INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Narewka »

Dopiero wysłałam,poczekaj,jeśli nie,to daj znać,napiszę tutaj.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Mirabella »

Śledzę wasze opinie o tym sanatorium .....bo szukam miejsca na prywatny wyjazd.
Ja też jestem zauroczona tężniami i pięknym parkiem w Inowrocławiu.
Byłam w Modrzewiu i Kujawiaku ale zawsze latem .
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Narewka pisze:Dzięki,pewnie sobie z tym poradzę.
A jeśli chodzi o opinię końcową,która kompletnie się odmieniła po pierwszych zachwytach,to jak pewnie sama widzisz,zależna jest od pogody. W słoneczne i cieplutkie dni wszystko lepiej wygląda,smakuje itp..
Jako starsza,doświadczona osoba,jednak zachęcam do ponownego odwiedzenia Inowrocławia.Rok temu przeleciałam sie po wszystkich sanatoriach inowrocławskich i jednak wybieram 'Przy tężni",juz po raz czwarty.
A wpisy w księdze na pewno poczytam,może tym razem i ja coś napiszę.
Pozdrawiam i życzę dobrej drogi do domu.
PS.Czy w czwartki jest jeszcze serwowane przy kolacji to doskonałe ciasto drożdzowe?
Zawsze biorę kilka kawałków,ale trudno,lubię i jem.A do kawki jest super.
Ciasto drożdżowe jest przepyszne. Dają spory kawałek ale ja zjadam już na stołówce a chętnie zabrałabym do pokoju. Zauroczona jestem Inowrocławiem a gdybym miała wybierać spośród sanatoriów to oczywiście "Przy tężni" bije wszystkie na łeb :). Zajrzałam w czwartek do Modrzewia. Chciałam potańczyć a u nas nie było gdzie szpilki wcisnąć nawet w ogrodzie zimowym nie było miejsca. W Modrzewiu była przerwa więc nie wiem jak gra młody przystojny mężczyzna, ale "nasz" Karol i tak jest najlepszy bo schodzą się kuracjusze z całego niemalże Inowrocławia. Te smrodki w pokoju także jakoś opanowałam a i przyzwyczaiłam się do nich. No i nie jest aż tak brudno jak w innych sanatoriach. Także przyzwyczaiłam się do kotków z kurzu w moim pokoju, ale jak jest deszczowo to płakać mi się chce, ale to już nie wina uzdrowiska tylko mojej natury. Tyle na dzisiaj. Jestem już w domu i płaczę bo tęsknię za... za muzyką :)

http://www.youtube.com/watch?v=VpdmTSq_xzw
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Mirstan pisze:Miło powitać mimo tak brzydkiej pogody,ale mamy taką porę roku i już!Dzwoniłem do recepcji dzisiaj i dostęp do internetu jak pani powiedziała jest w każdym pokoju,by nie dreptać po schodach są windy,a ciepło w pokojach również jest ,bo ogrzewają,a poza tym są kołderki i koce dla każdego !
To co jednak na odjazd napisała Rachel-to by oznaczało,że lepiej się z domu nie ruszać i co Ja mam teraz zrobić?
Czy Ty nie wiesz, że kobieta zmienną jest? Wczoraj wszystko było do dupy a dzisiaj płaczę i tęsknię.... (buuuuuuuuu) Jest super, najlepsze sanatorium w Inowrocławiu i pewnie w całym kujawsko-pomorskim. Jadę tam w przyszłe lato, bo jak ja wyjeżdżam to jest gorąco, a jak ja odjechałam i serce swoje w Inowrocławiu zostawiłam to niebo płacze deszczem i już :(
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Mask »

