Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
sandra
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 16 sie 2012 16:52

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: sandra »

Witaj Olu... jadę do Domu Zdrojowego z ZUS od 2 lipca.... miesiąc piękny a miejsce podobno też. Mam zamiar zwiedzić Zamek Książ, Skalne miasto, być może Drezno jeśli będzie wycieczka...w Pradze już byłam, a do Wiednia myślę że za daleko, trzeba oszczędzać siły i kręgosłup a także kolano w moim przypadku. Na tańce chętnie pójdę, lubię też marsze z kijkami.Nie wiem czy w Domu Zdrojowym jest kriokomora bezpłatna bo ten zabieg mi pomaga, a pozatym chyba będzie OK. Myślałam że dojadę bez przesiadki a tu niestety nie... muszę przesiąść we Wrocławiu a potem z Wałbrzycha taxi...ale to chyba dam radę...pozdrawiam
Sandra
Awatar użytkownika
basia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 17 lut 2012 14:15

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: basia59 »

Witajcie
Sandra,jak już będziesz w sanatorium i będziesz miała możliwość,napisz proszę wrażenia i opinię na temat ośrodka.Co jest,co trzeba zabrać i ogólnie jak tam ci jest.Twoja opinia będzie cenna,bo moja mama jedzie do tego samego sanatorium,ale od 14 lipca ma turnus.

Może jedzie ktoś w terminie 14 lipiec do Szczawna,albo Wałbrzycha?
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: ollalaola »

Na temat Domu Zdrojowego znajdziecie mnóstwo wpisów na tym forum. Wyglada super, jak Grand Hotel w Sopocie.
Niestety tylko czesc pokoi jest po remoncie, wiec warunki moga być rózne. Zycze szczescia przy zakwaterowaniu.
Zabiegi dla Zusowców sa na miejscu, NFZ ma w wiekszosci poza Domem Zdojowym. Kriokomora jest na miejscu, tylko czy lekarz przepisze?...oto jest pytanie. W zasadzie jezeli nie masz kłopotów z nadcisnieniem i skórę ładną, to moze nie bedzie problemu.
Szczawno bedzie o tej porze roku wygladac super. Minusem jest brak basenu. Na wyzywienie nie ma co narzekac, zycie kulturalno-oswiatowe moze byc. Zycie towarzyskie mozna prowadzic na fajfach i wieczorkach tanecznych.
Co do podrózy, to po wyjsciu z Dworca w Wałbrzychu najlepiej zadzwonic po taksówkę, maksymalnie 20 zł, srednio 15-16 zł.
Mozna dojechac autobusem numer 8,ale do autobusu nalezy wyjsc z peronu nie wchodzac do budynku dworcowego i pojsc w gore ulicy jakies 200-300 metrów w lewo na przystanek. No i w samym Szczawnie tez trzeba dojść kilkaset metrów, powyzej 500 napewno, jakies moze 800-900m . Więc jezeli bedzie cieplo, a bagaz ciezki , to lepiej jechac taxi. Moze nawet w kilka osób bedzie sie mozna zrzucic w celu "potanienia "przejazdu.
W Domu zdrojowym wi-fi jest platne 30 zł i nie zawsze jest.
Wycieczek do wyboru i koloru.
Sa dwa biura podrózy i oferuja te same wycieczki- Praga, drezno, Wiedeń, Slalne Miasto , jakies biesiady i inne.
Zeby tylko czasu na wszystkie starczylo.
Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: kasiula »

ollalaolla zawsze pisze dobrze i szczerze..mi opisywała Swoszowice..Pozdrawiam Olu....
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: ollalaola »

Pozdrawiam Kasiu serdecznie. :)
krzysieekKKK20
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 29 kwie 2015 08:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: krzysieekKKK20 »

jak z Pokojami jest ? czy sa 1 czy sa 2 czy sa 3 :) mozna sobie wybierac czy sami dostosowuja :)
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: ollalaola »

