Dąbki Argentyt

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1956
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Dąbki Argentyt

Post autor: Zosia »

Właśnie dostałam taką informację. Sanatorium nie ma żadnej nazwy tylko ulica Wydmowa 17 . Próbuję coś dopasować i chyba będzie to Argentyt . Czy ktoś dostał już może podobny przydział ?
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: iwcia »

Zosiu, ja byłam w Dąbkach w 2012 roku.Ul.Wydmowa 17 to napewno ARGENTYT, tam własnie mieszkałam.
Jeśli chcialabyś wiedzięc wiećej na temat tego osrodka to chętnie napiszę, pytaj.
Tylko dzisiaj czas nie pozwala, ale jutro jak najbardziej.
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: forumowicz »

Witaj Zosiu :kwiat:
Byłam w Dąbkach w ubiegłym roku, w czerwcu. Jak dostałam skierowanie to z początku podobnie jak ty miałam mieszane uczucia. Ciężko było uzyskać szczegółowych informacji od ludzi, którzy tam byli. Poczytałam sobie troszkę w necie i to wszystko. Co prawda ja miałam w skierowaniu konkretną nazwę ośrodka, a mianowicie "Dukat", który też znajduje się na ul. Wydmowej.
W "Argentycie" bywałam na baletach, a to z tego względu, że poznałam w temacie "Kolejka do sanatorium" dziewczynę, która tydzień póżniej dostała tam pobyt. Stworzyliśmy fajną paczkę, z którą spędzałam wolny czas.
Same miejscowość Dąbki to mała wioska, licząca zaledwie ok. 300 mieszkańców, ale w sezonie tętni życiem. Dąbki to przede wszystkim miejscowość uzdrowiskowa. Znajduje się tam dużo sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów oraz różnego rodzaju restauracji i pubów. Po jednej stronie znajduje się plaża i morze a po drogiej jezioro bukowskie. Około 8 km. od Dąbek położone jest Darłowo /miasto/ i Darłówko do których można dojechać autobusem. Znajduje się tam też przepiękna ścieżka rowerowa prowadząca przez sosnowy las do kanału, gdzie łączy się morze z jeziorem. Za niewielką odpłatnością można wypożyczyć rower lub gokart i udać się na wycieczkę.
Ja miałam szczęście, bo trafiłam na przepiękną pogodę i większość czasu spędzałam na plaży.
Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania to w miarę możliwości odpowiem.
Pozdrawiam cieplutko :)
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: iwcia »

Witaj Zosiu :kwiat:
6basia6 ładnie opisała Ci miejscowośc Dąbki, włąsciwie nie mam nic do dodanie.
Napisze parę słów o Argentycie. Jest to dośc duży budynek, miszczący około 400 kuracjuszy. Połączono tam dwa sanatoria - dla dorosłych i dla dzieci, co mi w niczym nie przeszkadzało, w przeciwieństwie do niektórych osób.
Ośrodek usytuowany jest blisko morza, do plaży dosłownie pare krokow przez lasek.
W budynku mieszczą się dwie kawiarnie, stołowka, baza zabiegowa, salon odnowy biologicznej i fryzjer.
Zabiegi dobre, panie rehabilitantki przesympatyczne, stwarzają miłą atmosferę.
W kawiarni wieczornej organizowane są potańcówki, co drugi dzień.Zawsze była pełna sala.
Pokoje ładne, czyste, niektore z balkonami.Ja mieszkalam na I pietrze, niestety bez balkonu.
Wyżywienie wręcz pyszne :D Szczerze mowiąc nigdy przedtem nie spotkałam sie z tak dobrą i urozmaicona kuchnią w sanatorium. Nawiasem mówiąc przybyło mi tam ze dwa kilo :lol:
Ale sa i minusy. Otóż przyjęcie kuracjuszy zaczyna sie dopiero o godz.14.00.Ludzie czesto przyjeżdżają po nieprzespanej nocy z daleka i musza czekać na holu do 14.00.Nie ma szans wczesniej na klucz do pokoju.
Drugim minusem jest to, że niektorzy muszą przejśc na zabiegi z budynku do budynku.Otóż osrodek składa sie z budynku głownego, gdzie znajduje sie baza zaiegowa oraz mniejszego, położonego kilka kroków dalej.I ci, których tam zakwaterują, muszą dochodzic, choć jest to naprawdę rzut beretem.Latem nie powinno to stanowic żadnego prolemu.
Reasumując, moja opinia jest pozytywna, bylam bardzo zadowolona.
Zosiu, jesli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: forumowicz »

...Nawiasem mówiąc przybyło mi tam ze dwa kilo :lol:...

iwciu :kwiat: ja byłam w Dukacie. Z natury jestem osobą mało jedzącą. Na wyżywienie nie narzekałam, chociaż miało nieraz wiele do życzenia, szczególnie porcje, a mimo to również ja i moja koleżanka z pokoju przytyłyśmy tyle samo. Pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło, zazwyczaj w sanatoriach waga spadała /zabiegi, gimnastyka, tańce/, a tu... :lol: :lol: :lol: Być może wina specyficznego klimatu :roll:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: iwcia »

Basiu, mozliwe, że klimat swoje robi :) A moze to spokój psychiczny i brak stresów? Choć przecież każdorazowo gdy wyjeżdżamy do sanatorium, ewentualne zmartwienia i problemy zostawiamy w domu...Nie wiem jak wytłumaczyć Twoj "przybytek", może jednak za mało tych tańcow było? :D
forumowicz

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: forumowicz »

To prawda, może było i za mało, a za dużo leżenia na plaży. Jak byłam w innych miejscowościach, było ich znacznie więcej, a najwięcej to w Iwoniczu i Kołobrzegu. Tam to chudłam z kości na ości :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Dąbki 13-05 do 03-06

Post autor: forumowicz »

Cholercia ;) ale to powinno być w innym temacie :lol: :lol: :lol:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: iwcia »

Tak :D ciekawe w jakim temacie? ;) np."Przyczyny chudnięcia lub przybierania na wadze w sanatorium "
Albo "Skutki leniuchowania w sanatorium" :lol:
:kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20165
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dąbki Argentyt

Post autor: Felice »

iwcia niezłe tematy :)
ODPOWIEDZ