NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Jeszcze jedno..sprawdź na odpowiedzi z NFZ jaki masz wpisany czas oczekiwania...w tym czasie co jest wpisany powinnaś zakończyć leczenie.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MaryKate »

Teraz w naszym NFZ czas oczekiwania a czas wyjazdu to dwie różne sprawy , ja miałam napisane 22 miesiące i powinnam wyjechać wtedy ale nr był ponad 8tys i pojechałabym pewnie na jesieni więc ze zwrotów pojechałam do Kołobrzegu.
ASAD
Posty: 4
Na forum od: 06 lip 2017 11:13

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ASAD »

Kolejki są po nagminnie wykorzystywane są sanatoria jako darmowe domy wypoczynkowe. Osoby które naprawdę powinny korzystać z dobrodziejstwa jaki daje państwo nagminnie jest wykorzystywane do innych celów.
Pisałem w jednym z postów że w końcu ZUS wziął się i zaczyna kontrolować tych niby chorych.
Jest to plaga z która powinna się walczyć podobnie z każdym oszustem.
Ci co jeżdżą wiedzą o czym mówię a jak nie to niech popatrzą jak zabawiają się i zdrowieją wszyscy.
Powinni zwracać za koszty Ci pseudo chorzy.
forumowicz

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: forumowicz »

ASAD pisze:K
Pisałem w jednym z postów że w końcu ZUS wziął się i zaczyna kontrolować tych niby chorych.
których chorych uzdrawia? tych których sam wysłał czy tych co jadą z funduszu na urlopie, emeryturze, rencie lub zasiłku dla bezrobotnych albo okresie bezczynności zawodowej :lol: :lol: :lol: :lol:

pomyśl logicznie zanim coś napiszesz a jak już napiszesz zastanów się czy wysłać.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Mariamagdalena nie ma co się obrażać bo ludzie TŻ emeryci itd nie mieli. kiedyś takich warunków żeby korzystać z sanatorium. A zdrowie. jest ważne czy u ludzi młodych czy starszych pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: forumowicz »

ależ ja się nie obrażam tylko nie rozumiem celu postu, który straszy kuracjuszy kontrolą. Jaką kontrolą?. Od nadzoru bezpośredniego jest personel, on odpowiada za dyscyplinę w sanatorium. A kontrole z nadzoru centralnego czyli central NFZ i ZUS zawsze były i będą ale one nie mają na celu sprawdzenia zachowań kuracjuszy tylko prawidłowość realizacji kontraktów. Jak można wypisywać że w sanatorium przeprowadza ZUS kontrole i tu zacytuję poprzedni post ASAD
ASAD (...) których celem (...) było potwierdzenie choroby i zasadności wyjazdu do sanatorium (...)
i ponawiam pytanie : chodzi o potwiedzenie zasadności zwolnienia, na które ZUS skierował czy potwierdzenie choroby w czasie pobytu z NFZ na urlopie lub emeryturze?

Przeczytałam wszystkie posty ASAD - wszystkie dwa jakie napisał i w swoim poście odniosłam się do tych dwóch bo ich wydźwięk jest podobny.
ASAD
Posty: 4
Na forum od: 06 lip 2017 11:13

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ASAD »

Nie podważam zasadności wyjazdów w celach leczniczych. Są ludzie którzy naprawdę zasłużyli na to. Przez całe życie ciężko pracowali, zgadza się kiedy nie było takich warunków jak dziś.
Mowa tu o tych udawaczy i kolesiostwie przy załatwianiu pobytów. Jeździcie szanowni państwo sami po sanatoriach i widzicie co się wyprawia jak "zdrowieją", Proszę popatrzcie w internecie na filmiki z "kurortów", poczytajcie fora jak się wypowiadają o pobycie.
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, bo powtórzę są ludzie którzy zasłużyli na taki wyjazd. Przeczytajcie wpisy na forach o czasie oczekiwania na wyjazdy to droga przez mękę.

W NFZ też chcą punktować i wysyłają ludzi w teren. Kiedy jak nie teraz się wykażą zasadnością działania NFZ przecież ich nie nie będzie za nie długo, a prace trzeba mieć. Robią tak wszystkie urzędy .. posłuchajcie co się dzieje w "terenie" ile zwrotów za zwolnienia, zobaczcie jak przycisnęli handlarzy paliwem i tak w każde miejsce byle coś znaleźć.
W sanatorium wiele nie trzeba by odnaleźć takiego chorego i zdrowiejącego.
Popieram , wyjazdy powinny być dla tych naprawdę potrzebujących.
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BarbaraSzczepanska »

Asad popierał całkowicie. Bo. tak jest naprawdę człowiek naprawdę cierpiący chcąc poprawić zdrowie musi bardzo długo czekać bo ktoś zajmuje miejsce niepotrzebnie fakt pozdrawiam Ale ostatnio mówili że naradzie. NFZ nie będą rozwiązywać ? Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy czekających :kwiat:
Barbara51
Posty: 2
Na forum od: 03 lip 2017 16:26

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Barbara51 »

Dziękuję Alien za informację.Pocieszasz mnie tym bardziej że coś jakby ruszyło do przodu nr 640 na dziś
ale nie mam jeszcze żadnej informacji od NFZ.Jestem ciekawa na ile wcześniej przed wyjazdem jet informacja/skierowanie
gdzie i kiedy.Odnośnie tego,że to szpital sanatoryjny to obydwoje z mężem mamy taka kwalifikację.
Barbara51
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Felice »

Popieram , wyjazdy powinny być dla tych naprawdę potrzebujących.
A co to znaczy? Jak ocenić kto jest bardziej potrzebujący? Czy ten kto bardziej narzeka? Czy ten co ma astmę i na wygląd jest zdrowy,czy ten bez palca?
Fakt,że jest się chorym okazywać samoumartwianiem się? Nie korzystaniem z życia?
Nie nam oceniać tych co wyjeżdżają i "zajmują miejsce" niepotrzebnie :shock: ?
Ja bardzo się cieszę jak widzę ludzi pozytywnych,czerpiących życie garściami...a czy w sanatorium,czy w domu to nie nasza sprawa.
Żyjmy jak chcemy i dajmy żyć innym...tez tak jak chcą.
ODPOWIEDZ