sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
jaksaj
Posty: 1
Na forum od: 09 mar 2013 12:40

sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: jaksaj »

Witam Właśnie wróciłem z Sanatorium z Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. Byłem już kilkakrotnie w Sanatoriach w różnych miejscach, ale ostatnio w Kamienie to jestem bardzo zawiedziony.Po pierwsze Kamień pomorski nigdy nie powinien być Uzdrowiskiem w mieście smród od dymu z kominów ze zapiera dech w piersiach. Liczy się tylko kasa owszem personel miły zabiegi owszem są bardzo dobre za wyjątkiem masarzu, bo tego nie polecam u pani w Chrobrym.
Bardzo solidne ćwiczenia i panie to robią bardzo solidnie, zabiegi w porządku natomiast opieka lekarska to pożal się Boże nie chorować, bo zabiorą kartę nawet na 2 tygodnie, nikt tym się nie przejmuje w niedziele lekarza nie ma a nawet jak jest to nic nie pomoże chyba ze ktoś umiera to dopiero wyślą do szpitala a tak nie wolno nigdzie pójść do żadnego innego lekarza, bo im NFZ nie zapłaci. Teraz kuchnia nie jestem specjalnie wymagający a ni dużo nie zjadam, ale tam pani kucharka to się chyba minęła z powołaniem wszystko na 1 kopyto i o jednym smaku zupki na mrożonkach sałatki na mrożonkach ogórki kiszone i groszek konserwowy to mi się śni po nocach, ani 1 raz owoców ani 1 raz ciasta owszem można było sobie kupić na stołowce.Pamietam w najgorszych czasach było 4 zł na wyżywienie na cały dzien., ale i tak było lepsze niz. tam, bo Pani kucharka się starała.I tu kłania się kontrola, bo na jadłospisie powinno wszystko być napisane ile i co się należy. Przecież o ile pamiętam to dopłaty po to zostały wprowadzone, aby było lepsze jedzenie powiedzcie sami czy 2 plasterki konserwy na śniadanie to jest wystarczająco zupa mleczna 1 raz w tygodniu 1 raz była 2 razy. Dla mnie to może i wystarczało, bo cos sobie dokupiłem, ale dla młodszych to wątpię, bo słyszałem komentarze.Porownywalismy w tym samym czasie w innych sanatoriach to z nas się śmiano. Przynajmniej, chociaż raz powinna Pani szefowa kuchni lub kierowniczka ośrodka wyjść do ludzi i powiedzieć, o co chodzi. Ankiet oceniających nam nie podano
Być może sami je wypełnili nie wiem. Kończąc pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia i nadrabiania miną będąc w tym ośrodku Jaksaj
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: gosiam »

Witam, w Kamieniu Pomorskim byłam w 2006r. w sanatorium Dabrówka, owszem posiłki niezbyt urozmaicone. Ja byłam w m-cu czerwcu, wiec co drugi dzien była potrawa w której była kapusta, albo kiszona albo gotowana i tak na zmianę, Oprócz tego serwowano rzodkiewki tarte na grubej tarce, dla oka wydaje sie na talerzu więcej. Ponieważ jestem szczuplakiem to jedzenia mi starczało a jak miałam ochotę na coś innego kupowałam w sklepie. Natomiast zabiegi jak dla mnie były rewelacyjne a zwłaszcza zawijania borowinowe, Zabiegi, towarzystwo i pogodę trafiłam super więc z Kamienia wróciłam jak nowo narodzona. Warunki socjalne w Dąbrówce tez miały wiele do życzenia, ale słyszałam, ze od tego czasu był przeprowadzony remont. W tym roku po raz pierwszy jadę prywatnie, wybrałam Połczyn Zdrój w czerwcu, noclegi mam miec w SPA, zabiegi w Gryfie, nigdy nie byłam w Połczynie, zdecydowałam sie na te miejscowość ze względu na zawijania borowinowe (w okolicy znajdują się złoża tego torfu). Oprócz Kamienia Pomorskiego byłam jeszcze dwukrotnie w Lądku Zdrój (2008r. i 2012) i raz w Polańczyku (2010) i nigdzie nie przepisano mi borowiny. Mam nadzieje ze tym razem otrzymam zbawienną dla mojego kręgosłupa "borowinkę" :D . A może ktoś z Was był w Połczynie i może podzielić się swoimi refleksjami. Pozdrawiam
kama
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 wrz 2012 22:34
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: kama »

