (znany ze złej sławy)?
ODPOWIEDZ