Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
mady
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 110
Na forum od: 03 kwie 2013 11:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: mady »

Maria K pisze:Ja na skierowaniu mam Ustkę,Dąbki,Kołobrzeg,dostałam Kołobrzeg MSW.Po około 6 tygodniach od wysłania po weryfikacji wiedziałam gdzie dostanę przydział.Po jakiś 10 dniach dostałam skierowania pocztą.Po następnych 6 tygodniach wyjazd.Myślę mady że wyjedziesz w sierpniu,trzymam kciuki żebyś dostała fajne sanatorium. :) Pozdrawiam. :kwiat:
Dziękuję bardzo,zawsze mam nadzieję , że będzie dobrze.Przecież najważniejsi są ludzie. Życzę miłego pobytu w Kołobrzegu i owocnej rehabilitacji.Pochwalę się gdzie pojadę. Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :D
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: ewa11 »

Czy ktoś jeszcze z mazowieckiego ma okres oczekiwania 30 miesięcy :?:
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: syrenka »

Mój mężczyzna czeka od pażdziernika 2013 ...w tej chwili ma numer 16703 ...jest już po weryfikacji i czeka cierpliwie .... :( (sanatorium -reumatologia )
honda
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 maja 2015 15:56
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: honda »

ewa11 pisze:Czy ktoś jeszcze z mazowieckiego ma okres oczekiwania 30 miesięcy :?:
To już jest przesada.Czy ktos wie dlaczego okres oczekiwania tak bardzo wydłuża sie?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Felice »

Głównie z powodu ilości składanych wniosków.
honda
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 maja 2015 15:56
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: honda »

Zastanawiam się czy nie jest tak ze coraz więcej ludzi kombinuje aby dostać skierowanie z ZUS.Takie skierowanie musi byc zrealizowane w przeciagu chyba 3 miesięcy.W ten sposób blokują miejsca ............. :roll:
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: syrenka »

honda pisze:Zastanawiam się czy nie jest tak ze coraz więcej ludzi kombinuje aby dostać skierowanie z ZUS.Takie skierowanie musi byc zrealizowane w przeciagu chyba 3 miesięcy.W ten sposób blokują miejsca ............. :roll:
To nie jest takie łatwe dostać sanatorium z ZUSu ....Ja mam szlaban ...od pewnego czasu piszą mi że rehabilitacja nie wskazana ze względu na stan zdrowia ...i klops ...nie ma wyjazdu ....Tam także jest komisja i sprawdzają papiery które dostarczasz ....więc reasumując nie można kombinować .... :)
honda
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 maja 2015 15:56
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: honda »

Miałam na mysli tzw poszpitalne.Nie jestem jeszcze biegła w nazewnictwie.ale słyszałam ze tak niektórzy praktykują:idzie prywatnie do lekarza pracujacego jednoczesnie w szpitalu,ten go kieruje na badania np 5 dni a potem do sanatorium :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: Felice »

honda pisze:Miałam na mysli tzw poszpitalne.Nie jestem jeszcze biegła w nazewnictwie.ale słyszałam ze tak niektórzy praktykują:idzie prywatnie do lekarza pracujacego jednoczesnie w szpitalu,ten go kieruje na badania np 5 dni a potem do sanatorium :!:
Honda najlepsze jest przytaczanie stwierdzeń typu "słyszałam" :shock:
Zrób tak wtedy nie będziesz czekać w kolejce.
A tak na marginesie po operacji kręgosłupa skierowanie ze szpitala (żadnej prywaty ;) ),czas oczekiwania około 9 miesięcy.
Po diagnostyce skierowanie do sanatorium nie przysługuje.
honda
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 25 maja 2015 15:56
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki, jaki jest teraz czas oczekiwania?

Post autor: honda »

Mam wrażenie że ktoś tu jest poruszony czy dotknięty.Nie taki był mu zamiar.Zastanawiam się nad wydłużanym ciągle okresem oczekiwania i ten preceder przyszedł mi do głowy.Stało się to nagminne a jestesmy z tego samego oddziału i bardzo nad tym ubolewam.
ODPOWIEDZ