Krzysku, ja byłam w Młynarzu.
Wklejam tutaj post Zosi, ktora opisuje pokoje w Domu Zdrojowym.( post z maja tego roku)
"Witaj Sandro. Super że dokonałaś rezerwacji bo z tego co słyszałam rezerwacji nie dokonują. ZUS lokowany jest na 3 piętrze po prawej i lewej stronie. Ja też tam mieszkałam (po prawej jak wchodzisz ze schodów). Extra ,że pokój z wyjściem na taras bo większość ma bez tarasów i balkonów. Ja miałam 317 z tarasem , po remoncie, duży i bardzo go polecam. Widziałam tez tu (3 piętro) pokoje bez balkonów po remoncie- fajne. Ale są też np. nr 321 z tarasem przed remontem. Nowe meble, pokój duży ale łazienka- be , parkiet okropny ,po prostu czarny. Musisz w recepcji poprosić o pokój po remoncie .Słońce miałam od rana do popołudnia. Weź jakiś sznurek. Trochę trudno ale jakoś mocowaliśmy go na tarasie i tak suszyliśmy małe prania. Kriokomora jest, basenu brak ale ZUS wożą chyba do Wałbrzycha co jakiś czas - tu szczegółów nie znam. Wszystkie zabiegi ZUS ma na miejscu. Wycieczki są o jakich piszesz i wiele innych. Taxi z Wałbrzycha do Szczawna 13 zł tylko raczej nie stoją lecz trzeba zadzwonić, nr na tablicy taxi. Nie daj się tylko zakwaterować do pokoju 3 os. bo ciasno. Na tańce pisałam co kto lubi. We Młynie muzyka na żywo ale to prawdziwy młyn - nie moje klimaty. W Astorze (nie trzeba wychodzić z budynku) -bezpłatnie tylko soboty i niedziele 10 zł. muzyka mechaniczna. Najbardziej elegancko jest w Legendzie ale tam polecam raczej parom. Wejście 25 zł osoba w tym15 zł konsumcji ale na popołudniową kawę (6 zł) można wejść wcześniej. Nie wiem czy odpowiedziałam na wszystkie Twoje pytania acha polecam spacery do Dworzyska (restauracja,kawiarnia, stadnina koni) jeśli by coś Ci jeszcze wpadło do głowy-pytaj-odpowiem. Pozdrawiam :kwiat: : :)"
Jak widzisz wiec ponoć mozna dokonac rezerwacji,ale raczej nalezy liczyc na swoje szcescie.Zosia ostrzega przed pokojami 3-osobowymi, bo ciasne.
Ja bym zadzwonila i sie dopytala na miejscu.
Pozdrawiam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: Zosia »

Dziękuję Olu za przytoczenie moich słów. Miło wiedzieć,że ktoś z tego w jakiś sposób korzysta :kwiat: Do tej informacji o pokojach dodam tylko, że 1 os. tak od ręki to nie słyszałam żeby komuś dali. Wiem że ZUS dostawał 2 os., bo z NFZ -tu to tłumaczyli, że dwójki dla małżeństw ale potem było różnie . Mój towarzysz "od talerza" młody mężczyzna 30+ najpierw mieszkał z dwoma starszymi 70+ panami i w połowie zamienił na dwójkę do pojedyńczego wykorzystania z dopłatą oczywiście. W dniu kiedy wyjeżdżałam też przyszedł do mnie Pan , który chciał obejrzeć pokój bo miał się przenieść po mnie więc gdyby Ci coś nie wyszło to jeszcze nie wszystko stracone. Z babkami na recepcji idzie się dogadać choć ............... nie wiem jak u Ciebie z siłą perswazji ;) Pogłówkuj trochę może zadzwoń czy przyjedź dzień wcześniej jak Ci zależy wówczas będzie może spokojniej i prędzej coś wyhaczysz. W każdym razie życzę tego . Pozdrawiam :)
krzysieekKKK20
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 29 kwie 2015 08:42
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: krzysieekKKK20 »

nio nio dziekuje bardzo za odpowiedz :) to zus ma 3 piętro tak po lewej i po prawej sa pokoje :) to NFZ tez spiaw tym zAMKU :P :P :P :P :P :P :P
Awatar użytkownika
basia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 17 lut 2012 14:15

Re: Szczawno Zdrój od 2 lipca ZUS

Post autor: basia59 »

Cenne informacje.Zaraz wszystko mamie przekażę,co się nowego naczytałam.
Te opinie takie różne,także jak będzie tak będzie ale warto wiedzieć na co się przygotować i co ew,zabrać a co zbędne.Taksówka nie droga to chyba wygodniej w nią wsiąść i fajnie jak by się ktoś dorzucił i też zabrał.
ODPOWIEDZ