NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

I u mnieruszyło z kopyta :o : :lol: 35 poleciało.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Wienia2 pisze:Gieniu myślę,że to jest możliwe :roll: .Bywa,że kuracjusze zwracają skierowania,szczególnie późną jesienią i wtedy ten wyjazd może być wczesniejszy.
A gdybyś tak podzwoniła o zwroty? Chyba,że Ci termin nie odpowiada :roll:
Ja za rok będę oczekiwała gdzie i kiedy :roll:
Wieniu , nie mogę jechać do 14 sierpnia . Zatem jeszcze nie dzwonie , zaczne ok 10-ego.... gdybym miała farta a wyjazd był 12 czy 13 , pojadę :D .... nie mam chyba duzo czasu na te zwroty , bo gdy juz mi określą miejsce i termin , to nie mozna korzystac ze zwrotu .. tak :?:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Gieniu nie wiem jak na to zapatruje się nasz fundusz :roll: .Ale czytając posty odnośnie zwrotów wiem np,że w świetokrzyskim bodajże Słoneczko korzystała z takiej formy.Ja myślę,że można próbować podejść do funduszu i zapytać.Z przyczyn losowych tak zmieniają ale najczęściej termin przesuwają, natomiast miejsce pozostaje bez zmian.
Ja jak wydzwaniałam w ubiegłym roku o zwroty Krynica była często,więc bądź dobrej myśli :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Witam Szacowne Towarzystwo. W moim przypadku, ze skierowanie kardio, przy starcie z pułapu 66580 za 80 dni ubyło 6330 pozycji, jako że to sezon letni stwierdzam ,iż jest całkiem dobrze. Więc obiecane 27 miesięcy oczekiwania jest niestety realne...ale nic to ,w maju 2018 telefon i dobijam się o zwroty.
Trzymajta się czegokolwiek
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Witaj alien :kwiat:
Coraz dłuźsze u nas te kolejki :evil: inumery coraz wyższe.Ja rok wstecz zaczynalam z nerem 62 tyś.na chwile obecnaą zeszlo 21 tyś.słabo :roll: ,zeszlo 1/3
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: jawa 53 »

Witam miłe Ziomalki i sympatyczni Ziomale,
numerek dzisiaj ustaliłem, więc się pochwalę.
Trzy miesiące temu skierowanie wysłałem,
lecz jeszcze z NFZ odpowiedzi nie dostałem.
Stęskniony za kolejką za telefon chwyciłem,
już po godzinie się do NFZ-tu dodzwoniłem.
Miła Pani stwierdziła że z maja właśnie wysłała,
ale telefonicznie numer skierowania mi podała.
Od dzisiaj moje życie w ciekawsze się zmienia,
bo będę miał codziennie numerek- do sprawdzenia.

Aktualnie: 62525- reumatologia
Pozdrawiam czekających w kolejce :) :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Witaj Wienia. Nie startujesz w zawodach ,,zwrotowych" po 18 miesiącach od powrotu?
Różne schorzenia różnie schodzą...ale na dzień dzisiejszy najlepiej być zameldowanym na podkarpaciu...tam idzie najszybciej. W sumie trochę tego nie rozumiem,bo jeśli jest jeden NFZ ,a ma tylko pododdziały wojewódzkie, to one nie powinny się zajmować dystrybucją lecz jedynie rejestracją zgłoszeń,a centralna maszynka powinna mielić i rozdzielać.
Teraz to wygląda tak jakby były limity miejsc na dany NFZ. A tak to zrobiłaby się średnia krajowa czasu oczekiwania...co prawda nie wiem czy bardzo by to odbiegało od tego co mamy,bo już w śląskim jest oczekiwania prawie trzy lata.
Czyli z tego co Jawa53 pisze startowe numery z reumatologii są krótsze i to o parę tysięcy. Do tej pory jeździłem z reumato..ale ten czas oczekiwania tak mi ciśnienie podniósł,że lekarz mnie zakwalifikował z kardio..to se poprawiłem ,że ho ho
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: jawa 53 »

Alien nie wiem czy to jest numer startowy, jak pisałem skierowanie wysłałem trzy miesiące temu.
Zarejestrowane jest w maju a numer zaczyna się od: 06-17-....
Z kardiologii byłem w marcu po 27 miesiącach oczekiwania.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Witaj Wienia. Nie startujesz w zawodach ,,zwrotowych" po 18 miesiącach od powrotu?
Różne schorzenia różnie schodzą...ale na dzień dzisiejszy najlepiej być zameldowanym na podkarpaciu...

W lubuskim też po 18 miesiącach wyjeżdżają,nawet miałam ochotę się przemeldować :lol:
No nie byłabym sobą gdybym po 18 miesiącach od powrotu nie wydzwaniała :lol: ale jeszcze do wiosny mi zejdzie. :(
Inaczej mój wyjazd wypadłby w grudniu w 28 miesiącu oczekiwania. :roll:
Teraz właśnie przydzialy tak oscylują w 26-27 przydział a wyjazd w 28.Z tego co sprawdzam nie ma znaczenia czy reumatologia czy kardio wszyscy ten sam okres oczekiwania. :o

Jawa jak dostaniesz pismo ,to dopiero będziesz wiedział z jakim numerem sartowym zaczynałeś :) Trzy miesiące na rejestrację i nadanie numeru :o
Witaj w kolejce do kurortów :) :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Czekamy :D
ODPOWIEDZ