Rachel,
napisałaś: "Po pierwsze - wyjeżdżam o dwa dni wcześniej "
Kazali Ci dopłacić za dwa dni skróconego pobytu?
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Mask pisze:Rachel,
napisałaś: "Po pierwsze - wyjeżdżam o dwa dni wcześniej "
Kazali Ci dopłacić za dwa dni skróconego pobytu?
Pytałam czy po powrocie do domu otrzymam fakturę za dopłatę, bo tak czasem bywa odpowiedziano mi, że nie będę płaciła, gdyż napisałam oświadczenie. Gdy powiedziałam, że wcześniej wyjeżdżam wręczono mi małą karteczkę (oświadczenie), na którym było napisane, że żadnych roszczeń czynić nie będę to znaczy że ja nie będę chciała zwrotu za dwa dni tak za pobyt jak też za wyżywienie. Nie bardzo to rozumiem ale to podobno w dwie strony działa :) Miałam dzisiaj jeszcze 4 zabiegi - 07:50, 08:30, 11:00 i 11:30. O 08:50 byłam już po wszystkich zabiegach, żadnego nie opuściłam, a Panie przemiłe. Z sąsiedniego pomieszczenia przyszła Pani i ustawiła mi laser, po czym poprosiła mnie abym zamknęła pokój na klucz gdy wyjdę i jej klucz oddała. O 22:00 nie ma kontroli, nie ma obchodu pielęgniarskiego jak w innych uzdrowiskach. Od 22:00 obowiązuje cisza nocna ale to znaczy, że w ośrodku nie powinno być głośno, zaś nie ma mowy o przebywaniu w tym czasie w swoim łóżku jeśli ktoś nie chce :) Jest informacja iż od 22:00 do 06:00 należy użyć dzwonka gdy chce się wejść na teren ośrodka bo chyba do swojego łóżka z sąsiedniego pokoju nie należy dzwonka używać wszak cisza nocna obowiązuje. Ja bynajmniej nigdy nie dzwoniłam haaaaha (bo ja w swoim łóżku spałam)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Rachel pisze:
Mirstan pisze:Miło powitać mimo tak brzydkiej pogody,ale mamy taką porę roku i już!Dzwoniłem do recepcji dzisiaj i dostęp do internetu jak pani powiedziała jest w każdym pokoju,by nie dreptać po schodach są windy,a ciepło w pokojach również jest ,bo ogrzewają,a poza tym są kołderki i koce dla każdego !
To co jednak na odjazd napisała Rachel-to by oznaczało,że lepiej się z domu nie ruszać i co Ja mam teraz zrobić?
Czy Ty nie wiesz, że kobieta zmienną jest? Wczoraj wszystko było do dupy a dzisiaj płaczę i tęsknię.... (buuuuuuuuu) Jest super, najlepsze sanatorium w Inowrocławiu i pewnie w całym kujawsko-pomorskim. Jadę tam w przyszłe lato, bo jak ja wyjeżdżam to jest gorąco, a jak ja odjechałam i serce swoje w Inowrocławiu zostawiłam to niebo płacze deszczem i już :(
Dostęp do internetu jest w każdym pokoju a jakże :), tylko, że Pani recepcjonistka nie ma pojęcia, że są problemy z odbiorem. Mój pokój był pod tym względem wyjątkowy, nie wiedzieć czemu ale ja miałam non stop dostęp do internetu i bardzo szybko działał. Kolega o dwa pokoje dalej nie miał połączenia w ogóle, wychodził z laptopem do holu. Kolega w "Solince" miał internet poprzez kabelek a nie tak jak ja przez vi-fi, ale u niego nie sposób było pracować. Wolno i jeszcze wolniej, a czasem brak zasięgu. Winda jest, oczywiście, ale tylko jedna. A ludzi na trzech piętrach dosyć sporo i wciąż jest zajęta, bo starsi ludzie jeżdżą "w te i nazad", ale mnie winda była potrzebna tylko do jednego celu. Otóż w "jedynkach" nie ma dużego lustra. Jest malutkie w łazience. Dla mnie to ogromny kłopot, dlatego chociaż raz dziennie musiałam windą się przejechać aby przejrzeć się w dużym lustrze od stóp do głowy :) Poza tym wbiegałam na III piętro jak kozica, oczywiście pierwszego i drugiego dnia miałam zadyszkę, ale pod koniec turnusu nikt w wbieganiu mnie nie pobił :) A teraz o ogrzewaniu - podczas mojego turnusu było ciepło więc wciąż drzwi balkonowe były otwarte, także te smrodki kanalizacyjne wietrzyłam, ale nie wyobrażam sobie pobytu zimową porą. Nie wiem czy będzie w pokojach zimno czy ciepło no i jak znieść te smrodki, bo z tego co wiem to prędko tego nie usuną, to poważniejsza sprawa niżby się wydawać mogło. W ogóle w Inowrocławiu szambem śmierdzi nawet na starym mieście. Gdzie studzienki tam smrodek :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

45.JPG
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: Rachel »

Inowrocław "Stare miasto" :)
Inowrocław "Stare miasto" :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Post autor: violet58 »

Znowu lansik ;) :D :lol:
Niewiele ma to wspólnego z sanatorium ;)
A i to miasto nie takie całkiem stare.... :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