STEGNA "FALA"

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: jan19557 »

Mercedes mogę wiedzieć kiedy byłaś w Stegnie.? Może razem ze mną w sierpniu nic o sobie nie wiedząc?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: sztani »

Dlatego Maj i rower ;)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: syrenka »

Chcę tylko zwrócić waszą uwagę na to co napisała .....bożena...jest wegetarianką i ma dietę lekkostrawną ....Więc jak ma jeść kiełbasę , wędlinę ,ser żółty ,,,,Z tego co czytałam zostaje jej biały ser i pomidor jak go upoluje .Wiecie przecież jak to jest przy szweckim stole kto pierwszy ten lepszy .....W /w ośrodku gwarantują różne diety więc wychodzi na to że oszczędzają na całej linii ....Już wiem dlaczego są lodówki w pokojach ....Żyw się sam i nie przeszkadzaj ...to jest chyba ich motto..... :mrgreen:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: sztani »

Droga Poznanianko to ,ze jest Bożenka wegetarianką to jest jej wybór.Musi niestety liczyć się z tym ,ze nigdzie dobrze nie będzie.Nie chodzi mi tu o Stegnę i jej jadłospis. Sposób żywienia jest jeszcze mało popularny (wegetarianizm) . Wszystkie sanatoria mają żywienie zbiorowe i określoną sumę na to przeznaczoną .Wydaje mi się ,ze jeszcze ddługo albo wcale nie będą brani pod uwagę . ,są to dodatkowe koszta dla Sanatorium. myślę o Sanatoriach z ZUS i NFZ. Wiem jakie jest żywienie w Stegnie bo była tam moja Żona i ja też choć tylko kilka razy w odwiedzinach Sam szwedzki stół to moim zdaniem jest już jakiś wybór. . Znajac sytuacje jaka jest może Bożena powinna zgłosić to ,że jest wegetarianką Pani od dietetyki. Ja jadąc do sanatorium liczę sie z tym ,że nie będzie to jedzenie jak przysłowiowe "" U Mamy "" Pozdrawiam Bożenę i Poznaniankę
P.S.
Może jestem osobą mało wymagającą (jeśli chodzi o jedzenie) :) ;)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: sztani »

Odniosę się jeszcze do rozrywek. człowiek musi sam organizować sobie czas wolny. Z tego co wiem to są wycieczki po okolicy . ja będąc w Dźwirzynie też nikt nam nic nie organizował, bylem zimą . Pozostały mi długie spacery i ewentualnie wieczorki w ośrodku. Miałem książki . Kochani od czego są kuracjusze z turnusu .Teraz jadąc w maju (świadomie wybrałem Stegnę ) biorę rower.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: syrenka »

SZTANI .....Ja osobiście prawie nigdy nie narzekam ,,,,chociaż po ostatnim pobycie w Jubilacie w Lądku ,,,,biały serek pod wszelkimi postaciami śnił mi się po nocach.Dostawaliśmy go 2 razy dziennie .Z tego co wiem ,,,dieta była zgłaszana w dniu przyjazdu .Ale cóż sanatoria żądzą sie swoimi prawami .Po prostu żyjmy dalej i możemy tylko oczekiwać że kiedyś będzie lepiej . :)
Awatar użytkownika
mercedes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 343
Na forum od: 02 mar 2012 13:58
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 17

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: mercedes »

jan19557 witam - bylam w 2010 roku w styczniu tak jak pisalam w zimie Musisz wolneij czytac hiihihi a sesje z psychologiem funduje tylko Zus bo w NFZ nie spotkalam sie z tym - pozdrawiam
Awatar użytkownika
bozena180
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 227
Na forum od: 30 kwie 2011 21:18
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 11

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: bozena180 »

Tak to prawda wegetarianką jestem od jakiś 6 lat ....TO JEST MÓJ WYBÓR....Ale proponuję pojechać do Lądka Zdrój do Wojskowego i zobaczycie jak tam traktuje się osoby z taką dietą ... nie trzeba żadnych kartek od lekarza ( chociaż taką dostarczyłam na następny dzień po przyjeździe na śniadaniu, którą dostałam od lekarza ze jestem wegetarianką ), jedzenie jest tam bardzo różnorodne....w tym jednym sanatorium 23 Wojskowym potraktowano mnie jak należy... nikt na mnie nie patrzył jak na dziwoląga bo nie jadam mięsa .... nie chodzi mi o rozrywkę bo prawda można samemu zorganizować ale to co piszecie na temat jedzenia to dawno i nie prawda... teraz kto pierwszy ten lepszy
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: jan19557 »

Bożenko naprawdę byłem w Stegnie 3 m-ce temu i nie widziałem , żeby zabrakło któregoś dnia czegokolwiek na stole. Standardem na śniadanie były ogórki , sałatka z kapusty, sałata , pomidory i często sałatki wielowarzywne tzw. bałagany, co drugi dzień jajka na twardo. Teraz faktycznie pewnych rzeczy nie ma lub są drogie i nie ma się co dziwić. Przy stole miałem dziewczynę z dietką i też nie jadała mięska.. Proponuję ci wyjazd do sanatorium Muszyna w Muszynie . Tam jak byłem serwowali 5 rodzajów diet i dużo sałatek i jabłek surowych bądź pieczonych. Tak jak pisali moi poprzednicy wegetarianie są wyjątkami w sanatoriach a przy tak napiętym budżecie trudno się dziwić , że oszczędzają i nie mogą każdemu serwować dietki indywidualnie. Może to brzmi ostro ale takie są realia w naszym nędznym świecie. Abyś się nie smuciła dostajesz :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
egas
Posty: 2
Na forum od: 02 gru 2014 18:55
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: STEGNA "FALA"

Post autor: egas »

witam lece na stegne 2.01.2015 z iławki mam nadzieje ze beda wyluzowani ludzie
ODPOWIEDZ