Witam serdecznie! Ja byłam w Chrobrym w maju 2010 na turnusie 28 dniowym, po tygodniowym pobycie (3 razy dziennie mielone pod wszelaką pastacią i dwa plaserki ogórka surowego) znalazły się odważne osoby i po karczemnej awanturze znalazł się kurczak, kawałek schabu i jakieś warzywo, ale i tak jedzenie było pod wszelką krytyką, wszystko mało smaczne i brzydko podane, marmolada była wystawiana w wiaderkach plastikowych, po kilku dniach to wiaderko wiadomo jak „apetycznie” wyglądało. Mając porównanie do innych ośrodków z czystym sumieniem nie polecam. Jednak rekompensatą za pobyt były trafione zabiegi, czyste pokoje, zgrane towarzystwo oraz słoneczna pogoda. Pozdrawiam
nusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 04 sty 2012 21:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: nusia »

Witam serdecznie. W "Chrobrym" byłam w kwietniu 2012 r. i czytam, że nic nie zmieniło się na lepsze w kwestii żywienia. Podziwiam konsekwencję i upór obsługi kuchni w kwestii "urozmaicania" posiłków. Nie polecam tego sanatorium!
Pozdrawiam forumowiczów i życzę skierowań do sanatoriów na miarę XXI wieku.
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: czapi »

Otrzymałem właśnie skierowanie do tego sanatorium w super terminie leczenia: 2013-07-22 - 2013-08-12 !!! Ale czytając opinie o tym ośrodku opadla mi szczęka, i chyba zrezygnuje.Nie znalazłem żadnej pozytywnej opinii na tym forum.Może ktoś po opadnięciu emocji cos mi napisze ? Lub ktoś który obecnie tam przebywa się odezwie ? :shock:
Awatar użytkownika
Kaczorek
Posty: 2
Na forum od: 11 mar 2013 18:13

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: Kaczorek »

czapi pisze:Otrzymałem właśnie skierowanie do tego sanatorium w super terminie leczenia: 2013-07-22 - 2013-08-12 !!! Ale czytając opinie o tym ośrodku opadla mi szczęka, i chyba zrezygnuje.Nie znalazłem żadnej pozytywnej opinii na tym forum.Może ktoś po opadnięciu emocji cos mi napisze ? Lub ktoś który obecnie tam przebywa się odezwie ? :shock:
Wyjazd w lecie to wspaniała sprawa :D ,dzień dłuższy a więc mozna lepiej czas popołudniowy zaplanować i spędzić :lol: . Opinie są nie najlepsze o tym sanatorium :roll: , byłem tam w lutym 2013 i swoją opinię umieściłem tu:
:arrow: http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... f=3&t=5284

Jeżeli jedziesz własnym samochodem to będziesz mogł pojezdzić po okolicy a i do Niemiec tez mozna wyskoczyć . Jest co zwiedzać w okolicy więc się nie załamuj :lol: . Najwazniejsze są zabiegi a te oceniam wysoko :D . Pozdrawiam ciepło zycząc duzo zdrowia. :)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: gosiam »

No własnie, potwierdzam wypowiedź poprzednika, najważniejsze są zabiegi, a te są naprawdę dobre. Z Kamienia Pom. wróciłam w świetnej formie (patrz posty wyżej). Poza tym termin w którym będziesz przebywał jest rewelacyjny, a gdy trafisz jeszcze słoneczną pogodę i superowe towarzystwo wrócisz zapewne zadowolony i zrehabilitowany :D
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: czapi »

Zrezygnowałem !!!! (może pochopnie) ,i znowu dwa lata czekania :evil:
Awatar użytkownika
Jasmina
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 27 gru 2012 23:06
Staż sanatoryjny: 1

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: Jasmina »

[quote="czapi"]Zrezygnowałem !!!! (może pochopnie) ,i znowu dwa lata czekania :evil:
witam czapi ale jesteś wybredny :shock: ,ja mam Ciechocinek i same negatywne opinie o tym sanatorium a nie rezygnuję.
Liczę na doborowe towarzystwo :) .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: sanatorium Chrobry Kamien Pomorski

Post autor: gosiam »

Jasmina i tak trzymać, trzeba liczyc ze towarzystwo dopisze i wszystko bedzie super. Ja tez swego czasu byłam dwukrotnie w Lądku Zdrój, za pierwszym razem same negatywy, trafiłam fatalne zabiegi i wróciłam z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, drugi raz jak dostałam Lądek moja pierwsza myśl to rezygnacja, ale potem stwierdziałam że gdy zrezygnuję, muszę czekac kolejne 2 lata na przydział i nie mam żadnej gwarancji że trafie ponownie Lądek. No i nie rezygnując pojechałam.... i tym razem było fantastycznie, doskonałe towarzystwo, super imprezy, zabiegi i nawet pogoda mimo że to był listopad dopisała. Najważniejsze to pozytywne myślenie.... :D
ODPOWIEDZ